на головну
укррусангл

Віртуальний тур

Відгуки випускників

   

Відгук випускника 2016 року Максима Зарченка, судового експерта в Харківському НДІ судових експертиз ім. засл. проф. М.С. Бокаріуса Міністерства юстиції України

Я, Зарченко Максим Володимирович, навчався на факультеті техногенно-екологічної безпеки в період з 2011 р. по 2016 рр., спеціальність «Екологічна безпека».
Викладацький склад кафедри ОП та ТЕБ показав свій професіоналізм під час проведення лекційних, виїзних та практичних занять. Майбутнім абітурієнтам, які будуть поступати на факультет техногенно-екологічної безпеки, бажаю успіху. Ви зробите правильний вибір, тому що ФТЕБ є одним з провідних факультетів НУЦЗУ, навчально-матеріальна база кафедри знаходиться на високому рівні, а це є одним з актуальних чинників при вивченні важливих дисциплін для здобуття відповідної професії.
У 2014 році я поступив на військову кафедру Національної академії національної гвардії України, де здобув первинне військове звання офіцерського складу – «молодший лейтенант». Здобувши величезну кількість корисних знань на протязі навчання в 2 вищих навчальних закладах, я закінчив НУЦЗУ та отримав диплом магістра з відзнакою.
З 2017 року і на даний час я працюю на посаді судового експерта в Харківському НДІ судових експертиз ім. засл. проф. М.С. Бокаріуса Міністерства юстиції України. Головним моїм завданням є проведення досліджень, які спрямовані на встановлення, пов’язаних з порушеннями екологічного законодавства обставин і фактів негативного антропогенного впливу на конкретні об’єкти навколишнього середовища. По всій нашій країні таких посад одиниці. Я висловлюю подяку керівництву факультету техногенно-екологічної безпеки, всьому викладацькому складу: завдяки вам, вашому рівню відповідальності, сумлінності, ініціативності та дисциплінованості я здобув високі досягнення в навчанні та отримав престижну професію судового експерта. Також хочу виразити велику подяку дипломному керівнику завідувачу кафедри охорони праці та техногенно-екологічної безпеки Артем’єву Сергію Робленовичу, а також Лобойченко Валентині Михайлівні та Рибаловій Ользі Володимирівні за отримані знання в галузі інженерної екології, які мені так необхідні для проведення судової інженерно-екологічної експертизи.
З повагою, випускник ФТЕБ Зарченко Максим Володимирович.
 

Відгук випускника 2017 року Богдана Воскобойника. Провідного фахівця відділу матеріального забезпечення та експлуатації споруд управління ресурсного забезпечення Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області.

Мене звати Богдан Воскобойник. У 2017 році я закінчив п’ятий курс факультету техногенно-екологічної безпеки за спеціальністю "Охорона праці" в Національному університеті цивільного захисту України, отримав диплом з відзнакою за освітньо-кваліфікаційним рівнем - спеціаліст.
Я дуже задоволений освітою в університеті, якість якої дає свої плоди, усі знання дуже згодилися. Не було такого, як завжди говорять: "Забудьте все, чому вас учили в університеті ". База знань і практичних навичок легко дозволила увійти до робочого графіку і швидко стати професіоналом своєї області.
Було багато емоцій від привабливості і легкості студентського життя. Ті, хто бажав, мав змогу займатися різними видами спорту. Я, наприклад, займався самбо і протягом навчання виконував обов’язки фізорга факультету.
Про університет можу сказати так: "добре, але мало"!. Потому як усвідомлення того, що вчитися - це добре, приходить не відразу, а десь до третього курсу, коли ти приблизно визначився зі своїми цілями і прагненнями в житті. І якщо усвідомлення прийшло, то навчання стає в радість, книги - в допомогу, а диплом - в користь.
Наприкінці навчання декан факультету техногенно-екологічної безпеки Мєтєльов О.В. запропонував мені пройти співбесіду у Головному управлінні ДСНС України у Харківській області. Після співбесіди мені запропонували посаду провідного фахівця відділу матеріального забезпечення та експлуатації споруд управління ресурсного забезпечення ГУ ДСНС України у Харківській області. Для обіймання цієї посади не потрібно атестуватися, надягати форму – я залишився громадянською особою. Вже майже півроку я працюю на цій посаді.
 

Відгук випускниці 2017 року Торяник Катерини. Інженера з охорони праці приватного акціонерного товариства «Суми-Авто»

Мене звати Торяник Катерина. Я навчаюсь і працюю одночасно. У 2017 році я закінчила четвертий курс факультету техногенно-екологічної безпеки за спеціальністю "Охорона праці" в Національному університеті цивільного захисту України та здобула освітньо-кваліфікаційний рівень бакалавра.
Після вступних іспитів на 5 курс магістратури я переїхала жити в м.Суми на деякий час. Знаходячись в пошуках роботи, розмістила своє резюме на сайті work.ua на вакансію інженера з охорони праці. Через 2 тижні мені запропонували роботу в приватному акціонерному товаристві «Суми-Авто». На співбесіді я повідомила директору, що нещодавно закінчила університет зі ступенем бакалавра та навчатимусь на 5 курсі. Мене взяли на посаду, а в університеті відразу пішли на зустріч поєднати мою роботу з навчанням і запропонували перейти на індивідуальний план.
Хочу подякувати нашому університету за той фундамент, який він в мене заклав, за атмосферу, в якій я перебувала чотири роки і за те, що готував мене до майбутньої професійної діяльності. Адже саме досвід викладацького складу, його знання заклали в мені те зерно, плодами якого я тепер маю можливість користуватися.

Відгук випускника 2017 року Романа Спінула, лейтенанта служби цивільного захисту, начальника служби охорони праці аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного управління ДСНС України у Луганській області


Добрий день! Мене звуть Роман Спінул, начальник служби охорони праці аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного управління ДСНС України у Луганській області. У 2017 році закінчив 5 курс Національного університету цивільного захисту України факультету техногенно-екологічної безпеки за спеціальністю "Охорона праці" заочної форми навчання і захистив диплом спеціаліста. Дану спеціальність обирав виходячи зі своєї посади. Перед вступом до університету вже мав деякі знання в даній галузі. Тому можу з упевненістю сказати, що спеціалісти кафедри викладають дуже важливий і необхідний матеріал, який потрібен у повсякденній роботі інженера або начальника відділу охорони праці, або промислової безпеки. Під час навчання я засвоїв багато важливих напрямків роботи, щодо питань охорони праці. Навчився будувати систему управління охороною праці на підприємстві, проводити атестацію робочих місць за умовами праці, навчився розраховувати ергономічні вимоги робочого місця, засвоїв форми державного управління охороною праці, та ще здобув багато цінних знань, дуже потрібних у моїй роботі. Викладачі кафедри, висококваліфіковані спеціалісти, які мають наукові ступені, я б сказав - справжні майстри свого діла!!! Курсанти та слухачі, які закінчують дану спеціальність, виходять зі стін університету справжніми спеціалістами, які дуже затребувані установами та організаціями незалежно від форм власності, які використовують найману працю - для дотримання вимог чинного законодавства з охорони праці та прийнятими згідно з ним нормативно-правових актів з охорони праці. Тому, шановні абітурієнти!!!, якщо ви бажаєте бути справжніми спеціалістами і здобути спеціальність інженера з охорони праці, дуже раджу обрати саме Національний університет цивільного захисту України.
 

Відгук випускника 2017 року Сергія Скляра, лейтенанта служби цивільного захисту, провідного спеціаліста Біловодського районного відділу ГУ ДСНС України в Луганській області

Вітаю! Я хочу розповісти про своє навчання в Національному університеті цивільного захисту України. Я - випускник факультету техногенно-екологічної безпеки 2017 року, моя спеціальність «Екологічна безпека». Ми були першими курсантами-екологами, яких набирали в далекому і мирному 2013 році. По випуску я зайняв посаду провідного спеціаліста Біловодського районного відділу ГУ ДСНС України в Луганській області, звідки мене і направили на навчання. Займаюся, в тому числі, і питаннями перевірки екологічної безпеки підприємств, які дислокуються на території відділу.
Час пролетів дуже швидко, і зараз, коли я вже лейтенант, я дуже часто згадую ті дні, моменти, які я тоді не дуже цінував. За час навчання у мене з'явилося безліч друзів, які готові підтримати мене у важку хвилину. Іноді мені було важко, хотілося додому, до мами, але з часом це пройшло, і я почав цінувати своє життя в університеті і проводити час із задоволенням! Коли настав день випуску, ми стояли зі сльозами на очах, обіймалися, кричали, розуміючи, що все, що ми пережили, залишиться в нашій пам'яті на довгі роки. Зараз я вступив до магістратури університету і буду освоювати новий, управлінський рівень, дуже радий цьому. Бажання розлучатися з університетом нема. Величезне спасибі хочу сказати професорсько-викладацькому складу, методистам та лаборантам кафедри, факультету та всього університету. Ці люди не шкодуючи своїх сил і часу, навчають нас, майбутніх молодих фахівців. Я ще раз висловлюю величезну подяку рідному університету і улюбленої кафедрі, за те, що мене навчали! Дуже сумую, згадую навчання, як кращий період у моєму житті.

Відгук випускника 2017 Дмитра Свідерського, лейтенанта служби цивільного захисту, інспектора Василівського районного сектора ГУ ДСНС України в Запорізькій області

Вітаю!!!! Я,лейтенант Дмитро Свідерський, у 2017 році закінчив 4 курс факультету техногенно-екологічної безпеки, спеціальність «Екологія», і здобув науковий ступінь бакалавра. Після університету за напавленням почав працювати інспектором у Василівському районному секторі Запорізького ГУ ДСНС України, робота мене повністю влаштовує, оскільки ті знання, які ми отримали під час навчання, допомагають мені справлятися з тією роботою, яку мені тут необхідно виконувати. Хотів би поділитися враженнями про свою випускаючу кафедруОПТЕБ. Скажу, що не пошкодував ні краплі, що пішов вчитися саме на цей факультет, саме на цю спеціальність і що мене випускала саме ця кафедра. Викладачі чудові, викладаються на всі 100%, якщо хочеш вчитися, то навчать і все на прикладах покажуть, і взагалі цікаве навчання. Де ми тільки не були - Шарівка, Краснокутський дендропарк, Мівіна, Філіп-Морріс, Турбоатом, Електротяжмаш, підземелля стадіону ФК «Металіст», кінологічний центр, Ландау-центр, центр метрології і стандартизації, чого коштував той виїзд на практику в Фігуровку .... .стілько всього було. Знання, отримані в виші, навчили мене мислити самостійно, аналізувати проблеми, шукати шляхи вирішення. І що найголовніше - тут не дають зайвий матеріал, а тільки той, що нам потрібен буде надалі. Висловлюю щиру подяку рідному університету і улюбленій кафедрі, за навчання у широкому сенсі, за знання, які я отримав і за те,що залишилися в моїй душі найтепліші спогади. Всім раджу вчитися саме тут!

Відгук випускниці 2017 року Анни Іванової, лейтенанта служби цивільного захисту, інспектора пожежної, техногенної безпеки та цивільного захисту 53 ДПРЧ ГУ ГСЧС України в Харківській області

Здравствуйте, меня зовут Іванова Ганна Олегівна, я випускниця 2017 року факультету техногенно-екологічної безпеки за спеціальністю «Екологічна безпека».
Після закінчення в 2015 році гідрометеорологічного технікуму за спеціальністю «Прикладна екологія» я довго вибирала, куди піти далі вчитися, і ось мій вибір зупинився на НУЦЗУ. Мені дуже хотілося вступити в курсанти, і моя мрія збулася. Я стала курсантом швидко, через три місяці навчання, так як були вакантні місця і було моє величезне бажання. Хочу сказати про те, що і в нашому університеті в цілому, і на моїй випускаючій кафедрі ОПТЕБ чудовий викладацький колектив, який в наші голови своїми стараннями вклав чимало дуже, як виявилося, потрібних знань і досвіду. Окреме їм за це спасибі.
Після випуску з нашого університету факультет ТЕБ допомагає у працевлаштуванні студентам, головне, щоб вони самі цього хотіли, і це величезний плюс. Я дуже рада, що зараз обіймаю посаду інспектора пожежної, техногенної безпеки та цивільного захисту 53 ДПРЧ Харківської області! Знання, які я отримала, навчаючись саме на цьому факультеті, дозволяють мені працювати і в сфері екології, і пожежної безпеки, і цивільного захисту, так як ці питання і ці напрямки дуже тісно взаємопов'язані між собою. Університет випускає прекрасних фахівців своєї справи, які в подальшому займають високі і потрібні країні посади.
Раджу всім, кого хоч трохи зацікавила моя історія - історія випускниці простого технікуму, приходити до нас в університет, на факультет ТЕБ, на кафедру техногенно-екологічної безпеки. Ви не пошкодуєте!

