Історія кафедри

У вересні 2003 року на базі кафедри управління та організації діяльності пожежної охорони була створена кафедра організації пожежно-профілактичної роботи та дізнання. У 2006 році вона була перейменована в кафедру наглядово-профілактичної роботи та дізнання та входила у склад факультету цивільного захисту населення і територій. За різних часів кафедру очолювали: кандидат технічних наук, доцент полковник внутрішньої служби Бєлан С.В., кандидат технічних наук, доцент полковник служби цивільного захисту Сенчихін Ю.М., кандидат технічних наук, доцент полковник служби цивільного захисту Стельмах О.А.
Історія кафедри наглядово-профілактичної діяльності у сфері цивільного захисту факультету післядипломної освіти начальницького складу та фахівців у сфері цивільного захисту почалася з 2005 року. Очолював кафедру підполковник служби цивільного захисту Істомін Ігор Миколайович.
Кафедра наглядово-профілактичної діяльності факультету цивільного захисту створена в результаті реорганізації структури університету у 2009 році на базі кафедри наглядово-профілактичної діяльності у сфері цивільного захисту та кафедри наглядово-профілактичної роботи та дізнання. Кафедру очолив кандидат технічних наук, доцент полковник служби цивільного захисту Удянський М.М.
З 01 листопада 2011 року кафедру очолила кандидат педагогічних наук, доцент капітан служби цивільного захисту Островерх О.О.
Кафедра є випускаючою з підготовки фахівців освітнього ступеня s«бакалавр» у галузі знань 26 «Цивільна безпека» спеціальність - 263 «Цивільна безпека», спеціалізація «Цивільний захист».