на головну
укррусангл

Віртуальний тур

Перелік спеціальностей та спеціалізацій:

Абітурієнту. З нами ви досягнете успіху!

 
 
 

Шановні абітурієнти!

Національний університет цивільного захисту України – провідний  вищий навчальний заклад Державної служби України з надзвичайних ситуацій., що акредитовано за IV рівнем з терміном дії сертифіката до 01.07.2023 року. Сьогодні вихованці  університету  - бакалаври, магістри  навчаються за 6 спеціальностями та 15 спеціалізаціями. Це:
«Цивільна безпека» (Цивільний захист, Телекомунікаційні системи в управлінні, Інженерне забезпечення саперних, піротехнічних та вибухових робіт, Охорона праці (далі: ОП), Управління у сфері ЦЗ, Попередження та ліквідація НС, Менеджмент ОП та техногенної безпеки, Експертиза ОП та професійних ризиків);«Пожежна безпека» (Пожежна безпека, Управління пожежною безпекою, Пожежогасіння та аварійно-рятувальні роботи, Профілактика пожеж, Аудит пожежної і техногенної безпеки, Автоматичні системи пожежної та техногенної безпеки); «Екологія» (Екологічна безпека); «Хімічні технології та інженерія» (Радіаційний та хімічний захист); «Психологія» (Екстремальна та кризова психологія); «Публічне управління та адміністрування (Державне управління у сфері ЦЗ)».
Вступники, які виявили бажання навчатись у Національному університеті цивільного захисту України на денній формі навчання за рахунок державного замовлення, для оформлення особової справи кандидата на навчання особисто звертаються з письмовою заявою до органів та підрозділів ДСНС України за місцем постійного проживання з 1 січня до 1 червня року вступу. Абітурієнти - майбутні курсанти - обов’язково (окрім ЗНО) складають екзамен в університеті з фізичної підготовки.
 

 