 

Відгук випускника 2017 року Арсенія Дядченка, лейтенанта служби цивільного захисту, викладача циклу підготовки фахівців радіаційного, хімічного, біологічного захисту навчального центру оперативно-рятувальної служби ДСНС України


Доброго дня! Після випуску з Харківського ліцею з посиленою військово- фізичною підготовкою, переді мною постало питання з вибором військового вишу для подальшого навчання. На жаль, 2013 рік видався для держави дуже складним і тому у багатьох навчальних закладах не виявилось місць для навчання за військовим спрямуванням, але мені все-таки хотілося продовжувати військову династію, і тому я обрав Національний університет цивільного захисту України. За час навчання в університеті займав наступні посади: командир відділення, заступник командира взводу, старшина військової кафедри, заступник начальника курсу з господарчих питань, голова Студради університету. Під час навчання в університеті набув необхідних навичок для самостійного виконання службових завдань, наразі вільно володію англійською мовою та саме на англійській мові захищав свій диплом бакалавра. На даний час перебуваю на посаді викладача циклу підготовки фахівців радіаційного, хімічного, біологічного захисту навчального центру оперативно-рятувальної служби ДСНС України, який знаходиться поблизу мого місця проживання. Знання, які надав мені університет відповідно до фаху мого навчання (еколог) безперечно знадобились. Служба дуже захоплююча, але не легка. Дуже подобається відношення у колективі навчального центру, адже там ми – одна велика сім’я. Офіцери та співробітники НЦ завжди з розумінням відносяться до всіх питань та проблем, які постають під час проходження служби. Також вагомим фактором моєї професії є постійний саморозвиток та самовдосконалення, адже кожного разу на заняття потрібно приходити підготовленим та знати відповіді на будь-які питання, які задають слухачі, тому для викладачів нашого центру передбачені постійні курси підвищення кваліфікації, в тому числі і за кордоном. Дякую за навчання та отримані знання!!!

 

Відгук випускника 2017 року Владислава Дехтярьова, інженера з охорони праці ювелірної фабрики "Даймонд-Консалтинг".

Всім привіт! Мене звуть Владислав, і я випускник цього прекрасного вузу.
Я закінчив чотири курса за спеціальністю «Охорона праці» і вступив до п’ятого курсу на ту ж спеціальність, при цьому влаштувався працювати на посаду інженера з охорони праці в Харкові на "Даймонд-Консалтинг" (ювелірна фабрика).
Ось моя історія. Все почалося з того, що я з великими труднощами склав тести, і мого балу ледве вистачило, щоб вступити в цей вуз на спеціальність «Охорона праці», де я зайняв 50 місце з 50 по рейтингу, чому я, природньо, був дуже радий . А про наш університет я дізнався дуже давно. Як і багато дітей, я з дитинства мріяв стати пожежником, рятувати і захищати людей, тому я і вирішив вступити в цей вуз, отримати цю професію, але як з'ясувалося через слабкий зір, у мене це не вийшло. Але я вирішив подавати документи в цей вуз і вже тепер точно знаю, що не прогадав з цим вибором. Навчання було незабутнім часом, де було місце як радості від отриманого «автомату» з предмету, так і сидіння всю ніч в спробі вивчити предмет до іспиту.
Як я працевлаштувався ... На одному з виїзних занять на підприємства Харкова в кінці 4 курсу ми побували на Харківському бронетанковому заводі, де під час заняття нас супроводжував місцевий інженер з охорони праці. У мене, як готового фахівця і випускника, було багато питань за фахом, які я ставив своїй, скажімо так, колезі. На цьому грунті я з нею розговорився, і вона у мене запитала, чи не знайшов я собі робоче місце за фахом. Вона обіцяла допомогти мені в цьому, подзвонити своїм знайомим колегам з різних підприємств і розпитати, де є вакансія для мене, і взяла мій номер телефону. Через два місяці, коли я про це і забув, мені подзвонили і запросили мене на співбесіду за рекомендацією інженера з бронетанкового заводу. Прийшовши на співбесіду і знову проявивши свою професійну зацікавленість, я здивував тим самим мою теперішню начальницю. У той же день мене повели на ще одну співбесіду, але вже до директора фірми (до речі, він переглянув мої оцінки в дипломі). Після цього мене одразу ж взяли на роботу, хоча були ще 5 претендентів різного віку і з більшим досвідом роботи, ніж у мене.
Ось так я влаштувався на роботу, і завтра у мене перший робочий день. І раз я буду працювати за спеціальністю, то у мене з'явиться можливість навчатися за індивідуальним планом і поєднувати роботу з навчанням в магістратурі.

Відгук випускника 2017 року Євгена Гаврищука, лейтенанта служби цивільного захисту, провідного спеціаліста Акимівського районного сектора Головного управління ДСНС України в Запорізькій області.

Добридень! Хотів би вам розповісти свою історію про навчання в Національному університеті цивільного захисту України, який я закінчив у 2017 році за спеціальністю «Екологічна безпека». Коли в 2013 році я закінчив школу в рідному Мелітополі переді мною став вибір, куди йти вчитися далі. Вступати в наш університет я зібрався дуже пізно, в самий останній момент, і моє ЗНО підходило тільки під спеціальність «Екологія». Про що зараз я не шкодую. Процедура вступу на курсанта трохи важче, ніж на студента, але коли є бажання - немає ніяких перешкод. Вступити було не важко, так як в принципі я до цього готувався і розумово і фізично. На початку навчального року, в перші дні знайомства з університетом, мені дуже сподобалася наша кафедра і факультет. Колектив прекрасний, хороший ремонт в класах, нове обладнання, виїзні заняття, екскурсії, видно, що багато робиться, і це радує око. Викладацький склад розробляє нові статті, новий навчальний матеріал, адже проблеми навколишнього середовища стають все більш актуальними і, природно, більше зусиль додається до вирішення сучаснихя завдань, створюються і освоюються нові технології. За чотири роки навчання я отримав нові знання і навички, які необхідні мені для проходження служби на посаді провідного спеціаліста Акимівського районного сектора Запорізької області. У 2017 році я випустився з НУЦЗУ і приступив до виконання своїх посадових обов'язків, де мені стали в нагоді навички і знання в моїй області (екологічній), у зв язку з тим, що стан і питання поліпшення навколишнього середовища Акимівського району тепер лежать на моїх плечах. Спасибі велике, НУЦЗУ, спасибі велике, мій факультет - факультет техногенно-екологічної безпеки!

 

Відгук випускника 2017 року Максима Барабаша, лейтенанта служби цивільного захисту, провідного інспектора ГУ ДСНС України в Миколаївській області

У 2017 році закінчив наш університет як курсант, здобувши освітньо-кваліфікаційний рівень бакалавра за спеціальністю "Охорона праці". За період навчання отримав знання, які дали мені можливість зайняти посаду провідного інспектора з пожежної, техногенної безпеки та цивільного захисту Миколаївського районного сектору ГУ ДСНС України в Миколаївській області. Отримані знання допомагають мені у контролі за дотриманням пожежної безпеки у різних галузях виробництва. За це вдячний викладачам, керівництву випускаючої кафедри та керівництву факультету техногенно-екологічної безпеки.

Відгук випускниці 2016 року, Аліси Козлової , інженера з охорони праці Чугуєво-Бабчанського лісного коледжу

Я закінчила Національний університет цивільного захисту України у 2016 році. Навчалася на факультеті техногенно-екологічної безпеки за фахом - «інженер з охорони праці». Хочу поділитися своєю історією з тими, хто в чомусь сумнівається. Протягом усіх років навчання в університеті я дуже переживала, у мене виникало дуже багато питань. «Де я буду працювати?», «Наскільки велика відповідальність», «Чи вийде у мене?», Але не дивлячись на свої хвилювання, я вірила і вчилася, намагаючись запам'ятати якомога більше, не дивлячись на те, який це був предмет і чи подобався він мені.

І ось зараз можу сміливо сказати, що я отримала відмінну теоретичну базу для своєї майбутньої роботи. Всі викладачі факультету ТЕБ висококваліфіковані. Окремо хочеться відзначити свою кафедру охорони праці та техногенно-екологічної безпеки, тут однозначно працюють майстри своєї справи. Зараз дуже часто згадую наші виїзні заняття, як же вони багато мені дали, згадую наші спільні кафедральні свята, конференції, олімпіади .... Всі ці події, і взагалі час, проведений в стінах університету, мене багато чому навчили і надихнули.

Після закінчення університету я пішла відразу працювати за фахом в коледж лісового господарства під Харковом. Потрапила я туди, завдяки профорієнтаційній роботі, яка там була проведена нашим викладачами Мунтяном В.К. і Стрільцем В.М. Саме від них я дізналася про можливість роботи в цьому коледжі і саме з їхньої подачі я нині тут працюю і ні про що не жалкую. Не дивлячись на те, що формально університет не відповідає за працевлаштування своїх випускників, керівництво факультету глибоко зацікавлено у працевлаштуванні своїх випускників, і це реальні дії, а не просто слова і гасла . У перші дні роботи я була приємно здивована тим, як теорія і практика пов’язані між собою. Насправді я переконалася, що база, отримана в університеті, дозволяє мені якісно виконувати свою роботу і розбиратися в дуже багатьох питаннях. Мені дуже подобається моя робота, і я дуже рада, що все склалося саме так. Головне хотіти, і щось робити для виконання своїх бажань. Бажаю успіхів всьому колективу факультету техногенно-екологічної безпеки та особливо кафедрі охорони праці та техногенно-екологічної безпеки, які випустили мене і допомогли як в проходженні реальної практики, так і в підсумковому працевлаштуванні.

Відгук випускника 2015 року Олександра Смирнова , інспектора пожежної безпеки  12-го державного пожежно-рятувального загону  м. Краматорська  Донецькій області

Вітаю НУЦЗУ!)  Я, Смирнов Олександр,  закінчив Національний університет цивільного захисту України в 2015 році, факультет техногенно-екологічної безпеки за спеціальністю «Екологія, охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування». Після закінчення університету з жовтня 2015 року  влаштувався  працювати в 12-й державний пожежно-рятувальний загін м. Краматорська  Донецькій області на посаду інспектора пожежної безпеки. З грудня 2016 року був призначений на посаду фахівця 1-ої категорії, в обов'язки якого входять, у тому числі, функції еколога. Я дуже вдячний викладацькому складу, який доклав  своїх зусиль в нашому навчанні, дав базу знань, які потрібні для майбутнього фахівця-еколога! Хочу виразити вдячність усьому викладацькому складу НУЦЗУ, кафедрі ОП та ТЕБ, своєму кураторові і дипломному керівникові Артем'єву С.Р.

