24 лютого 2018, 11:54

Майже 700 випускників із різних регіонів України стали гостями Національного університету цивільного захисту України

24 лютого майже 700 випускників навчальних закладів різних рівнів стали гостями Національного університету цивільного захисту України. На день відкритих дверей до вищого навчального закладу Державної служби України з надзвичайних ситуацій з’їхалися майбутні абітурієнти з різних регіонів України, а саме: Дніпропетровської, Запорізької, Кіровоградської, Миколаївської, Полтавської, Сумської, Вінницької, Херсонської, Черкаської, Харківської областей, які виявили бажання стати рятувальниками. Багато з них прибули із Донецького і Луганського регіонів.
День відкритих дверей для майбутніх абітурієнтів, їх батьків та гостей розпочався у головному корпусі навчального закладу. На навчально-спортивному комплексі університету присутні ознайомились із презентаціями та досягненнями факультетів і науково-дослідних лабораторій навчального закладу, із виставкою навчально-методичної літератури для абітурієнтів. Присутні мали змогу отримати вичерпну інформацію від представників презентаційно-консультативного пункту та безпосередньо науково-педагогічних працівників кафедр щодо питань вступу до навчального закладу та реєстрації майбутніх абітурієнтів за спеціальностями та спеціалізаціями “Цивільна безпека”, “Хімічні технології та інженерія”, “Пожежегасіння”, “Психологія”, “Пожежна безпека”, “Екологія”, “Охорона праці”, “Публічне управління та адміністрування”, “Туризм”.
Майбутні абітурієнти ознайомились зі славетною історією одного із найстаріших в Україні вишу пожежно-рятувального профілю, який цьогоріч святкуватиме своє 90-річчя, традиціями університету, його випускниками, навчально-матеріальною базою, умовами вступу та навчання. Також потрапили до сучасно обладнаних навчальних аудиторій і дослідних лабораторій, мультимедійних кабінетів, укомплектованих бібліотек. У клубі університету для присутніх було презентовано фільм про життєдіяльність НУЦЗУ, а також відбулася зустріч гостей із керівництвом навчального закладу.
Проректор з персоналу університету полковник служби цивільного захисту Вадим Попов зазначив: «Сьогодні до навчального закладу прибуло багато відвідувачів. Це стало вже традиційним і свідчить про велику зацікавленість молоді в отриманні професії рятувальника. Юнаки та дівчата хочуть бути причетними до мужньої і відповідальної професії». Серед питань, які хвилювали батьків майбутніх абітурієнтів, були перелік конкурсних предметів ЗНО на бюджетну та контрактну форму навчання, відповідність якості освіти європейським стандартам та можливість стажування за кордоном.
Потім автобусами гості дістались до навчально-тренувального полігону університету по вулиці Баварській, 7. Вони стали очевидцями показових занять майбутніх рятувальників із відпрацювання вправ щодо організації розмінування території від вибухонебезпечних предметів; проведення оперативних дій з гасіння пожежі на транспорті; транспортування постраждалих в умовах складного рельєфу та під час подолання водних перешкод; проведення саморятування з 4-го поверху пожежної навчальної вежі.
«Я вражений побаченим, - ділиться майбутній випускник сумської зош № 5 Роман Денисов. – Мене особливо зацікавив факультет пожежної безпеки. Упевнений, що будь-яку пожежу краще попередити, ніж потім ліквідувати її наслідки. У майбутньому хочу стояти на варті життя і спокою наших громадян».
Після побаченого та почутого гості із задоволенням смакували «курсантською» їжею - смачним кулішем.

Вікторія Коленко, прес-служба НУЦЗУ, фото - Ігоря Котова