27 лютого 2018, 11:12

Виїзні лабораторні заняття для майбутніх фахівців з охорони праці та молодих науковців на підприємствах

Для магістрів спеціалізації «Охорона праці» науково-педагогічні працівники кафедри охорони праці та техногенно-екологічної організували виїзні лабораторні заняття з теми «Дослідження шуму та освітленості на робочих місцях» з дисципліни «Атестація та паспортизація робочих місць і ергономіка» відразу на двох сучасних та провідних підприємствах ТОВ "ЛІКЕРО-ГОРІЛЧАНИЙ ЗАВОД "ПРАЙМ" та ТОВ «МАЛИНІВСЬКИЙ СКЛОЗАВОД». Навчальна мета занять - довести до студентів те, що знання за цією темою безпосередньо працює на виконання Закону України „Про охорону праці”, оскільки дозволяють прийняти обґрунтовані рішення щодо атестації та паспортизації робочих місць; навчити особливостям роботи з обладнанням для проведення контролю параметрів мікроклімату,  рівня вібрації, шуму, освітленості на робочих місцях та сформувати навички обробки вихідних даних та вміння робити самостійні висновки.

Виховна мета: переконати студентів у тому, що є можливість компенсації праці в небезпечних та шкідливих умовах.

Під час виїзних лабораторних занять студенти дізнались про технологію, процеси та обладнання. Опанували методику проведення вимірювання шуму та освітленості. Магістри дуже активно виконували вимірювання на різних робочих місцях: пакувальника, контролера тари, токаря, оператора лінії з виробництва пляшок, хіміка-лаборанта скловара, газовика та ін.), також дуже жваво задавали професійні питання інженеру з охорони праці, з проводу професій, які пройшли атестацію, наявність пільг та компенсацій, навіть робили зауваження про відсутність засобів індивідуального захисту.

Результати лабораторних досліджень дуже жваво обговорювали у заводській їдальні. Могли побачити експонати музею «Горілки».

Після вимірювань зробили звіт з лабораторної роботи, порівняли отримані результати з нормативно-допустими та зробили висновки своїх робіт.

Виражаємо подяку адміністрації ТОВ "ЛІКЕРО-ГОРІЛЧАНИЙ ЗАВОД "ПРАЙМ" та ТОВ «МАЛИНІВСЬКИЙ СКЛОЗАВОД» за можливість проведення лабораторних занять на сучасному та прогресивному виробництві, а також екскурсоводу та інженеру з охорони праці за цікаву доповідь за темою заняття.