14 вересня 2017, 16:33

У НУЦЗУ пройшли урочистості з нагоди Дня рятівника

Рятувальники відзначають своє професійне свято 17 вересня не випадково. Адже саме в цей день за православним календарем свято чудотворної ікони Пресвятої Богородиці «Неопалима Купина», яка вважається хранителькою від пожеж та заступницею вогнеборців.
Так, 14 вересня у клубі Національного університету цивільного захисту України пройшли святкові заходи з нагоди Дня рятівника. На заході були присутніми керівництво, науково-педагогічні працівники, курсанти та студенти Національного університету цивільного захисту України, представники громадськості, ветерани.
На урочистостях було зачитано привітання Голови Державної служби України з надзвичайних ситуацій Миколи Чечоткіна: «Дорогі ветерани! Вітаю вас із нашим професійним святом – Днем рятівника. Це свято мужніх людей, які цілодобово стоять на захисті безпеки громадян, територій від пожеж, наслідків стихійних лих, виробничих аварій та катастроф. Самовідданість, витримка, відвага та сміливість – ці якості демонструють наші рятівники на Сході України. Ризикуючи власним життям, в умовах ведення бойових дій, вони гідно виконують свій службовий обов’язок в ім’я миру та спокою на рідній українській землі. У день нашого професійного свята з особливою вдячністю та пошаною хочу привітати ветеранів, які виховали не одне покоління висококваліфікованих рятівників – вогнеборців для нашої Держави. Для всіх нас ви є прикладом справжнього патріотизму, відданості своїй справі. Дякую всім за плідну працю, врятовані людські життя, збережені матеріальні та культурні надбання. Бажаю вам і вашим родинам міцного здоров’я, мирного неба, благополуччя та нових професійних успіхів на благо народу України”.
Вітав урочисте зібрання проректор університету полковник служби цивільного захисту Олег Семків: «Зустрічаючи професійне свято, кожен рятувальник з почуттям гордості відчуває свою особисту причетність до вирішення загальнодержавного вагомого питання – стояти на захисті життя людей, зберігати їх майно та гарантувати безпеку національного багатства нашої держави від наслідків надзвичайних ситуацій. З почуттям глибокої поваги ми шануємо дорогих ветеранів. Схиляємось перед ними і завдячуємо за їх багатий досвід та знання: все, що маємо сьогодні ми, наші досягнення – їхня заслуга! Колеги, нехай же ваш високий професіоналізм, відданість присязі, честі й дорученій справі, помножені на знання та досвід, будуть і надалі спрямовані на достойне виконання відповідальних завдань в ім’я зміцнення нашої держави!».
На святі було вручено безліч нагород та оголошено подяк. Так, за сумлінне ставлення до виконання службових обов'язків, високий професіоналізм та з нагоди Дня рятівника нагороджено Грамотою Антитерористичного центру при Службі безпеки України начальника сектора продовольчого забезпечення відділу матеріального забезпечення Володимира Подорваного та начальника 1-ї їдальні Марію Захарцеву; Грамотою ДСНС України заступника начальника відділу адміністративної роботи Ірину Байбак, заступника начальника кафедри пожежної тактики та аварійно-рятувальних робіт Ігоря Грицину, старшого викладача кафедри пожежної та рятувальної підготовки Сергія Щербака та багато інших.
Після вітальної промови та проведення нагородження проректор НУЦЗУ Олег Семків оголосив хвилину мовчання за загиблими працівниками ДСНС України та бійцями АТО. Співробітники НУЦЗУ поклали квіти до пам’ятника загиблим працівникам ДСНС.
Присутніх вітали наймолодші гості свята зразковий ансамбль народного танцю «Зміна» із композицією «Українська полька», команда юних рятувальників «Активні вогнегасники» Харківської гімназії №152.У святковій концертній програмі взяли участь творчі колективи навчального закладу – танцювальний «Флейм», вокальний «Аніма» та театральна студія «Лицедій». Зі сцени лунали музичні і літературні композиції «Професія рятувальника»,«Нехай квітує Україна», а також було виконано«Вальс пожежних» Супроводжував урочистості духовий оркестр університету.

Вікторія Коленко, прес-служба НУЦЗУ, фото - Ігоря Котова