Історія

Історія розвитку кафедри психології діяльності в особливих умовах бере початок з 2 серпня 2002 року, коли було створено кафедру прикладної психології. У 2006 році в університеті створений ще один навчальний підрозділ  психологічної спрямованості – кафедра загальної психології. Фахівці цих підрозділів забезпечували навчання курсантів, студентів та слухачів університету особливостям психологічного захисту населення в умовах надзвичайної ситуації, психологічного супроводу діяльності працівників підрозділів ДСНС України, надання психологічної допомоги постраждалим від  надзвичайної ситуації тощо.
На базі цих кафедр шляхом реорганізації у 2015 році було створено кафедру психології діяльності в особливих умовах, яка є провідним структурним підрозділом соціально-психологічного факультету Національного університету цивільного захисту України. Її очолює професор, доктор біологічних наук, полковник служби цивільного захисту Перелигіна Ліна Анатоліївна.

Кафедру прикладної психології за час її існування очолювали:
- з 2002-2006 рр. – доцент, кандидат психологічних наук, полковник служби цивільного захисту Олефір Валерій Олександрович;
- з 2006-2007 рр. – доцент, кандидат психологічних наук, полковник служби цивільного захисту Христенко Віталій Євгенович;
- з 2007-2011 рр. – доцент, кандидат психологічних наук, полковник служби цивільного захисту Шапар Віктор Борисович;
- з 2011-2015 рр. – професор, доктор біологічних наук, полковник служби цивільного захисту Перелигіна Ліна Анатоліївна.

Кафедру загальної психології очолювали:
- з 2006-2011 рp. – професор, доктор біологічних наук, полковник служби цивільного захисту Перелигіна Ліна Анатоліївна;
- з 2011-2015 рр. – професор, кандидат психологічних наук, генерал-лейтенант служби цивільного захисту Садковий Володимир Петрович.