Відгук випускника 2016 року Руслана Мирошниченка , судового експерта Харківського НДІ судових експертиз ім. засл. проф. М.С. Бокаріуса Міністерства юстиції України

Я, Мирошниченко Руслан Едуардович, навчався на факультеті техногенно-екологічної безпеки в період з 2011 р. по 2016 рр., спеціальність – «Екологічна безпека». Викладацький склад кафедри ОП та ТЕБ показав свій професіоналізм в межах проведення лекційних, виїзних та практичних занять. Майбутнім абітурієнтам, які будуть поступати до факультету техногенно-екологічної безпеки бажаю успіху. Ви зробите правильний вибір, тому, що факультет ТЕБ є одним з провідних факультетів НУЦЗУ, навчально-матеріальна база кафедри знаходиться на високому рівні, а це є одним з актуальних чинників при вивченні важливих дисциплін для здобуття відповідної професії. У 2014 році я поступив на військову кафедру Національної академії національної гвардії України, де здобув первинне військове звання офіцерського складу – «молодший лейтенант». Здобувши величезну кількість корисних знань протягом навчання в двох вищих закладах, я закінчив НУЦЗУ та отримав диплом магістра з відзнакою. З 2016 року і на даний час, я працюю на посаді судового експерта в Харківському НДІ судових експертиз ім. засл. проф. М.С. Бокаріуса Міністерства юстиції України. Головним моїм завданням є проведення досліджень, які спрямовані на встановлення, пов’язаних з порушеннями екологічного законодавства обставин і фактів негативного антропогенного впливу на конкретні об’єкти навколишнього середовища. По всій нашій країні таких посад одиниці. Таким чином, я висловлюю подяку керівництву факультету техногенно-екологічної безпеки, всьому викладацькому складу, завдяки вам, вашому рівню відповідальності, сумлінності, ініціативності та дисциплінованості я здобув високі досягнення в навчанні та отримав престижну професію судового експерта. Також, хочу виразити велику подяку дипломному керівнику, завідувачу кафедри ОП та ТЕБ, Артем’єву Сергію Робленовичу за сумлінне ставлення до праці та професору, доктору хімічних наук Васюкову Олександру Євгеновичу за отримані знання в галузі інженерної екології, які мені так необхідні для проведення судової  інженерно-екологічної експертизи.
З повагою, випускник ФТЕБ Мирошниченко Руслан Едуардович.

Відгук випускника 2016 року Євгена Шишова, начальника служби пожежної безпеки і охорони праці батальйону

Всім доброго часу доби! Я випускник НУЦЗУ  факультету ТЕБ за напрямом «Охорона праці». Після закінчення внз будувати свою кар'єру за фахом не розраховував. За  патріотичними переконаннями вирішив служити у Збройних Силах України. Під час навчання я скористався можливістю закінчити паралельно військову кафедру, отримав військове звання "молодший лейтенант". Говорячи відверто, не розраховував зустріти в армії  посаду інженер по охороні праці. На контракт мене узяли без яких-небудь проблем, в даний момент я служу на посаді начальника служби пожежної безпеки батальйону, де відповідаю і за питання охорони праці і паралельно є командиром взводу. Знання, отримані на спецпредметах навчання за фахом "Охорона праці" дуже згодилися. Природньо, що така сполука обов’язків  має вплив на грошове забезпечння. Сказати, що жалкую про свій вибір внз або факультету, не можу. Плюс проживання в гуртожитку упродовж 4 років, це позначилося чималою кількістю знайомств і зв'язків по всій країні, що значно полегшує долю молодого, постійно подорожуючого офіцера. Викладацькому складу Велике спасибі!

Відгук випускника 2016 року Дениса Тура, інженера охорони праці Харківського вищого професійного училища сфери послуг

У 2016 році я закінчив 4 курс факультету техногенно-екологічної безпеки, спеціальність «Охорона праці», отримавши диплом бакалавра. Перевівся на заочну форму навчання до магістратури. У деканаті мене повідомили, що є пропозиція працевлаштування за фахом. Мені довелося вибирати між двома варіантами працевлаштування, тому що трохи пізніше мені запропонували посаду інженера охорони праці в університеті ветеринарії. Я зробив вибір, про який зовсім не шкодую, і я вже зараз працюю за спеціальністю. Я отримую досвід роботи і одночасно маю можливість продовжувати своє навчання в нашому університеті. Зробіть правильний вибір, присвятивши себе цій професії. Бажаю всім і кожному стати фахівцями високого рівня. З повагою, Денис Андрійович.
 

Відгук випускника 2014 року Володимира Козинкіна, інженера з охорони праці Добропільського міськвиконкому

 

Після закінчення школи я недовго думав, куди піти вчитися - відразу вступив до Національного університету цивільного захисту України на факультет техногенно-екологічної безпеки, який славиться своєю історією і сильним викладацьким складом.

Зізнаюся, вчитися все 4 роки було нелегко, тому що з нас питали строго і дисципліна булла, я б сказав, жорстка. Викладачі проводили лекції і семінари жваво і інтерактивно, використовуючи всілякі візуальні та аудіо матеріали. Всі вони - кваліфіковані і чуйні люди, відкриті для дискусій, завжди були готові допомогти і відповісти на питання, що цікавлять в будь-який час: на лекції і після неї. Чув, що в західних вузах мало не вільне відвідування лекцій, семінарів тощо. Там студенти дивляться, хто читає лекцію: якщо хтось не подобається йому - він може не ходити. У нас такого вибору немає. Але я вважаю, сувора дисципліна, яка існує в нашому універі, це зовсім не погано, а тільки на користь.

Безумовно, в університеті є чудові традиції, одна з них - відзначати ювілеї та знаменні дати. Чудово, що в університеті є студентські «спільноти за інтересами»: спортивних занять, театрального мистецтва і т.д. Вони активно розвивають і дають можливість студентам розкрити себе і здійснити свої заповітні мрії. Вважаю доброю традицією організацію всіляких екскурсійних поїздок на підприємства (важливих у плані майбутньої професії і так, для відпочинку). Атмосфера в універі вкрай сприяє власному розвитку, але в той же час вимагає підвищеної самоорганізації. В цілому, роки, проведені мною в університеті, залишили масу приємних і незабутніх вражень на все життя. У 2014 році я закінчив наш університет. Отримав диплом за спеціальністю «Охорона праці». Майже відразу ж, після закінчення НУЦЗУ влаштувався на роботу за фахом в своєму рідному місті Добропіллі і по сей день працюю інженером з охорони праці міськвиконкому. Про те, що в 2009 році я вибрав саме цей університет ні краплі не шкодую і дуже вдячний викладачам за ті знання, які вони мені дали.

Відгук випускника 2014 року інженера з охорони праці центру професійно-техничної освіти Євгена Косматенка

Всім привіт, ось і настав час мого нового відгуку. Як я писав раніше, відразу після закінчення університету за спеціальністю «Охорона праці» (2014 року), з вересня 2014 року до серпня 2016 роки я працював інженером з охорони праці ДПТНЗ «Центр професійно-технічної освіти №4» м.Харкова. Скажу чесно, два роки роботи в центрі були дуже насиченими і непростими, але я дуже вдало скористувався знаннями, отриманими в університеті, у своїй практичній роботі. Як не дивно, робота інженера з охорони праці виявилася не нудною і не рутинною, а швидше за все - творчою. Крім роботи на цій посаді я також вів предмет «Захист Вітчизни», що кілька збільшувало мій заробіток.

Але час не стоїть на місці і я відчував, що потрібно рухатися далі. Отримавши первинний досвід роботи, я знайшов іншу роботу, але дещо в іншій сфері. У центрі відразу ж постало питання, де взяти нового інженера з охорони праці, який зможе швидко включитися в роботу, і показати себе грамотним фахівцем. Спілкуючись з директором на цю тему, ми обидва прийшли до висновку, що потрібно звернутися до декана нашого факультету Мєтєльова О.В. для допомоги в пошуках нового фахівця з числа випускників або навіть студентів факультету. Практично відразу стали надходити кандидатури від завідувача кафедрою Артем'єва С.Р., який як ніхто володіє інформацією про зайнятість студентів. Буквально за короткий термін серед претендентів на посаду виявився студент-еколог Олександр Федоров, який закінчив 4 курс в цьому році. На співбесіді Саша справив дуже хороше враження, і показав високий рівень професійної підготовки. Незважаючи на екологічну освіту, він досить непогано розбирається і в питаннях охорони праці, бо мав досвід оформлення документації в одній школі нашого міста під час практичних виїздів. Так що керівництво центру не особливо сильно збентежив диплом еколога-бакалавра, бо директор був упевнений в якісній підготовці студентів нашого факультету і тому погодився прийняти Сашу на таку відповідальну посаду. В результаті Саша, по-перше, продовжує навчання в університеті. По-друге, як старшокурсникові йому надано індивідуальний план відвідування (щось типу заочного навчання), по-третє, він при цьому отримує необхідний досвід роботи (що хоче кожен роботодавець) і, по-четверте, цілком реальний шанс отримати робоче місце в центрі після закінчення університету. На завершення хочу всім студентам нашого факультету побажати удачі і сказати, що і в екологів, і у фахівців охорони праці є майбутнє і зростання професійного розвитку і на факультеті ТЕБ є всі можливості отримати обидва дипломи і бути затребуваними на обох напрямках.

Відгук випускника 2015 року, Ігора Малика, державного інспектора з охорони навколишнього природного середовища Донецької області відділу екологічного контролю природно-заповідного фонду рослинного і тваринного світу.

Я закінчив Національний університет цивільного захисту України у 2015 році. До цього 4 роки навчався в Луганську в Східноукраїнському національному університеті імені В. Даля за програмою бакалавра-еколога. Хочу насамперед висловити подяку всьому колективу факультету техногенно-екологічної безпеки та особисто куратору моєї групи Артем'єву С.Р. за те, що допомогли мені влитися в новий колектив. Навчався на факультеті техногенно-екологічної безпеки за спеціальністю «Екологічна безпека» освітньо-кваліфікаційного рівня «спеціаліст». Вчитися було нескладно, головне було не запускати навчання і не піддаватися на спокуси великого міста. Вимоги щодо навчання були справедливі і конкретні, навчали тому, що необхідно.

Після закінчення університету практично відразу, в серпні 2015 року, пройшов стажування в Державній екологічній інспекції в Донецькій області, де раніше проходив практику. А в листопаді, успішно пройшовши конкурс, був призначений на посаду державного інспектора з охорони навколишнього природного середовища Донецької області до відділу екологічного контролю природно-заповідного фонду, рослинного і тваринного світу. Спасибі всім за розуміння і підтримку !!!!

Відгук випускниці 2010 року, Юлії Горєлої, інженера з охорони праці (за сумісництвом екологом) у компанії ТОВ "GUNSEL Group"

Я навчалась на факультеті техногенно-екологічної безпеки за спеціальністю «Пожежна безпека», освітньо-кваліфікаційний рівень «магістр». Навчання закінчила із дипломом з відзнакою у 2010 році. Можу з впевненістю сказати, що педагогічний колектив факультету техногенно-екологічної безпеки закоханий у свою працю та з великим задоволенням готовий ділитися своїми знаннями та вміннями із студентами. Навчальний процес відбувається не лише шляхом вивчення теоретичного матеріалу в аудиторіях, але й відпрацьовується практично, як на території Університету так і на виїзних заняттях на об’єктах різного призначення та форм власності.

Одразу по завершенню навчання я вступила на службу до МНС України на посаду молодшого інспектора групи пожежної частини управління МНС міста Харцизьк. Це була робота безпосередньо за фахом, на який я мала змогу практично застосувати у своїй діяльності здобуті в університеті знання. Завдяки своєму завзяттю та старанності я швидко просувалася по кар’єрних сходинках і вже у листопаді 2010 року була переведена на посаду старшого інспектора (з дізнання) відділу з питань наглядово-профілактичної діяльності Харцизького міського управління МНС України в Донецькій області та отримала звання лейтенанта служби цивільного захисту. У 2012 році була призначена на посаду заступника начальника відділу наглядово-профілактичного обслуговування м. Харцизька, а у червні 2013 року стала начальником відділення запобігання НС ГУ ДСНС України у Донецькій області. У листопаді 2013 року була переведена на посаду провідного інспектора відділу організації перевірок суб’єктів господарювання, проте із проведенням АТО на території Донецької області я вимушена була звільнитися та переїхати мешкати до м. Київ. За час служби в системі ДСНС України я здобула безцінний досвід, що допомогло мені у пошуку роботи не тільки за фахом, але і за таким достатньо цікавим напрямком діяльності, як охорона праці у поєднанні з екологічною безпекою. Нині ці два напрямки достатньо популярні та перспективні, кожна кампанія бажає мати професійного фахівця у вирішенні завдань, пов’язаних як з дотриманням законодавства з питань охорони праці, так і з оцінкою впливу діяльності будь-якого підприємства на стан довкілля.

