14 грудня 2017, 12:40

День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС в НУЦЗУ

Слово «чорнобиль» назавжди залишиться у пам’яті людей як символ великого лиха, мужності, відчайдушності й героїзму тих, хто з честю виконав свій обов’язок при гасінні пожеж та ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
14 грудня згідно з Указом Президента України № 945/2006 від 10 листопада 2006 року визнано Днем вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Саме цього дня було закінчено будівництво саркофагу над зруйнованим четвертим енергоблоком, саме цього дня відзначається мужність, самовідданість і високий професіоналізм тих, хто, ризикуючи власним життям,  вступив у жорстоку боротьбу з вогняною стихією та її наслідками. Події 31-річної давнини назавжди залишаться у серцях і пам’яті прийдешніх поколінь. Ця катастрофа є болем і проблемою всієї громадськості. Минають роки, і з’являються все нові і нові факти, що ще повніше відображають ті сумні й трагічні події. У вересні 1986 року десять курсантів другого курсу на той час Харківського пожежно-технічного училища на чолі із курсовим офіцером  навчального закладу Валерієм Косоговим взяли участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи. „Наші герої ” – так називали їх в училищі після прибуття зі страшної зони відчуження. Вони так не вважали – просто добросовісно виконували свій службовий обов’язок. На жаль, у 2007 році, пішов із життя Валерій Косогов. Світла йому пам'ять!
14 грудня вшановують пам'ять тих, хто пожертвував своїм життям, захищаючи нас від атомного лиха, а також висловлюють щирі слова подяки всім ліквідаторам за мужність, героїзм, самовідданість. Так, слова вдячності та привітання отримали співробітники Національного університету цивільного захисту України Палюх Володимир Григорович, старший науковий співробітник відділу науково-методичного забезпечення професійної освіти науково-методичного центру навчальних закладів сфери цивільного захисту; Кулєшов Микола Миколайович, професор кафедри управління та організації діяльності у сфері цивільного захисту; Тімченко Олександр Володимирович, головний науковий співробітник науково-дослідної лабораторії екстремальної та кризової психології науково-дослідного центру; Христенко Віталій Євгенович, провідний науковий співробітник науково-дослідної лабораторії екстремальної та кризової психології науково-дослідного центру; Сенчіхін Юрій Миколайович, професор кафедри пожежної тактики та аварійно-рятувальних робіт; Кулаков Сергій Володимирович, завідувач курсів рятувальної та спеціальної підготовки; Чернуха Андрій Миколайович, викладач кафедри пожежної профілактики в населених пунктах; Мірошниченко В’ячеслав Вікторович, заступник декана факультету техногенно-екологічної безпеки; Дугін Олександр Миколайович, лаборант кафедри пожежної тактики та аварійно-рятувальних робіт; ветерани університету - Пащенко Едуард Іванович, Ляшевський Іван Олександрович, Мікіша Олексій Васильович, Олексєнко Іван Васильович.
14 грудня керівництво та співробітники Національного університету цивільного захисту України взяли участь у загальноміських заходах з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Так, ректор університету генерал-лейтенант служби цивільного захисту Володимир Садковий та старший науковий співробітник відділу науково-методичного забезпечення професійної освіти науково-методичного центру навчальних закладів сфери цивільного захисту Володимир Палюх (ректор навчального закладу 1990-1998 рр.) взяли участь у церемонії покладання квітів до монументу загиблих героїв-пожежних у сквері Пожежному. Також у Молодіжному парку Харкова відбулося покладання квітів до пам'ятника жертвам і ліквідаторам аварії на Чорнобильській АЕС, у якому взяли участь голова Харківської обласної ради Сергій Чернов, представники керівництва міста й області, установ та організацій міста, громадських чорнобильських об'єднань Харкова і Харківської області, ректори вищих навчальних закладів, представники дипломатичного корпусу та духовенства, студенти, харків'яни.
Серед присутніх були ректор НУЦЗУ Володимир Садковий, Володимир Палюх (ректор навчального закладу 1990-1998 рр.), начальник та провідний фахівець відділу виховної та соціально-гуманітарної роботи Юрій Хуртов і Олена Муртазіна.
Всі учасники заходу поклали квіти до пам'ятного знаку, вшанували хвилиною мовчання пам'ять жертв Чорнобильської катастрофи, пролунав триразовий залп.

Вікторія Коленко, прес-служба НУЦЗУ, фото — Ігоря Котова