на головну
укррусангл

Новини

НУЦЗУ — це провідний вищий навчальний заклад Державної служби України з надзвичайних ситуацій IV рівня акредитації » Новини » Співробітники Національного університету цивільного захисту України вже запатентували 42 наукові розробки в 2017 році
14 грудня 2017, 12:55

Співробітники Національного університету цивільного захисту України вже запатентували 42 наукові розробки в 2017 році

27 листопада 2017 року відповідно до Закону України «Про охорону прав на винаходи та корисні моделі» в Державному реєстрі патентів України зареєстровані дві чергові наукові розробки, заявником і власником яких є Національний університет цивільного захисту України. 14 грудня університет отримав підтверджуючі документи – оригінали патентів України на корисні моделі.
Авторами розробки «Спосіб гасіння низових лісових пожеж за допомогою бінарних гелеутворюючих систем» є колектив кафедри спеціальної хімії та хімічної технології факультету оперативно-рятувальних сил у складі професора Олександра Кірєєва, доцента Дмитра Трегубова та ад’юнкта Дмитра Савельєва. Застосування даного способу дозволяє підвищити ефективність гасіння та стримування розповсюдження низових лісових пожеж шляхом утворення на підстилці негорючого гелю.
Авторами розробки «Спосіб гасіння пожежі мобільним пожежним роботом» є творчий колектив у складі головного наукового співробітника науково-дослідного центру Юрія Абрамова та начальника кафедри організації та технічного забезпечення аварійно-рятувальних робіт факультету цивільного захисту Віталія Собини. Використання запропонованого способу дозволяє забезпечити інваріантність напряму та безперервність подачі вогнегасної речовини до вогнища загоряння відносно орієнтації мобільного пожежного робота внаслідок чого підвищується ефективність гасіння пожежі.
Як зауважив проректор з наукової роботи Володимир Андронов, в 2016 році університет подав 40 заявок та отримав 35 охоронних документів на право інтелектуальної власності, а протягом 11 місяців 2017 року – вже подано 45 заявок та отримано 42 патенти України на винаходи та корисні моделі, а також 3 позитивних рішення за результатами експертизи по суті на відповідність умовам патентоздатності. 
 
 
 
 
Євгеній Рибка, відділ організації науково-дослідної роботи НУЦЗ України

Можливо, ваш коментар буде першим?

Ваш комментарий

Авторизуйтесь с помощью учетной записи на другом сайте:
ИЛИ оставьте сообщение анонимно:
Фото

К сожалению, для анонимных пользователей мы вынуждены использовать защиту от спама.
Если код неразборчивый, перезагрузите картинку.

antispam

Інші новини:

до списку новин »
^ Наверх