Нині я працюю інженером з охорони праці (за сумісництвом екологом) у компанії ТОВ «Гюнсел», яка є лідером у галузі пасажирських та вантажних перевезень. Реалії ринка праці такі, що роботодавець шукає спеціалістів не вузького спрямування (наприклад, тільки ПБ), а бажано людину, яка має декілька спеціальностей, підкріплених практичним досвідом. Саме тому, враховуючи велику відповідальність та обсяги завдань, які вирішує кампанія «Гюнсел», я нинішнього року знову поступила на навчання до університету за спеціальністю «Охорона праці» (заочної форми). Це дасть мені можливість впевнено почувати себе на обійманій посаді, мати достатні теоретичні знання, підкріплені вже отриманим досвідом, та бути при цьому різностороннім фахівцем у галузі техногенно-екологічної безпеки.

Відгук випускника 2015 року, Максима Боднара, інженера з охорони праці приватного підприємства «Партнер АВТО»

Я, Боднар Максим Володимирович, закінчив Національний університет цивільного захисту України у 2015 році.

Навчався на факультеті техногенно- екологічної безпеки за спеціальністю «Екологічна безпека» освітньо-кваліфікаційного рівня «магістр».

Після закінчення університету практично одразу влаштувався на роботу до Державноїпенітенціарної служби у Харківській області в смт Солоніцевка, де і мешкаю.Але це була робота не за фахом. Оскільки під час навчання фахівців-екологів програма передбачала вивчення і суто професійних навчальних дисциплін, які стосуються пожежних, керівництво закладу, де я працюю, запропонувало мені посаду пожежного інспектора та особи, яка в цілому відповідає за стан пожежної безпеки.

В подальшому, у 2016 році, оскільки кваліфікація мого диплому дозволяла мені працювати і в галузі охорони праці я погодився на більш серйозну пропозицію – та влаштувався на посаді інженера з охорони праці у сервісі вантажних авто – приватному підприємстві «Партнер АВТО».

Бажаю успіхів усьому колективу факультету техногенно-екологічної безпеки та особливо кафедрі охорони праці та техногенно-екологічної безпеки, які випустили мене, допомагали у проходженні практики і у підсумковому працевлаштуванні, не зважаючи, що я навчався не на бюджеті. Дійсно розумію, що даний факультет дозволяє працевлаштовуватися за різними напрямками, що відчув на собі особисто!!!!!

Відгук випускника 2012 року, інженера з охорони праці Полтавського нафтогазовидобувного управління НГВУ «Полтаванафтогаз» Антона Зінченка

Я, Зінченко Антон Дмитрович, закінчив Національний університет цивільного захисту України у 2012 році.

Останній 5-й курс вже працював заступником професійної пожежної частини з охорони об’єктів НГВУ "Полтаванафтогаз". Після служби в Збройних силах України, а саме 2013-2015р.р., працював бурильником капітального і підземного ремонту свердловин на цьому ж підприємстві.

Диплом мені знову знадобився декілька місяців назад, коли я пройшов конкурс і був переведений на посаду інженера з охорони праці Полтавського нафтогазовидобувного управління НГВУ «Полтаванафтогаз», де і працюю в даний момент. Всім щастя, добра і професійних звершень!

Відгук випускниці 2015 року, лаборанта хімічного аналізу відділу ДП «Завод ім. В.А. Малишева» Тамари Ляшенкової

Я, Ляшенкова Тамара Олександрівна, випускниця 2015 року, закінчила факультет техногенно-екологічної безпеки за спеціальністю «Екологічна безпека» освітньо-кваліфікаційного рівня «спеціаліст». Ще зі школи я мріяла вступити до НУЦЗУ, в мене була невпевненість у власних силах, але все-таки мрії збуваються і я поступила. З 1 вересня 2010 року в мене почалось самостійне життя в чужому та незнайомому місті Харкові. Але з перших днів перебування в університеті я отримувала підтримку від деканату, хочу за це висловити велику вдячність Мірошниченку В.В., Мєтєльову О.В., Сальніковій І.І., Петровій О.В. Ви найкращі!

Вже с другого курсу ми ближче познайомились зі своєю спеціальністю, а саме це знайомство у подальші роки давала нам кафедра охорони праці та техногенно-екологічної безпеки, яка і стала рідною. Дякую всьому викладацькому складу кафедри ОП та ТЕБ, а саме завідувачу кафедри С.Р. Артем’єву та керівнику дипломної роботи О.В. Рибаловій, особливо за практичний досвід у багатьох професійних та життєвих сферах, що дає нині змогу впевнено дивитись у майбутнє.

Кожна дисципліна, а точніше кожен викладач вклали в нас частинку знань, а іноді і своєї душі, оскільки те, що ми собою представляємо нині – це результат їхньої невтомної праці. Завдяки цьому, після випуску, я одразу влаштувалась на роботу до заводу ім. В.А. Малишева. Працюю зараз в лабораторії хімічного аналізу. Знання, які я отримала в НУЦЗУ, мені вкрай знадобились, та я їх використовую у процесі роботи. Про 5 років навчання в університеті я можу сказати, що це найкращі роки мого життя, тому що отримала великий досвід у житті, знайшла нові знайомства та близьких друзів, було багато яскравих моментів, НУЦЗУ відкрив двері у велике та цікаве життя. СПАСИБІ!

Відгук випускника 2015 року, інспектора відділу попередження надзвичайних ситуацій 3 ДПРЗ ГУ ДСНС України в м. Маріуполь Донецької обл. Дмитра Марусіна

Я, Марусін Д.В., випускник НУЦЗУ 2015 року факультету ТЕБ за спеціальністю "Охорона праці". Хочу висловити подяку ректору Садковому В.П. та декану факультету Мэтєльову О.В.,а також викладачам університету за підтримку та знання, які я отримав. Краща частина мого життя пов'язана з стінами університету, саме там я придбав знання, вірних друзів і свою дружину.

Після закінчення НУЦЗУ я одружився зі студенткою нашого факультету. Приїхавши працювати, я зіткнувся з певними службовими проблемами (переведення до іншої області, де проживає моя дружина), втративши надію у вирішенні цього питання, я звернувся до декана мого факультету Мєтєльова О.В. Мені не відмовили у допомозі,переведення відбулося успішно. Мені допомагають і з працевлаштуванням моєї дружини на посаду еколога у ДСНС. Зараз я обіймаю посаду інженера охорони праці у підрозділі ДСНС, бо це затребувана спеціальність. Дуже всім дякую за допомогу.

Відгук випускника 2014 року, аналітика з питань фінансово-економічної безпеки Краматорського ферросплавного заводу Аліко Ахалаія

Мої вітання!

Я закінчив магістратуру НУЦЗУ в грудні 2014 року. Навчався на факультеті техногенно-екологічної безпеки за спеціальністю «Охорона праці».

Хотів би поділитися з вами своїми враженнями про минулі студентські роки і про те, як склалося моє життя після випуску.

У НУЦЗУ мені прищепили любов до спеціальності. Не знаю чому, але в свідомості більшості студентів склався стереотип, що знайти роботу за фахом просто неможливо. Навпаки, той, хто хоч декілька місяців намагався знайти роботу відповідно до фаху, той отримає те, чого хоче досягнути. Ще коли був студентом, деканат мого факультету пропонував варіанти працевлаштування. Були пропозиції за спеціальністю «Охорона праці» і тоді, коли після випуску я самостійно шукав роботу.

У силу різних причин і труднощів поточного моменту в нашій країні зараз я працюю в службі безпеки ТОВ "Краматорський феросплавний завод", обіймаю посаду аналітика з питань фінансово-економічної безпеки. В процесі своєї недовгою трудової діяльності досить часто займаюся питаннями охорони праці. Отримані знання доводилося застосовувати неодноразово. Це прекрасно підтверджує, що отримані знання з охорони праці та техногенної безпеки безцінні в будь-якій області.

Хочеться сказати і про НУЦЗУ, хоч і важко говорити про те, що досі наповнює твоє серце приємними спогадами. Я вибирав місце навчання протягом року між трьома харківськими вузами, зупинив свій вибір на НУЦЗУ. Не скажу, що це було перше прийняте самостійно рішення, але однозначно це було одним з найбільш правильних і кращих. Віддавши 6 років життя обраному вузу, я отримав набагато більше, ніж міг би собі уявити тоді в 2008 році юний студент. Я безмежно вдячний всім людям, які займалися організацією нашого навчання і вихованням молоді, всьому викладацькому складу нашої кафедри і співробітникам деканату, людям, які не тільки подарували мені безцінний досвід і знання, а й виховали мене як особистість. Прикладаю неймовірні зусилля для того, щоб не вдаватися в подробиці прожитих студентських років, виділяти когось і говорити гучні слова. Адже всі ці люди просто не потребують цього. Вони Великі і велич їх у відношенні до своєї справи. Щиро радий за всіх тих, хто зупинить свій вибір, як і я, на НУЦЗУ. Вам належить прекрасний життєвий шлях.

Спасибі НУЦЗУ, Спасибі всім Вам !!!

Відгук випускника 2010р. старшого судового експерта Харківського науково-дослідного інституту судових експертиз імені М.С. Бокаріуса Валерія Супруна.

Працюю у Харківському науково-дослідному інституті судових експертиз імені М.С. Бокаріуса більше трьох років.

Після випуску, у 2010 році керівництво факультету запропонувало мені і декільком моїм однокурсникам пройти співбесіду в Харківському науково-дослідному інституті судових експертиз імені М.С. Бокаріуса щодо працевлаштування на посаду судового експерта.

В результаті я став стажистом на три місяці, тому що для виконання обов’язків експерта потребує не тільки науково-технічних знань (фізики, хімії, теплопередачі, електротехніки, матеріалознавства тощо), а і знань в галузі права, криміналістики і т.д.

Після проходження стажування, мною був складений комплексний іспит, в результаті якого я отримав право підпису та допуск до виконання службових обов’язків судового експерта за спеціальністю 10.8 «Досліджень обставин виникнення і розвитку пожеж і дотримання вимог пожежної безпеки».

За ці роки роботи проведено велику кількість судових експертиз та експертних досліджень, приймав участь у виконанні судових експертиз по суспільно-резонансним подіям пов’язаним з пожежами.

Під час виконання обов’язків, пройшов ще одне стажування, склав іспит і здобув право підпису та допуск до виконання службових обов’язків судового експерта за спеціальністю 10.5 «Дослідження причин та наслідків порушення вимог безпеки життєдіяльності та охорони праці». За весь час праці у ХНДІСЕ постійно вдосконалюю практичні та теоретичні навички у різних галузях знань тому що для встановлення, чи то причини пожежі, чи причини нещасного випадку необхідно досконально знати весь період технологічного процесу підприємства на якому сталася надзвичайна чи нещасна подія.

На даний час, сумісно з виконанням експертиз за двома спеціальностями проходжу стажування на допуск до виконання екологічних експертиз.

Відгук про працевлаштування випускниці 2013 року провідного спеціаліста відділу по роботі з роботодавцями відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Харкові Христини Волосатової

Я, Волосатова Христина Євгенівна, випускниця Національного університету цивільного захисту України, навчалася у 2009 - 2013 роках на факультеті техногенно-екологічної безпеки за спеціальністю « Охорона праці».

Працювати в сфері Охорони праці я планувала ще зі школи і після вступу до університету жодного разу не пошкодувала про свій вибір.

Про університет хочеться сказати багато позитивного. У першу чергу хочу відзначити майстерність та високий рівень кваліфікації науково-викладацького складу кафедри, який дає студентам різносторонню професійну підготовку. Предмети викладаються кандидатами та докторами наук, професорами, які мають безліч публікацій. Кожен з викладачів вимагає великої уваги до свого предмета - так що вчитися було нелегко. Хоча зараз розумію, що всі вивчені дисципліни стали в нагоді в подальшому працевлаштуванні і безпосередньо в роботі. Крім того, університет обладнано сучасною технікою, яка дозволяє удосконалювати себе.

Університет відкриває нові можливості для своїх студентів, проводячи різні наукові студентські семінари, круглі столи, конференції, на яких заслуховуються доповіді студентів різних вищих навчальних закладів з означеної проблематики, а також тісно співпрацює з підприємствами, допомагає в проходженні практики на цих підприємствах і подальшому працевлаштуванні.

На даний момент працюю провідним спеціалістом відділу по роботі з роботодавцями відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Харкові.

