16 червня 2017, 11:35

В Національному університеті ДСНС України створено новий науковий виставковий експонат - ноші рятувальні вогнезахисні

Новий науковий виставковий експонат став першим спільним продуктом кафедри пожежної та рятувальної підготовки Національного університету цивільного захисту України та її філії на базі ТОВ НВП «УКРПОЖСТАНДАРТ». Таке об'єднання було сформовано у лютому 2017 року з метою проведення спільних науково-дослідних робіт щодо створення нової продукції, яка може бути використана в практичних підрозділах та при проведенні занять зі здобувачами вищої освіти, для підвищення ефективності засвоєння ними теоретичних знань та практичних навичок. Так, першим спільним продуктом стали спеціальні ноші рятувальні вогнезахисні (НРВ-1). Робота проводилась у три етапи: перший - монтування каркасу НРВ-1 з легких та ергономічних матеріалів, другий - створення вогнезахисної накидки з негорючих, високоміцних матеріалів (з урахуванням її подальшого монтування на каркас НРВ-1) та третій - монтування спеціального висотного спорядження (з урахуванням його подальшого монтування на каркас НРВ-1). Продукт став основою науково-дослідної роботи з теми «Дослідження способів рятування людей в умовах впливу високих температур». Умовне його найменування – «Ноші рятувальні вогнезахисні». Напрямок впровадження - підвищення ефективності рятування людей в умовах впливу високих температур.
Як зазначив начальник кафедри пожежної та рятувальної підготовки Павло Ковальов, цей продукт буде виставлений на XVI міжнародному виставковому форумі технологій захисту “Пожтех-2017”.
Вікторія Коленко, прес-служба НУЦЗУ