18 серпня 2017, 11:44

Співробітники НУЦЗУ запатентували наукову розробку щодо способу отримання газонаповненої піни на пожежному автомобілі

26 червня 2017 року відповідно до Закону України «Про охорону прав на винаходи та корисні моделі» в Державному реєстрі патентів України зареєстрована чергова наукова розробка, заявником і власником якої є Національний університет цивільного захисту України.
18 серпня університет отримав підтверджуючий документ – оригінал патенту України на корисну модель «Спосіб отримання газонаповненої піни на пожежному автомобілі», авторами розробки є доцент кафедри інженерної та аварійно-рятувальної техніки факультету оперативно-рятувальних сил Станіслав Виноградов та командир навчального взводу факультету цивільного захисту Станіслав Шахов.

Використання запропонованого способу отримання газонаповненої піни на пожежному автомобілі дозволяє знизити вартість газонаповненої піни, а також вивільняє додаткове місце в пожежній надбудові для розміщення пожежно-технічного оснащення.

Як зауважив проректор з наукової роботи Володимир Андронов, в 2016 році університет подав 40 заявок та отримав 35 охоронних документів на право інтелектуальної власності, а протягом першого півріччя 2017 року – вже подано 33 заявки та отримано 23 патенти України на винаходи та корисні моделі, а також 8 позитивних рішень за результатами експертизи по суті на відповідність умовам патентоздатності.
Бажаємо авторам подальших успіхів і творчої наснаги на шляху винахідництва і раціоналізаторства!

Євгеній Рибка, відділ організації науково-дослідної роботи НУЦЗ України, прес-служба НУЦЗУ