Історія створення

Як самостійний підрозділ кафедра мовної підготовки була заснована 30 березня 1995 р. За роки свого існування вона пройшла кілька етапів: формувався колектив, напрацьовувався досвід, облаштовувалися нові приміщення, видавалися посібники, підручники, словники.

Першим завідувачем кафедри був призначений Цибулькін Володимир Володимирович, кандидат філологічних наук, доцент. 2001 року на зміну йому прийшла Каптан Тетяна Миколаївна, кандидат педагогічних наук. Колектив кафедри завжди з повагою згадує цих керівників, висловлюючи їм подяку за сумлінну працю.

З 2003 р. кафедру мовної підготовки очолює кандидат філологічних наук, доцент Богданова Ірина Євгеніївна. З іменем Ірини Євгеніївни пов’язані всі сучасні досягнення кафедри.

Знаковою подією в історії підрозділу стало відкриття у 2004 р. мовної лабораторії, оснащеної новітньою комп’ютерною, мультимедійною технікою й програмним забезпеченням, — першої лабораторії такого класу серед вищих навчальних закладів МНС України на той час. Визначним було також відкриття у 2012 р. Центру професійного спілкування Національного університету цивільного захисту України, який на сьогодні є першим і єдиним комплексом з мовної підготовки з-поміж навчальних закладів системи ДСНС України.

2009 р.             2012 р.

2013 р.

2015 р.

2016 р.

Багато нововведень кафедри пройшли випробування часом і вже стали традицією. Це передусім розширені засідання наукового товариства, до яких залучаються науковці Харкова, України, представники наукових шкіл вищих навчальних закладів, музеїв, товариств. Це й літературні вечори-студії, де курсанти й студенти зустрічаються з поетами, а іноді й самі стають ними. Це й всеукраїнські науково-практичні конференції, семінари, у яких беруть участь фахівці-мовознавці багатьох вищих навчальних закладів України. Це й захисти бакалаврських і магістерських робіт англійською й німецькою мовами. Це й нові підручники й посібники, сучасні електронні словники, дистанційні курси тощо. Це й екскурсії курсантів і студентів визначними пам’ятками історії й культури України...

2011 року вперше для працівників ДСНС у результаті науково-дослідної роботи «Компаративний аналіз термінів пожежно-технічних спеціальностей в українській, англійській, німецькій та французькій мовах» був укладений електронний словник термінів пожежно-технічних і рятувальних спеціальностей обсягом 20 000 слів і словосполучень.