Хочу подякувати співробітникам університету та викладацький склад кафедри охорони праці та техногенно-екологічної безпеки за цікаві, корисні і насичені дні, проведені в стінах університету.

Відгук про працевлаштування випускниці 2013 року інженера з охорони праці Акціонерного товариства «Южспецатоменергомонтаж» Надії Дімової

У 2013 році закінчила наш університет, маю два дипломи, оскільки перші чотири роки навчалась за спеціальністю "Пожежна безпека", а п'ятий - за спеціальністю "Охорона праці". У зв'язку з тим, що під час проходження переддипломної практики на четвертому курсі в АТ "ЮСАЕМ" я дізналася про наявність вакансії інженера з охорони праці, п'ятий курс я вирішила закінчити за спеціальністю "Охорона праці".

За цією спеціальністю навчається також і моя сестра. Зараз вона закінчує четвертий курс і не шкодує, що зробила такий вибір.

На даний момент я працюю на запропонованій мені посаді інженером з охорони праці.

Вибором професії та вищого навчального закладу цілком задоволена.

Відгук випускників 2012 , 2013 років страхових експертів з охорони праці відділу профілактики нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Харкові

Працевлаштування - дуже важливий і в той же час складний процес. Особливо це стосується молодих фахівців, недавніх випускників вищих навчальних закладів. Молодим фахівцям досить проблематично знайти гідну, високооплачувану роботу в силу багатьох факторів ( відсутність досвіду роботи, вузької спеціалізації, недостатності теоретичних і практичних навичок і т.д.).

На щастя, нас, випускників Національного університету цивільного захисту України 2012 , 2013 років випуску, дана проблема не торкнулася.

Завдяки високоякісній роботі викладацького складу університету (особливо кафедри техногенно-екологічної безпеки та охорони праці), ми отримали необхідну підготовку та успішно застосовуємо знання, отримані в університеті, у своїй професійній діяльності.

В даний момент ми працюємо в Відділенні виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві м. Харкова на посаді «страховий експерт з охорони праці».

Страховий експерт - це професія, яка вимагає знань у різних сферах діяльності, науці і техніці; страховий експерт повинен володіти аналітичним складом розуму, вміти самостійно приймати відповідальні рішення і відстоювати свою точку зору.

У процесі трудової діяльності у нас виникають різні труднощі. Але завдяки розумію і підтримки керівників, допомоги та чуйності досвідчених колег Відділення Фонду, ми з кожним днем все більше і більше вдосконалюємо свої професійні навички і отримуємо безцінний досвід.

Хочеться подякувати викладацькому складу Національного університету цивільного захисту України за отримані знання та навички, а також керівництву Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві м. Харкова за надану нам довіру і надану можливість професійного та кар'єрного росту!

З повагою, страхові експерти з охорони праці ОІД ФССНВУ в м. Харкові:
  • Надежкин Станіслав Сергійович
  • Зінченко Ольга Юріївна
  • Зінченко Андрій Володимирович.

Відгук випускниці 2010 року головного спеціаліста відділу планування заходів по запобіганню надзвичайних сітуацій та забезпечення роботи обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій ГУ з питань НС Харківської обласної державної адміністрації Луїзи Гриценко

Навчалася в Національному університеті цивільного захисту України у 2006-2011 роках на факультеті техногенно-екологічної безпеки на контракті.

Під час навчання була направлена на проходження практики в Головне управління надзвичайних ситуацій Харківської обласної адміністрації, де добре себе зарекомендувала.

Після закінчення навчання була запрошена на посаду провідного спеціаліста у відділ планування заходів з попередження надзвичайних ситуацій техногенного характеру.

Університет залишив світлі спогади, особливо заняття з такими викладачами, як: Тарахно Є.В., Єременко В.П., Бєлан С.В., і трохи екстриму на заняттях з аварійно-рятувальних робіт з Бондарем В.В. Окреме спасибі нашим методистам Сальниковій І. І., Мірошниченку В. В., Свидлу О. О., Пятибрат О.В., які " вовтузилися " з нами, як з дітьми. Ось так от!

Відгук випускника 2013 р. інженера з охорони праці комунального закладу охорони здоров’я «Харківська міська дитяча лікарня № 5» Владислава Осіпова

Я, Осіпов Владислав Юрійович, навчався в НУЦЗУ з 2008 по 2013 роки.

За час навчання в університеті, а саме на кафедрі охорони праці при факультеті техногенно – екологічної безпеки, я отримав багато теоретичних знань та навчився застосовувати знання на практиці. Після закінчення університету керівництвом кафедри охорони праці мені було запропоновано пройти співбесіду в КЗОЗ «Харківська міська дитяча лікарня № 5» на посаду інженера з охорони праці.

З 2014 року я працюю на посаді інженера з охорони праці в КЗОЗ «ХМДЛ №5». Всі дисципліни, які викладалися і вивчалися в університеті стали в нагоді під час роботи за фахом. Я дуже вдячний викладачам кафедри охорони праці за отримані знання, за підтримку на шляху оволодіння професією.

Відгук випускниці 2010 р. судового експерта Харківського науково-дослідного інституту судових експертиз імені М.С. Бокаріуса Юлії Панчук

З 2005 до 2010 року я навчалася в Національному університеті цивільного захисту України на факультеті техногенно-екологічної безпеки.

Закінчивши навчання, я не відразу працевлаштувалася за фахом. І лише в листопаді 2010 року мене запросив декан Метелев А.В. і запропонував пройти співбесіду в Харківському науково-дослідному інституті судових експертиз ім. Засл. проф. Н.С. Бокаріуса. Співбесіду я пройшла, і мене призначили на посаду судового експерта та направили на стажування.

Після стажування я отримала дозвіл займатися дослідженням обставин виникнення і розвитку пожеж і дотримання вимог пожежної безпеки , а також дослідженням причин і наслідків порушення вимог безпеки життєдіяльності та охорони праці.

У процесі роботи і додаткового навчання (самоосвіта ) мною було отримано право підпису на виконання експертиз за даними експертними напрямками. За час роботи в Харківському науково-дослідному інституті судових експертиз ім. Засл. проф. Н.С. Бокаріуса мною виконувалися експертизи як у кримінальних справах пов'язаних з пожежами, так і з нещасних випадків, пов'язаних з виробництвом .

Мною у співавторстві було написано кілька статей, які були опубліковані у збірнику «Теорія і практика судової експертизи і криміналістики » та збірнику матеріалів ІІ Всеукраїнської науково-практичної конференції «Проблеми цивільного захисту: управління, попередження, аварійно-рятувальні та спеціальні роботи».

Відгук випускниці 2007 р. інженера з охорони праці та пожежної безпеки приватного підприємства м. Харкова Уляни Полью

Я закінчила навчання в університеті в 2007 році за спеціальністю «Пожежна безпека » і відразу зупинилася перед вибором, чи повертатися до себе на батьківщину в Донецьку область, де я стажувалася за спеціальністю, чи підшукувати роботу в Харкові, де проживав мій майбутній чоловік.

Пошуки роботи досить швидко увінчалися успіхом, але працювати мені довелося за спорідненою спеціальністю «Охорона праці». Підприємство швидко розвивалося і потребувало саме у фахівці такого профілю.

Ось основні напрямки моєї роботи :

  • Контроль дотримання співробітниками підприємства правил пожежної безпеки та охорони праці (складання приписів, розпоряджень і т.д.);
  • Проведення навчання з питань ОП і ПБ;
  • Прийом на роботу нових співробітників, ознайомлення їх з правилами що діють на підприємстві (вступний інструктаж, ознайомлення з посадовими інструкціями, місцями для куріння і т.д.);
  • Сертифікація продукції, виробленої на підприємстві, організація проведення необхідних випробувань з пожежної небезпеки продукції ;
  • Розробка технічних умов на продукцію;
  • Розстановка нового обладнання на ділянках з дотриманням правил ПБ та ОП.

Доводилося вирішувати багато інших завдань, як і всякому молодому спеціалісту, який вперше зіткнувся з виробництвом. Дуже допомогли зв'язок з університетом і контакти з викладачами, які мене вчили.

Я вдячна викладацькому складу і керівництву факультету та університету за отримані знання , своєчасні поради і підтримку на шляху оволодіння професією.

Відгук випускника 2012 року інженера з охорони праці ТОВ «Чистий Харків» Дмитра Самодурова

Закінчив Національний університет цивільного захисту України у 2012 році.

Завдяки навчанню в університеті, а саме на кафедрі охорони праці при факультеті техногенно-екологічної безпеки, я, в першу чергу, навчився самостійно знаходити необхідну інформацію. Це не означає, що нас мало навчали, а, навпаки, нам показали, як на основі базових знань розширювати свій світогляд та прямувати в необхідному інформаційному напрямі.

Оскільки викладачі кафедри охорони праці з більшості предметів ілюстрували практичне застосування знань, я в подальшому з легкістю використовував отриману від них інформацію в роботі та житті. Крім того, дуже вдячний деканату за лояльність та розуміння тих студентів, що бажали одночасно (добре!) навчатися та працювати. З третього курсу я почав працювати, одночасно відвідуючи всі пари обов’язкових профілюючих предметів, і практично завжди вчасно закривав модулі, заліки та іспити.

Завдяки новим лабораторіям, сучасним аудиторіям, та комп’ютерним класам на кафедрі охорони праці, після закінчення університету я був достатньо компетентним у галузі, що мене цікавила. Не менш важливим моментом у розвитку наших творчих здібностей, нашої команди КВН, зіграла підтримка керівництва факультету. Було приємно грати і бачити на виступах людей, що мали б бути проти витрачання студентами учбового часу на такі заходи, людей, які не тільки давали нам знання, але і підтримували нас на протязі всього навчання.

У цілому, відношення до факультету, кафедри та спогади про навчання в університеті у мене залишилися тільки хороші. Дякую Вам, що керували нами і задали необхідний напрям.

Відгук випускника 2007 року інспектора відділу персоналу Головного управління ДСНС в Харківській області Сергія Хідірова

У 2002 році я поступав на бюджет до Академії пожежної безпеки України , але не пройшов за конкурсом, вирішив не втрачати час і вступив на платну форму навчання з метою в подальшому перевестися на бюджет. Під час навчання познайомився з моєю теперішньою дружиною, вона була старостою моєї групи, так ми провчилися до четвертого курсу. На четвертому курсі нам запропонували перевестися на бюджет, що ми і зробили.

Роки навчання в університеті пролетіли дуже швидко. У 2007 році я і Любов (Орлова) Хідірова закінчили Університет цивільного захисту України атестованими фахівцями. Проходили службу на посадах інспекторів ДПН у м. Кривому Розі Дніпропетровської області, в 2009 Любов Сергіївна пішла у декретну відпустку, а я перевівся в Харківську область на посаду начальника окремого поста. В даний момент працюю в управлінні персоналом Головного управління.

Ось так вийшло в одному місці створити сім'ю, отримати освіту і роботу.

Відгук випускниці 2013 р. інженера з охорони праці Гвардійського ордена Червоної Зірки факультету військової підготовки ім. Верховної Ради України Національного технічного університету «ХПІ» Аліни Циби

Я, Циба Аліна Олександрівна, навчалась у Національному університеті цивільного захисту України з 2008 до 2013 р.р. Перші 4 роки навчалась за напрямом «Цивільний захист». За роки навчання на факультеті техногенно-екологічної безпеки мене звела доля з чудовим викладачем Шароватовою Оленою Павлівною. Це щира, доброзичлива людина, яка завжди готова прийти на допомогу. Вона приділяла мені дуже багато уваги як майбутньому кваліфікованому спеціалісту у сфері «Охорона праці».

Завдяки високому професіоналізму Олени Павлівнита, самовідданості роботі, я досягла певних професійних результатів, хай поки ще не дуже значних. Тому від душі я висловлюю вдячність за фахову допомогу в моїй професії.

Відгук випускниці 2008 року капітана служби цивільного захисту викладача кафедри управління та організації діяльності у сфері цивільного захисту Національного університету цивільного захисту України Юлії Чаплі

Від усіх випускників хочу сказати величезне спасибі всім співробітникам факультету! Особисто хочу подякувати Мєтєльову Олександру Володимировичу, Сальніковій Ірині Ігорівні, Мірошниченку В'ячеславу Вікторовичу, Свидлу Олексію Олександровичу. Завдяки вам ми подорослішали і стали тими , ким ми є зараз.

