6 грудня 2017, 15:56

Представники НУЦЗ України – офіційні спостерігачі онлайн навчань «BLACK OUT 2017»

Сучасні трансформаційні та глобалізаційні процеси, які відбуваються у світі, вимагають вчасного стратегічного і тактичного реагування держав на них з метою забезпечення власної системи безпеки та колективної. Останнє можливе за умови якісної підготовки антикризових управлінців, здатних виконувати завдання із визначеннямеханізмів прогнозування можливого розвитку подій в умовах невизначеності та надзвичайних ситуацій, заходів щодо їх мінімізації та нейтралізації.
Саме на ці аспекти було звернуту увагу під час відпрацювання сценарію онлайн навчань «BLACKOUT 2017» 06 грудня 2017 року. Їх проводили Поморська академія у Слупську, Центр навчання військово-морських сил в Устці (Польща) і Регіональний центр з антикризового управління у Чеській Республіці. Відповідно до сценарію була створена група з антикризового управління, яка визначила порядок проведення аварійно-рятувальних робіт в області забруднення мазутом району аварії (Битовський район і Чеська Республіка).
Під час проведення цих онлайн навчань представники Національного університету цивільного захисту України стали їх офіційними спостерігачами, а саме: начальник кафедри піротехнічної та спеціальної підготовки Ігор Олександрович Толкунов, старший викладач кафедри наглядово-профілактичної діяльності Ігор Михайлович Хмиров, викладацький склад кафедри публічного адміністрування у сфері цивільного захисту, наукові співробітники навчально-науково-виробничого центру, а також слухачі магістратури управління факультетів цивільного захисту і пожежної безпеки. Вони слідкували за цим процесом на базі навчально-науково-виробничого центру. Підсумки онлайн навчань будуть підбиті на круглому столі «Конвергенція систем цивільного захисту населення» 13 грудня 2017 р., співорганізатором якого є НУЦЗ України.

Навчально-науково-виробничий центр Національного університету цивільного захисту України