Для забезпечення занять із застосуванням комп’ютерної техніки в університеті діють 11 комп’ютерних класів, які мають можливість високошвидкісного доступу до глобальної  мережі Інтернет, електронної пошти та вихід у локальну комп’ютерну мережу. Гуртожиток на території університету має власну комп’ютерну мережу з безкоштовним виходом до мережі Internet. Для зручного доступу до ресурсів локальної мережі та Інтернет велика частина території університету покрита бездротовою мережею Wi-Fi, особливо території лекційних приміщень, бібліотек. В університеті функціонують обладнані аудиторії з сучасними електронними засобами навчання: інтерактивними комплексами на базі інтерактивних дошок, мультимедіа проекторів, ноутбуків та систем озвучування. дванадцять аудиторій стаціонарно обладнані смарт-телевізорами, які також дають великі можливості для забезпечення інтерактивного навчального процесу. Для використання в аудиторіях технічних засобів навчання, що не обладнані стаціонарними мультимедійними комплексами, існують мобільні комплекси, які можна використовувати у будь-якій аудиторії університету. Фахівці університету широко використовують сучасні IT-технології  для створення методичного мультимедійного інтерактивного контенту. Університет має свою медіа-студію, де створюються мультимедійні навчально-методичні матеріали: відео-лекції, фільми та мультимедійні  матеріали для електронних підручників та посібників, програмні тренажери формування навичок прийняття рішень керівниками структурних підрозділів ДСНС.
В університеті широко використовуються технології відеоконференцзв’язку, веб-трансляції та вебінару для забезпечення науково-практичних конференцій та будь-яких заходів, завдяки чому поширюються міжвузівські та міжнародні зв’язки університету.
У навчальному закладі функціонує 98 сучасних навчальних аудиторій, з них – 14 лекційних залів, 22 спеціалізовані класи, 8 стаціонарних комп’ютерних класів, 21 науково-дослідна лабораторія. На сьогодні навчальний процес забезпечують 176 кандидатів наук та 40 докторів.
В університеті працює система дистанційного навчання. Науковцями НУЦЗУ розроблено велику кількість відеолекцій, що розміщено на сайті навчального закладу  http://univer.nuczu.edu.ua/dl.
Матеріально-технічна база університету дозволяє навчати до 3000 курсантів та студентів денної форми навчання. Щороку з лютого місяця працюють підготовчі курси з української мови та літератури і фізичної підготовки.
Бібліотека НУЦЗУ має просторі сучасні приміщення загальною   площею 495 кв. м; для зручності читачів на вулиці Баварській, 7 створено її філіал. До послуг користувачів 5 абонементів (2 абонементи навчальної літератури, 2 абонементи художньої літератури та абонемент наукової літератури),  3 читальних зали на 200 місць, які обладнано персональними комп'ютерами для користування електронною бібліотекою з виходом до мережі Internet. Упроваджено технологію Wi-Fi. Наразі фонди бібліотеки нараховують 114 644 примірників (книги, методичні видання, довідкову літературу, газети, журнали, нормативно-технічні документи, звіти, дисертації), 750 повнотекстових навчальних документів в електронному вигляді. Користувачам надано можливість дистанційно переглядати електронні документи із загальноосвітніх і спеціальних дисциплін. З 2014 року  бібліотека приєдналася до руху «Єдиний читацький квиток», що дає змогу студентам користування фондами читальних залів всіх вищих навчальних закладів Харкова.
Починаючи з другого року навчання, курсанти несуть службу у навчальній пожежно-рятувальній частині (НПРЧ), яка працює паралельно з міськими пожежно-рятувальними підрозділами  та бере участь у ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій. Автомобільний парк НПРЧ нараховує 12 одиниць техніки. Поряд з вітчизняними авто працює спецтехніка  з Німеччини, що дає можливість курсантам відпрацьовувати практичні навички при ліквідації надзвичайних ситуацій за європейськими стандартами.
Студенти і курсанти мають можливість навчатись на військовій кафедрі підготовки офіцерів запасу.
До складу науково-навчальної та соціально-побутової бази НУЦЗУ входять п’ять об’єктів, загальною площею майже 25 гектарів: головна база навчального закладу розташована на вулиці Чернишевській, 94, великий навчально-тренувальний майданчик - на вулиці Баварській,7, а також функціонують об’єкти на вулицях Лермонтовській, 28, Пушкінській, 102/а і масштабний полігон в урочищі Фігурівка Чугуївського району Харківської області.
У лютому 2016 року відновлено будівництво нової їдальні на вулиці Чернишевській, 94, яке заплановано завершити 1 вересня 2017-го року.
На унікальному тренувальному полігоні у межах міста, розташованому за адресою: вул. Баварська,7, проходять практичні заняття в умовах, наближених до реальних. Тут є автотехніка, яка імітує ДТП за участі громадського транспорту (автомобіля, автобуса та тролейбуса), штучно створені зруйновані будівлі й завали, справжнісінькі гелікоптер Мі-8 та літак АН-26, на яких курсантів навчають ліквідувати будь-які надзвичайні ситуації на авіатранспорті, а також залізнична цистерна, де відпрацьовуються дії з ліквідації наслідків техногенних катастроф. Окрім того, обладнано два водоймища для навчання рятування на водних об'єктах та манеж для верхолазів.
На навчально-тренувальному полігоні в урочищі Фігурівка Харківської області курсанти проходять топографічну підготовку й відпрацьовують практичні навички з гасіння лісових пожеж та ліквідації наслідків інших природних катаклізмів.
Спортивний вишкіл вихованців проводиться з п’яти розділів: легкої атлетики, гімнастики, лижної підготовки, спортивних ігор та плавання. Крім того, проводиться велика спортивно-масова робота зі службово-прикладних видів спорту: боротьби самбо; військово-спортивного багатоборства; дзюдо; панкратіону; рукопашного бою; боксу; кікбоксингу; тхеквондо; карате; легкої атлетики; кульової стрільби; стрільби з бойової зброї; гирьового спорту; лижних гонок; настільного тенісу; пауерліфтингу; плавання; офіцерського триборства; поліатлону; пожежно-прикладного спорту; волейболу; баскетболу; міні-футболу; футболу.
У НУЦЗУ курсанти та студенти мають змогу  весело та цікаво провести свій час, займаючись у найрізноманітніших  самодіяльних художніх колективах університету: танцювальному «Флейм», вокальному «Аніма», театральному «Лицедій», літературному гуртку «Джерело»,            командах КВН «Украинские спасатели» та «Решающее направление», гуртку з малювання, вокально-інструментальному ансамблі, ансамблі барабанщиць «Firefighter Drums Band».
В університеті є унікальний музей, що вміщує понад 8 тисяч експонатів та світлин.
Навчальний заклад засновано у 1928 році, і за роки свого існування випустив понад 22 тисячі висококваліфікованих фахівців. Наші випускники працюють не тільки в Україні, а і в країнах Європи.
 
 
^ Наверх