Пригадую, коли прийшов час обирати після школи професію, я, на відміну від більшості однолітків, документи віддала тільки в один нвз - НУЦЗУ (тоді - Академію цивільного захисту ). Розпочинаючи навчання в університеті, я зрозуміла: це саме те, про що я мріяла.

5 років відмінного навчання, і моя майбутня професія! Кажуть, що студентські роки найкращі в житті людини - вірно говорять - найкращі !!! Якщо ти здібний і цілеспрямований, тут тебе обов'язково помітять, і неважливо, з якого ти міста або населеного пункту нашої країни (родом я з міста Марганця Дніпропетровської області). Так сталося і зі мною: за відмінне навчання в університеті мені присвоїли звання лейтенанта, і я одягла офіцерські погони!

За розподілом я повернулася у своє рідне місто, де наступні два роки працювала старшим інспектором ДПН. Накопичила за роки служби в інспекції досвід і вирішила вступити до магістратури управління мого рідного НУЦЗУ. Після закінчення магістратури була направлена на посаду заступника начальника районного відділу. Весь час, доки працювала, мене не покидала надія повернутися в рідний університет.

Щоб наблизити свою мету, вступила до ад'юнктури НУЦЗУ, зайнялася науковою роботою. І все вийшло! Зараз я працюю викладачем кафедри управління та організації діяльності у сфері цивільного захисту факультету цивільного захисту. І навіть тепер, коли заходжу в деканат, вже як викладач, побачивши Олександра Володимировича, відчуваю себе все ще студенткою.

Спасибі, що ви є! Спасибі, що допомагаєте нам втілювати свої мрії в реальність!

Відгук випускника 2009 року капітана служби цивільного захисту викладача кафедри фізичної підготовки Валентина Головка

Я навчався на факультеті техногенно-екологічної безпеки з 1 вересня 2004 року. З перших днів навчання я продовжив займатися бойовими видами спорту: боксом, кікбоксингом, рукопашним боєм, бойовим самбо. На третьому курсі мене визвав декан факультету Мєтєльов О.В. і запропонував як кращому спортсмену перевестись в курсанти на бюджетну форму навчання. За час навчання я став чемпіоном Європи з рукопашного бою, володарем кубку СНГ з кікбоксингу, чемпіоном України з професійного боксу. Після закінчення навчання лейтенантом служби ЦЗ керівництво університету залишило мене викладачем кафедри фізичної підготовки. Працюючи в університеті, я здобув як тренер кубок Європи з кікбоксингу, неодноразово ставав володарем кубку ФСТ "Динамо", фіналістом чемпіонату України з кікбоксингу серед вищих навчальних закладів. Маючи вихованців у різних видах силових єдиноборств, я бажаю абітурієнтам, які віддають перевагу здоровому образу життя, поступати до нашого навчального закладу.

Капітан служби цивільного захисту Головко В.В.

Відгук випускника 2007 року головного спеціаліста відділу комплектування та проходження служби управління по роботі з персоналом ГУ ДСНС України в Донецькій області Олега Кошечко і випускниці 2010 року провідного спеціаліста відділу контролю, кадрового, аналітичного забезпечення та запобігання проявам корупції управління забезпечення діяльності ГУ ДСНС в Донецькій області Олени Малашук

Ми, випускники факультету техногенно-екологічної безпеки Національного університету цивільного захисту України Кошечко Олег Вікторович та Малашук Олена Валеріївна, проходимо службу в Головному управлінні ДСНС України в Донецькій області в апараті управління по роботі з персоналом. На службу були прийняті без проблем, оскільки Донецький гарнізон найбільший в Україні і гостро потребує кваліфікованих фахівців, яких готує університет. Можу сказати, що ті випускники факультету техногенно-екологічної безпеки, в яких є бажання проходити службу за спеціальністю, завжди знаходять повну підтримку з боку керівництва Головного управління ДСНС України в Донецькій області. У Донецькому регіоні працює і служить велика кількість випускників факультету техногенно-екологічної безпеки. Хтось був атестований після випуску (хто закінчив військову кафедру), хтось після армії прийшов на службу, дівчата атестувалися після курсів, а хтось працює на вільнонайманих посадах. Але всі фахівці затребувані, а ті знання, які ми отримали в університеті, дають можливість впевнено виконувати обов'язки на різних посадах. Дякуємо всім нашим викладачам, декану ФТЕБ Мєтєльову О.В., методистам деканату за отримані знання і надану під час навчання допомогу.
Окремо хочемо висловити слова подяки ректору Національного університету цивільного захисту України Садковому Володимиру Петровичу за згуртований колектив навчального закладу, який при його чуйному керівництві проводить підготовку кваліфікованих фахівців, що виконують на службі після випуску ті завдання і функції, які покладені на Державну службу України з питань надзвичайний ситуацій .
З повагою , Олег Кошечко , Олена Малашук

Відгук випускника 2012 року головного державного інспектора сектору ринкового нагляду територіального управління Держгірпромнагляду у Київській області та у м. Києві Андрія Перепелицина

У 2012 році закінчив факультет техногенно-екологічної безпеки Національного університета цивільного захисту України, за спеціальністю "Охорона праці". Зараз працюю на посаді головного державного інспектора сектора ринкового нагляду в територіальному управлінні Держгірпром-нагляду в Київській області та м. Києві.
Факультет подарував мені дивовижні п'ять років професійного становлення, нових відкриттів, захоплюючих лекцій, семінарів і звичайно знайомство з чудовими викладачами, які «заражають» захопленістю та інтересом до свого предмета. Викладачі стільки в нас вклали своїх сил, передали нам знання і досвід, які кожен день праці за професією виручають мене. Слова подяки - це мала частина того, що хочеться сказати всім співробітникам університету , що дбали про нас ці п'ять років. Вони дійсно професіонали своєї справи. На лекціях і семінарах ви довідаєтеся не тільки багато корисної та наукової інформації, а й почуєте багато реальних випадків з їх професійної діяльності. Це робить навчання різноманітніше й цікавіше, тому що ви зможете висловлювати свою думку і тим самим прийняти участь в ухваленні рішення по конкретному випадку. Широкий вибір баз практики дозволяє оцінити і випробувати різні види діяльності в нашій професії.
Про зроблений вибір я не пошкодував жодного разу. Колись було легко, колись складніше, далеко не все давалося відразу, але завжди було цікаво. За це варто подякувати викладачам, що читали нам лекції і проводили семінари, які керували практиками, а також керівництву університету і всіх співробітникам факультету техногенно-екологічної безпеки за їх вчасні поради, допомогу і підтримку.

Відгук випускниці 2013 року інженера з охорони праці КП "Харківське ремонтно-будівельне підприємство" Аліни Руденок

Закінчила Нацыональний університет цивільного захисту України у 2013 році за спеціальністю "Пожежна безпека" факультету техногенно-екологічної безпеки. Роботу знайшла досить швидко, але трохи не за своєю спеціальністю, а саме з охорони праці. В даний момент працюю на комунальному ремонтно- будівельному підприємстві з обслуговування димових і вентиляційних каналів. Підприємство немаленьке, комплекс робіт, виконуваних тут, різноманітний, кількість робітників становить близько 300 осіб, велика частина яких виконують роботи підвищеної небезпеки. Тому система охорони праці та техніки безпеки вимагає особливої уваги і контролю.
Перший час було нелегко, оскільки обсяги робіт дуже великі і я вперше зіткнулася з виробництвом такого масштабу. Але викладацький склад, який навчав мене, не залишив в труднощах, допоміг і підтримав в опануванні професією.
Хочу подякувати всім співробітникам факультету техногенно-екологічної безпеки, а також викладацькому складу і керівництву університету за отримані знання та навички, які я можу успішно застосувати, за їх поради, допомогу і підтримку на шляху оволодіння професією.

Відгук випускника 2014 року еколога державної екологічної інспекції в АР Крим Максима Шеревері

Я поступав в 2009 році в першу групу набору екологів. Тоді ця спеціальність тільки відкривалася. Було багато нового і незрозумілого. Але через ці 5 років навчання ні краплі не шкодую про те, що пішов вчитися на екологічний напрямок. Зараз я вже знаю, де буду працювати, коли закінчу навчання в університеті, більше того, я про це знав уже на 4 курсі навчання .
Величезним плюсом екологічного спрямування, на мою думку, є отримання двох дипломів за різними спеціальностями. Адже я отримав диплом бакалавра за спеціальністю «Екологія, охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування», а диплом спеціаліста отримаю за спеціальністю «Екологічна безпека». Останній напрям в Україні тільки-тільки почав розвиватися і кваліфікованих фахівців саме з екологічної безпеки в Україні немає, як і нвз, які їх готують.
Тандем цих двох дипломів відкриває широку перспективу для працевлаштування. Всіх звичайно хвилює питання працевлаштування. Так ось на факультеті техногенно-екологічної безпеки, починаючи з 3 курсу, ви проходите практику там, де вважаєте за потрібне, там, де саме ви вирішили працювати в майбутньому. Саме після третього курсу я звернувся до державної екологічної інспекції АР Крим.
Випускник часто опиняється у глухому куті- працювати треба, але треба мати при цьому досвід роботи. Звідки ж візьметься досвід, коли ти ще навчаєшся??? Керівництво деканату пішло мені назустріч - і на 5 курсі я навчався за індивідуальним планом, при цьому теоретичні знання я використовував, набуваючи одночасно практичні навички на майбутньому місці роботи, розбираючись тим часом в тих нюансах, які мені вже будуть необхідні ось-ось. Адже я знав, що саме тут я буду працювати, не там, куди мене, можливо, спрямують, а там, де я сам знайшов. Там, де я сам хочу працювати. Я вдячний всім викладачам, які вклали в мене знання, деканату, який завжди йшов назустріч моїм проханням.

Відгук випускника 2007 року інженера з охорони праці та пожежної безпеки ВАТ «Донбасенерго » м. Донецька Олексія Якубіна

Я закінчив УЦЗУ в 2007 р. за спеціальністю «Пожежна безпека». З 11.2007 по 06.2008 працював інженером з пожежної безпеки в ТОВ «Науково- виробниче об'єднання « Ю БІ СІ - ПРОМО », м. Харків. Після чого переїхав на батьківщину в Донецьк, влаштувався працювати у РЄ ПАТ "Донбасенерго" "Електроремонт" інженером відділу охорони праці та пожежної безпеки.
Свої завдання і обов'язки з ДІ перераховувати не буду, а коротко скажу всім: професія ДУЖЕ затребувана. Тому, хто вчиться і вивчився, похідна література - НПАОП 0.00-1.30-01 "Правила безпечної роботи з інструментом та пристроями", ну і звичайно ж - НАПБ А.01.001- 2004 «Правила пожежної безпеки в Україні».
Хочеться відзначити викладацький склад УЦЗУ з відмінного професійного боку. Все, що викладачами було начитано, а мною засвоєно, доводиться використовувати на практиці щодня. Тим, хто вагається поступати чи не поступати на навчання до НУЦЗУ, скажу однозначно: ПОСТУПАТИ, після випуску роботу ви знайдете завжди і скрізь.

Відгук випускника 2010 р. лейтенанта внутрішньої служби начальника водолазно-рятувальної групи (м. Ялта) спеціалізованого загону ГУ МНС Росії в Республіці Крим Олександра Івановського

Я, лейтенант внутрішньої служби Іванівський Олександр Олександрович, випускник факультету техногенно-екологічної безпеки Національного університету цивільного захисту України 2010 року. Хотілося б розповісти трохи про Національний університет цивільного захисту України (далі - НУЦЗУ ), але щоб мій відгук про університет не повторював відгуки інших випускників, які вже неодноразово підкреслювали майстерність та високий рівень кваліфікації науково-викладацького складу університету, підкреслю головну для мене цінність університету: навчальний заклад дав мені не просто хорошу базу знань, але і зіграв велику роль у формуванні мого характеру, міцності духу, поглядів на життя та його цінностей. Не малу роль в моєму навчанні та освоєнні професії рятувальника зіграв начальник курсів гірничо-рятувальної та водолазної підготовки Кулаков Сергій Володимирович.

