17 травня 2018, 10:37

Практика студентів-екологів

16 травня 2018 р. розпочалась практика у студентів-екологів другого курсу під керівництвом доцентів кафедри ОП та ТЕБ Бригади О.В. та Рибалової О.В.

Перше заняття відбулось на ріках м. Харкова – Немишля та Лопань. В нашому місті цілих 4 річки – це Уди, Лопань, Харків та Немишля. Відповідно до географічної класифікації р. Лопань і р. Уди відносяться до середніх річок, р. Харків і р. Немишля - до малих. Загальна протяжність річок у межах міста становить близько 58 км. