Звернення ректора університету

Шановні друзі!

Рятування людини у будь-якій надзвичайній ситуації — благородний, відповідальний і, водночас, небезпечний і складний шлях тих, хто за покликом серця обрав професію рятувальника. Ці сміливі, мужні й рішучі люди сьогодні з честю виконують свій обов’язок перед народом, демонструючи наполегливість у виконанні поставлених завдань. Впроваджуючи в життя девіз — «Запобігти, врятувати, допомогти», вони у скрутну годину завжди на сторожі життя і здоров’я громадян України, долають наслідки надзвичайних ситуацій, надають допомогу тим, кого спіткало лихо. І висококваліфіковані фахівці своєї справи, яких готує Національний університет цивільного захисту України, провідний вищий навчальний заклад пожежно-рятувального профілю, завжди були, є і будуть взірцем високої професійної підготовки, самовідданості і мужності.
Історія навчального закладу бере свій початок з 1928 року. Від пожежно-технічних курсів до Національного університету цивільного захисту України — такий славний шлях становлення, розвитку та зміцнення найавторитетнішого навчального закладу пожежно-рятувального профілю, що має за плечима майже 90 -річний вагомий досвід підготовки високоякісних спеціалістів.
За роки свого існування навчальний заклад випустив понад 40 тисяч висококваліфікованих фахівців, спеціалістів пожежно-рятувальної справи. Понад 900 осіб закінчили в різні часи навчальний заклад з відзнакою. Наші випускники своєю нелегкою службою та наполегливою працею гідно примножують славетні традиції рідної альма-матер. Випускники навчального закладу відомі не тільки в Україні, але й далеко за її межами. Багато з них в різні часи очолювали МНС України та Республіки Білорусь, УМВС в областях України та Росії, гарнізони пожежної охорони в різних регіонах України та на просторах колишнього СРСР тощо, а сьогодні перебувають на керівних посадах департаментів, територіальних управлінь та багатьох підрозділів Державної служби України з надзвичайних ситуацій, а також країн СНД. Багато вихованців нашого навчального закладу за самовіддану працю, мужність і відвагу було нагороджено орденами, медалями та відзнаками Президента України й нагородами інших країн. Ми пишаємося випускниками – відомими спортсменами, які свого часу завойовували золоті медалі на чемпіонатах світу та Олімпійських іграх.
Сьогодні університет – це сучасний провідний вищий навчальний заклад Державної служби України з питань надзвичайних ситуацій з повністю сформованою науково-методичною та матеріальною базою, що спроможний готувати високопрофесійні кадри з вищою освітою, тобто фахівців, які здійснюють свою професійну діяльність у сфері профілактики надзвичайних ситуацій та ліквідації їх наслідків.
Навчально-методична робота університету зосереджена на 20 кафедрах. Протягом останнього часу значно зріс його науковий потенціал. Серед науково-педагогічного складу університету – 39 докторів наук та професорів, 177 кандидатів наук та доцентів. Завдяки своєму науковому потенціалу університет потрапив до трійки лідерів рейтингу вузів України у сфері права, правоохоронної діяльності, цивільного захисту і безпеки життєдіяльності.
У ході навчального процесу на кафедрах університету застосовуються новітні освітянські технології з використанням сучасної комп’ютерної техніки та розроблених на кафедрах спеціальних програм навчання.
В університеті налагоджено тісну фахову та культурну співпрацю зі спорідненими вищими навчальними закладами пожежно-рятувального профілю  Республіки Білорусь та деяких інших країн СНД, а також Болгарії, Німеччини, Польщі тощо. Сьогодні професійну підготовку у стінах нашого навчального закладу проходять слухачі Республіки Азербайджан.
Курсанти університету проходять стажування у Німеччині, Польщі. На сьогодні діє угода з Технічним Університетом – Варна про підготовку курсантів і студентів обох вишів за програмою подвійного диплома у сфері цивільного захисту.
Для послуг курсантів та студентів — сучасно обладнані навчальні аудиторії, мультимедійні класи, навчальний спортивний комплекс, навчальні полігони, затишні спальні приміщення, укомплектовані бібліотеки, лабораторії, цілодобово безкоштовний доступ до мережі Інтернет.

ректор університету
генерал-лейтенант служби цивільного захисту