Завдяки якому мені випала можливість на 2 курсі закінчити курси гірничо-рятувальної підготовки, де я почав загартовувати свій характер, навчився бороти свої страхи, швидко і рішучо діяти, перебуваючи в нестандартних для звичайної людини обставинах. Після закінчення курсів гірничо-рятувальної підготовки моя майбутня професія рятувальника для мене стала більш ясною. Прийшло усвідомлення того, що кожне заняття в НУЦЗУ - це не просто лекція, а потік знань, які ще не раз мені доведеться застосувати в професії рятувальника. На 3 курсі в особі Кулакова С.В. університет відкрив для мене можливість пройти додаткову підготовку водолаза-рятувальника. Курси водолазної підготовки веде дійсно гідний уваги і поваги водолазний спеціаліст - Бондар Валерій Володимирович. Дуже багато хотілося б розповісти про цю цікаву людину, дуже досвідченого, відмінного фахівця й педагога.

Саме він зіграв ключову роль у виборі мого напрямку в системі МНС, це не просто кваліфікований педагог, який класно проводить водолазну підготовку. В кожного учня він вкладає свої знання, свій досвід роботи і душу. Ні на краплю не прикрашаючи всю суть і побут професії водолаза-рятувальника, він завжди прямо говорить своїм учням про всі труднощі, ризик, емоції, ситуації, з якими доведеться зіткнутися під час проведення водолазних робіт. Його слова на практичних заняттях усвідомлюються рятувальниками лише на їх на першому бойовому виїзді: «Слухайте мене уважно! Все, що я вам кажу зараз, ТАМ може КОШТУВАТИМЕ ЖИТТЯ!». Неодноразово мені довелося перейнятися суттю цих слів і усвідомити всю їх глибину. На сьогоднішній день у мене більше 1000 годин, відпрацьованих під водою. За цей час було багато ситуацій, пов'язаних з ризиком для життя. І лише та наука, ті знання, які дав мені Бондар В.В., дозволили зберегти життя мені, моєму особовому складу і людям, які терплять лихо на воді.

Він прищепив своїм випускникам давно забуте поняття «водолазного братства та взаємовиручки». Кожен водолаз, занурюючись під воду, повинен бути впевнений у своїй команді, яка страхує його на березі, який він довіряє своє життя. Навіть після випуску розкидані по гарнізонах випускники-водолази Бондаря В.В., може звернутися один до одного або до нього особисто, і бути впевненим у підтримці та допомозі, в професійній пораді, консультації. Я не знаю ні одного водолаза, який не згадував би Бондаря В.В. як про високопрофесійного фахівця і просто добру та надійну людину.

Після закінчення курсів водолазної підготовки, мені була відразу запропонована робота в Харківській обласній комунальній аварійно-рятувальній водолазній службі. Закінчивши НУЦЗУ, пройшовши військову кафедру, курси гірничо-рятувальної та водолазної підготовки, я розпочав служити в МНС Криму. Де працюю і донині на посаді начальника водолазно-рятувальної групи (м.Ялта) спеціалізованого загону ГУ МНС Росії в Республіці Крим . Щодня мені доводиться ризикувати своїм здоров'ям і життям, заради порятунку людей на воді, в штиль і шторм, біля берега моря і на глибині. Саме в цій професії усвідомлюєш ціну життя, і немає нічого більш високого для рятувальника, ніж дарувати людям друге життя. Сумніваюся, що я зміг би досягти того, що маю на сьогоднішній день , якщо б не ті знання, навички та досвід, які передали мені викладачі Національного університету цивільного захисту України.

Відгук випускниці 2006 р. викладача - методиста відділення заочного та дистанційного навчання факультету цивільного захисту Національного університету цивільного захисту України старшого лейтенанта служби цивільного захисту Юлії Плиско

Я закінчила університет в 2006 році. Насамперед хочеться подякувати всім викладачам нашого славного університету та працівникам факультету техногенно-екологічної безпеки за їх працю, терпіння, ті знання, які вони нам дали. Тільки з часом розумієш, як важливі ці знання та вміння, адже коли сам вже працюєш, хочеться брати приклад з тих людей, які стали для тебе авторитетом під час навчання. Згадую час свого навчання з 2001 по 2006 рік завжди із задоволенням.

Залишилися дуже теплі спогади від методики викладання багатьох наших викладачів, особливо хочеться відзначити Сирового В.В., Єрьоменка В.П., Пустомельника В.П., Рашкевича С.А., Тарасову Г.В., у яких на заняттях завжди було дуже цікаво. Коли завершилося навчання, мені дуже не хотілося покидати стіни рідного НВЗ і через рік вдалося повернутися в улюблений університет. Спочатку працювала на факультеті техногенно-екологічної безпеки, який був і залишається рідним для мене, потім атестувалась, отримала звання лейтенанта і тепер працюю у відділенні заочного навчання нашого університету.

Для підвищення професіоналізму, знань, досвіду поступила вчитися в магістратуру, адже вчитися ніколи не пізно! Всім студентам нашого університету хочеться побажати, щоб обрана професія стала в житті улюбленою справою. Особисто я пишаюся вибором своєї професії і ще раз від імені всіх випускників дякую керівництву університету, професорсько-викладацькому складу, декану факультету техногенно-екологічної безпеки Мєтєльову О.В., методистам за те, що завдяки їм наші прагнення стали реальністю. Спасибі Вам всім за підтримку і турботу, якої Ви нас оточували, ми це цінуємо і ніколи не забудемо !

Відгук випускниці 2014 р. інженера з охорони праці Харківського вищого професійного училища сфери послуг Крістіни Тиханкіної

Ще під час подачі документів на вступ до університету переді мною стояв вибір між напрямом підготовки « Пожежна безпека» і « Охорона праці». Я обрала напрям « Охорона праці». Хочу сказати, що за ці п’ять років жодного разу не пожалкувала. Тому що спеціальність інженер з охорони праці є і буде залишатися однією з затребуваних професій.

Сьогодні я повернулась з переддипломної практики. Спочатку було бажання проходити практику у своєму рідному місті на Донеччині на Вуглегірській тепловій електростанції, але перед самим від’їздом мені декан запропонував пройти її в одному з навчальних закладів, а саме в Харківському вищому професійному училище сфери послуг на посаді інженера з охорони праці. І я не роздумуючи погодилась, тому що мала велике бажання залишитися жити і працювати у Харкові.

По закінченні практики враховуючи мої професійні якості та практичні навики, які я здобула за роки навчання в університеті мені запропонували посаду інженера з охорони праці після захисту диплому і випуску з університету. Я дуже задоволена тим, що я ще студентка, а вже маю місце роботи за спеціальностю. Хочеться подякувати науково-викладацькому складу кафедри і усім, хто приймає учать у підготовці студентів на факультеті техногенно-екологічної безпеки.

Відгук випускника 2014 р., інженера-еколога Національного університету цивільного захисту України Артема Савічева

Я закінчив Національний університет цивільного захисту України у червні 2014 року за спеціальністю «Екологічна безпека» за освітньо-кваліфікаційним рівнем «магістр». Теперішня посада – інженер-еколог Національного університету цивільного захисту України.

Моя робота полягає у контролі за додержанням чинного екологічного законодавства, інструкцій, стандартів і нормативів з охорони навколишнього середовища.

Навчання на кафедрі дає ґрунтовні знання, і різноманітні дисциплін, які ми вивчали, стали у пригоді не лише у професійній діяльності, але й в повсякденному житті. Знання математичних та комп’ютерних дисциплін розвиває у студентів логічне мислення і має цінність при роботі із інформаційними системами, що суттєво відрізняє випускників спеціальності «Екологічна безпека» НУЦЗУ від випускників інших навчальних закладів.

Обирати цю спеціальність потрібно не за рекомендаціями або через престижність, а СВІДОМО. Лише усвідомивши значимість майбутньої посади та озброївшись амбітністю і цілеспрямованістю, можна досягти особистого та кар’єрного розвитку. А загалом, ця спеціальність є перспективною через свою універсальність. Теперішнім студентам раджу використовувати кожну можливість практичної роботи навіть на волонтерських засадах; цікавитись проведенням міжнародних молодіжних конференцій та семінарів і брати в них активну участь.

Студентам бажаю наснаги, впевненості, творчого підходу до навчання, бажаю вміти взяти від навчання те, що потрібне саме вам як особистостям. А ще бажаю отримувати побільше практичного досвіду від навчання і вимагати цього від своїх викладачів.

Відгук випускників 2014 р. факультету техногенно-екологічної безпеки

Дорогі колеги!!! Саме так ми звертаємось у ці червневі дні до випускників Національного університету цивільного захисту України 2014 року та до керівництва університету і викладачів.

Ми хочемо подякувати керівництву університету, начальнику факультету, курсовій ланці, викладацькому складу кафедри.

Ви віддали нам частину себе, кожний із вас…Тільки зараз, нажаль, ми розуміємо Ваше бажання навчити нас всьому тому, що вмієте самі, щоб і ми стали професіоналами, продовжили нашу загальну справу і ні в чому вас не підвели!

Навчаючись в університеті з 2009 по 2014 рік, ми отримали неоціненний досвід у нашій справі. Знайшли друзів, а у подальшому - колег. Навчання показало нам, як необхідно працювати у колективі, у команді. Дух команди допомагає зібратися і виконати свій службовий обов’язок: «Запобігти. Врятувати. Допомогти.».

Згадуючи навчання в університеті, неможливо не згадати про нашу казарму, наряди та літній табор. Дуже швидко промайнули 5 років нашого навчання, наших 5 перших років служби на благо українського народу. Наряди, ранкові зарядки, курсанти та студенти у коридорах та класах навчальних корпусів, все це зближувало нас. Саме тому під час 86-ої церемонії випуску НУЦЗУ ми побачили справжні емоції, які неможливо було стримати. Напевно це й показало, що таке справжня чоловіча дружба.

Пишаємось нашим університетом і дуже горді тим, що навчались саме в ньому. В подальшому будемо тримати високий рівень випускника Національного Університету цивільного захисту України. У ці не прості для нашої країни часи хотілося б побажати всім нам миру, здоров’я, взаєморозуміння та злагоди. Зараз ми роз’їдемося по місцях своєї служби, по всім куточкам нашої рідної України, тому хотілося, щоб ми підтримували між собою зв'язок, всі були живі та здорові і виконували свій професійний обов’язок лише під чистим, блакитним та мирним українським небом.

Випускники (курсанти) факультету техногенно-екологічної безпеки, лейтенанти служби цивільного захисту:

Сидоренко Є.В.- помічник оперативного чергового відділу організації служби Національного університету цивільного захисту України, м. Харків;
Іскрицький Є.Є. - провідний інспектор Чугуївського РВ ГУ ДСНС України в Харківській області.
Шведков К.О. - провідний інспектор Синельниківського МРУ ГУ ДСНС України в Дніпропетровській області.
Бакутін Д.І. - інспектор відділення запобігання надзвичайних ситуацій ДПРЧ-45 ГУ ДСНС України в Донецькій області;
Фелоненко О.О. - провідний фахівець Устинівського сектору управління України в Кіровоградській області.

Відгук випускників 2008 року начальника служби екологічної безпеки Головного управління ДСНС в Одеській області Вадима Ремінного та начальника служби екологічної безпеки Головного управління ДСНС в Полтавській області Андрія Ярощука

Ми, випускники 2008 року, Ремінний В.С. та Ярощук А.В., навчались в Університеті цивільного захисту України студентами за контрактом на факультеті підготовки фахівців у сфері цивільного захисту (нині факультет техногенно-екологічної безпеки) з 2003 по 2008 рік. За декілька тижнів до випуску нас перевели на бюджетну форму навчання – курсантами, ми отримали звання лейтенантів служби цивільного захисту і були направлені для проходження служби за місцем проживання відповідно в Одеську та Полтавську області. 
 
За більше ніж 6 років після випуску кожен пройшов свій шлях на різних посадах до теперішніх: провідний фахівець відділу матеріального забезпечення та експлуатації споруд управління ресурсного забезпечення ГУ ДСНС України в Одеській області та провідний інспектор відділу техногенної безпеки управління державного нагляду та контролю ГУ ДСНС України у Полтавській області. А сьогодні  ми знову зустрілись в Національному університеті, на рідному факультеті під час перебування на курсах підвищення кваліфікації начальників служб екологічної безпеки.
 
