на головну
укррусангл

Новости

Главная » Новости » Специалисты НУГЗУ в рамках акции «Азбука спасателей» провели учебно-тренинговые занятия по безопасности жизнедеятельности для заместителей директоров харьковских школ translated
13 марта 2015, 17:41

Специалисты НУГЗУ в рамках акции «Азбука спасателей» провели учебно-тренинговые занятия по безопасности жизнедеятельности для заместителей директоров харьковских школ translated

13 березня працівники та курсанти Національного університету цивільного захисту України у рамках акції «Абетка рятувальників» провели навчально-тренінгові заняття з безпеки життєдіяльності для заступників директорів харківських шкіл та спеціалістів (методистів) управлінь освіти, відповідальних за організацію роботи з питань безпеки життєдіяльності учасників навчально-виховного процесу. До акції, що відбулася у середній загальноосвітній школі № 150, було залучено понад 200 педагогів зі 150 освітніх закладів Харківщини.
Фахівці провідного вищого навчального закладу Державної служби України з надзвичайних ситуацій - заступник начальника факультету цивільного захисту полковник служби цивільного захисту Борис Кривошей, начальник та старший викладач кафедри піротехнічної та спеціальної підготовки полковник служби цивільного захисту Ігор Толкунов та підполковник служби цивільного захисту Олександр Ігнатьєв, а також курсанти 3-го курсу - довели інформацію про порядок дій при виявленні вибухонебезпечних предметів та небезпечних знахідок, небезпеку наслідків вибуху, ознайомили присутніх із деякими характеристиками вибухонебезпечних предметів, із штатним оснащенням груп піротехнічних робіт ДСНС України, із засобами індивідуального захисту органів дихання – протигазами, респіраторами тощо, продемонстрували різноманітні засоби захисту шкіри від хімічно небезпечних речовин та радіонуклідів, а також провели майстер-класи з надання першої медичної допомоги.
«Сьогодні, у зв’язку із важкою ситуацією у нашій державі, - зазначив начальник кафедри полковник Толкунов, - є необхідність проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи серед населення з приводу порядку дій при виявленні вибухонебезпечних і підозрілих предметів. Слід наголосити, що проведення таких заходів може врятувати життя не одній людині, що безпосередньо наблизилась до небезпечної знахідки, а й іншим, які можуть винятково опинитись на цей момент у радіусі небезпечної зони ураження осколками та фугасною дією вибуху».
Заступники директорів харківських шкіл також дізнались про порядок дій при виявленні незнайомого предмета у громадському місці, що може бути саморобним вибуховим пристроєм. Найчастіше їх можна виявити у місцях масового перебування людей. Тому, фахівці університету наголосили - якщо виявлено підозрілий предмет на вулиці, слід негайно зателефонувати до Служби порятунку за номером «101» або у відділення міліції за номером «102», попередити перехожих про можливу небезпеку, очікуючи на прибуття рятувальників, огородити чимось небезпечне місце та відійти від знахідки на безпечну відстань (100 м). Для огородження слід скористатись будь-якими підручними матеріалами: гілками, мотузками, шматками тканини, камінням тощо.
А якщо виявлено підозрілий предмет у громадському транспорті та інших місцях скупчення людей, то рятувальники наголосили на особливій увазі та дотриманні таких правил - звернути увагу на залишені сумки, портфелі, згортки чи інші предмети, у яких можуть бути заховані саморобні вибухові пристрої; у разі виявлення підозрілого предмета негайно кнопкою виклику водія, переговорним пристроєм чи іншим способом повідомити про знахідку водія чи правоохоронців; не відкривати знайдені пакети чи сумки, не чіпати їх та повідомити людей довкола про можливу небезпеку.
«Такі соціально-просвітницькі акції, - говорить заступник начальника факультету цивільного захисту полковник служби цивільного захисту Борис Кривошей, - фахівці НУЦЗУ проводять щороку, вони стали вже традиційними. Неспроста сьогоднішньою цільовою аудиторію стали заступники директорів шкіл: вони самі поповнять свої знання щодо небезпеки зустрічі із вибухонебезпечними предметами, радіаційного та хімічного ураження та надання першої медичної допомоги, а й доведуть вкрай корисну інформацію до всіх учасників навчально-виховного процесу в тому числі й батьків учнів».
Рятувальники звернулися до присутніх із закликом бути пильними і обережними, а ще висловили сподівання, що інформація, отримана під час занять, навчить їх у разі необхідності повсякчас дотримуватись правил безпеки життєдіяльності.


Вікторія Коленко, прес-служба НУЦЗУ, фото – Ігоря Котова
 


Возможно, ваш комментарий будет первым?

Ваш комментарий

Авторизуйтесь с помощью учетной записи на другом сайте:
ИЛИ оставьте сообщение анонимно:
Фото

К сожалению, для анонимных пользователей мы вынуждены использовать защиту от спама.
Если код неразборчивый, перезагрузите картинку.

antispam

Другие новости:

перейти к списку новостей »
^ Наверх