Як відомо, в ДСНС створена нова служба  екологічної безпеки, тому що в теперішній час в державі питання охорони навколишнього середовища, екологічної безпеки виступають на перший план і є одним із пріоритетних в роботі ДСНС.
 
Нам приємно знову побувати там, де ми здобували освіту, проводили найкращі роки юності, спілкувались з досвідченими викладачами такими, як: Палюх В.Г., Сировий В.В., Єременко В.П., Мурін М.М. та іншими, деканом, Мєтєльовим О.В. та співробітниками деканату.
 
За цей час в Національному університеті, особливо на факультеті техногенно-екологічної безпеки, відбулось багато змін. Студенти та курсанти навчаються за новими спеціальностями «Охорона праці» та «Екологія, охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування», «Екологічна безпека».  Створена сучасна навчально-матеріальна база для навчання по цих спеціальностях, створені комфортні умови для навчання та викладають досвідчені фахівці.
 
На сьогоднішній день нам довірено створення служби екологічної безпеки на  рівні головних управлінь в областях та забезпечення її ефективного функціонування.
 
Випускники факультету за спеціальністю «Екологічна безпека» в подальшому будуть затребуваними не тільки в системі ДСНС, а і в інших відомствах та на підприємствах.
 
Бажаємо успіхів колективу факультету  техногенно-екологічної безпеки та  кафедрі охорони праці та техногенно-екологічної безпеки в підготовці фахівців.

Відгук випускника 2014 року інженера  з охорони праці центру професійно-техничної освіти Євгена Косматенка

Я, Косматенко Євген Вікторович, випускник Національного університету цивільного захисту України, навчався у 2009 – 2014 р.р. на факультеті техногенно-екологічної безпеки за спеціальністю «Охорона праці».
 
Працювати у сфері охороні праці я планував ще з шкільного віку, а після вступу до університету я жодного разу не пожалкував про свій вибір. Хоча зараз, нажаль, я працюю зараз не інженером з охорони праці на шахті, як планував раніше, а інженером з охорони праці ДПТНЗ (ЦПТН)-4. Знання, отримані в університеті, дозволили мені швидко стати до роботи на моїй посаді, побачити і виділити першочергові задачі, які необхідно виконати перед початком нового навчального року в центрі професійно-технічної освіти. І зараз, під час повсякденної діяльності, я бачу, яке важливе місце займає інженер з охорони праці в будь якій організації.
 
Особливо хочу відмітити, що в університеті мене навчили працювати з документацією, обирати головне, самостійно аналізувати ситуації, що виникли. Особливо важливими етапами були захисти бакалаврської дипломної роботи та дипломної роботи спеціаліста, готуючи які я зрозумів, що кожен крок інженера з охорони праці, а тим більше його вимоги, повинні відповідати конкретним положенням нормативно-правового документа. Крім цього, важливими етапами були навчальні практики, які я проходив на шахті «Добропольська» та в гіпермаркеті «Епіцентр».
Навчання в університеті дало змогу спілкуватися як з ровесниками, так і з викладачами і співробітниками університету. Це допомагає мені в  практичній діяльності, коли проходять наради у центрі, коли викликає та дає завдання директор, коли приходять перевіряючи із Фонда соціального страхування або Держтехнагляду. Я бачу, що зробив правильно, коли одночасно з навчанням на факультеті техногенно-екологічної безпеки пройшов навчання в Академії внутрішніх військ на військовій кафедрі підготовки офіцерів запасу. 
 
Хочу подякувати співробітникам університету та викладацькому складу кафедри охорони праці та техногенно-екологічної безпеки за цікаві, корисні та насичені дні, що прожито в стінах університету. А своїм друзям, випускникам-магістрам бажаю успішно захистити свої магістрські роботи.

Відгук випускника 2011 наукового співробітника лабораторії Національного університету цивільного захисту України Володимира Комяка

Я, Комяк Володимир Володимирович, випускник Національного університету цивільного захисту України, вчився з 2006 року до 2011 року.
 В 2008 році поступив на заочну форму навчання  ХНУРЕ. Навчаючись на «відмінно», обрав на 5-ому курсі підготовку за освітньо-кваліфікаційним рівнем «магістр», тоді ж мені було запропоноване перейти на бюджетну форму навчання (стати курсантом). Після випуску в 2011 році вступив на посаду наукового співробітника лабораторії університету. У цьому ж році вступив до ад'юнктури університету. У 2012 році мною було закінчено паралельне навчання в ХНУРЕ і отриманий диплом бакалавра. У 2014 році закінчив ад'юнктуру і захистив кандидатську дисертацію на тему: «Моделі та методи розбиття і трасування для оцінки шляхів евакуації у висотних будівлях при проектуванні». На даний момент перебуваю на посаді наукового співробітника лабораторії «Моніторинг надзвичайних ситуацій» Національного університету цивільного захисту України. Вдячний усім викладачам і керівництву факультету за ті знання і досвід, які вони дали мені за час навчання.

Відгук випускниці 2014 року наукового співробітника відділу організації та координації організаційної діяльності навчальних закладів
Науково-методичного центру навчальних закладів ДСНС України Світлани Кравців

Привіт всім, хто вирішив почитати мій відгук! Я, Кравців Світлана Ярославівна, родом з Прикарпаття, з невеликого села, що на Івано-Франківщині. Не зважаючи на далеку дорогу до Харкова, у 2009 році після закінчення школи я вирішила поступити до Національного університету цивільного захисту України на факультет техногенно-екологічно безпеки, оскільки знала про високий рівень підготовки спеціалістів у цій галузі саме у даному НВЗ. З початком навчання у НУЦЗУ мені була надана можливість перейти до групи з поглибленим вивченням фундаментальних дисциплін. Відбір я пройшла успішно, тому з 3 вересня 2009 року я навчалася у курсантсько-студентській групі, де маючи високий рейтинг навчання, я мала можливість перевестися на бюджетну форму навчання. Саме ця можливість і бажання стати в майбутньому офіцером давала поштовх до постійної наполегливості у навчанні та активній участі у громадському житті університету. Закінчивши 1-ий курс з рейтингом успішності «5.0», я звернулась до начальника факультету Мєтєльова Олександра Володимировича з проханням перевести мене в курсанти. З різних причин мене перевели не зразу, але на 3-му курсі навчання я все-таки стала курсантом факультету пожежна безпека. Закінчила бакалавра у 2013, а потім і магістра у грудні 2014 року, отримавши Диплом з відзнакою. За роки навчання в НУЦЗУ я з 1-го курсу брала участь у науково-практичних конференціях, конкурсах наукових робіт і всеукраїнських олімпіадах різних етапів, де ставала неоднократним переможцем. За високі досягнення в науці мені запропонували залишитися в університеті, тому зараз я працюю науковим співробітником відділу організації та координації організаційної діяльності навчальних закладів Науково-методичного центру навчальних закладів ДСНС України, НУЦЗУ. У вересні 2015 року планую поступати в ад’юнктуру для написання дисертації на здобуття ступеня кандидата наук (доктора філософії). Задоволена отриманими знаннями під час навчання, тому висловлюю велику вдячність факультетам ТЕХНОГЕННО-ЕКОЛОГІЧНОЇ БЕЗПЕКИ та ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ, а також всім, хто приймав хоч найменшу участь у моєму вихованні і навчанні у НУЦЗУ. Ви - накращі, так тримати!!!

Відгук випускниці 2013 року судового експерта лабораторії інженерно-транспортних, пожежно-технічних, електротехнічних досліджень і досліджень в галузі охорони праці та безпеки життєдіяльності Харківського науково-дослідного інституту судових експертиз імені М.С. Бокаріуса Ольги Мішеніної

Усім добрий день !!!! Я, Мішеніна Ольга Сергіївна, випускниця факультету техногенно-екологічної безпеки, кафедри охорони праці та техногенно-екологічної безпеки.
Хочу висловити слова величезної подяки викладацькому складу університету та кафедрі ОПТЕБ за ті знання і навички, якими вони, не економлячи, ділилися з нами. Завдяки ним в наших головах - основи теорії та практики, а в наших душах - тепло і відчуття подяки.
Роки навчання дозволили мені не тільки стати професіоналом у своїй галузі, але і знайти вірних і відданих друзів, як в особі викладачів кафедри, так і серед  студентів факультету, а також проявити і розвинути свої таланти завдяки різноманітним заходам, проведених кафедрою та університетом.
Універсальність освіти дозволяє випускникам реалізувати себе в досить широкому діапазоні професійного середовища.
Так, після випуску, я була запрошена на роботу в рідні стіни альма-матер, а саме на кафедру охорони праці та техногенно-екологічної безпеки на посаду завідуючою навчальної лабораторії кафедри.
Кафедра охорони праці та техногенно-екологічної безпеки в процесі навчання студентів крім традиційних лекцій, практичних занять, семінарів, лабораторних занять, велику увагу приділяє виїзним заняттям, просвітницькій діяльності, участі студентів в олімпіадах і конкурсах наукових робіт.
Важливо також зазначити, що кафедра тісно співпрацює з практичними підрозділами сфери підготовки фахівців: Територіальним управлінням державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України в Харківській області, Управлінням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві, професійних захворювань України в Харківській області , Територіальною державною інспекцією з питань праці у Харківській області, що дає можливість після випуску кращим студентам працевлаштуватися за фахом.
Впевнена, знання і досвід викладачів, прагнення розвинути творчі здібності студентів, тепла атмосфера в колективі - все це невід'ємні складові кафедри охорони праці та техногенно-екологічної безпеки, що сприяють захоплюючому і плідному процесу навчання фахівців.
На сьогоднішній день я працюю судовим експертом лабораторії інженерно-транспортних, пожежно-технічних, електротехнічних досліджень і досліджень в галузі охорони праці та безпеки життєдіяльності Харківського науково-дослідного інституту судових експертиз імені М.С. Бокаріуса.
Сподіваюся, що цей відгук буде корисним всім абітурієнтам при виборі спеціальності для вступу до університету.
Від усього серця дякую викладачам кафедри  ОП і ТЕБ за той внесок, який вони вносять у виховання своїх студентів, а значить -  і майбутнє нашої країни. Хочу побажати всім студентам факультету техногенно-екологічної безпеки старанності в навчанні, відкритості яскравим емоціям і новим друзям !!!

Відгук випускниці 2014 року, начальника штабу цивільної оборони Харківського базового медичного колледжу №1 Нани Олександрівни Оганезової  

Вітаю!!! Я, Оганезова Нана Олександрівна, навчалася в період  з 2009 по 2014 г.г.  у Національному університеті цивільного захисту України на факультеті техногенно-екологічної безпеки за спеціальністю «Охорона праці» (магістр). Інтерес до отриманої спеціальності прокинувся у мене ще в школі. В Національному університеті цивільного захисту України можна було вибрати з трьох споріднених спеціальностей («Пожежна безпека», «Цивільний захист», «Охорона праці») одну. Мені здалося, що для дівчини краще «Охорона праці», і я жодного разу про свій вибір не пошкодувала.
 Спілкування з викладачами кафедри охорони праці і техногенно-екологічної безпеки  і із співробітниками факультету під час занять і в позаурочний час збагатило мій досвід і дало мені глибокі знання не лише за фахом, але і у всій галузі знань «Цивільна безпека».
Роки в університеті були часом самовдосконалення і особистих досягнень: участь в науково-практичних конференціях, напружене навчання, робота в студентському самоврядуванні. В результаті - червоний диплом, староста групи впродовж п'яти років, голова студентського самоврядування. Закінчивши навчання в грудні 2014 року і отримавши диплом магістра, я вже до весни 2015 років влаштувалася на роботу за фахом. Я обіймаю посаду начальника штабу цивільної оборони в Харківському базовому медицинському коледжі №1 і маю можливість викладати за своєю спеціальністю.
В цілому, настрій оптимістичний! Вдячна всім, хто мене вирощував, навчав і підтримував. Спасибі!!!

Дивитись всі відгуки >>

^ Наверх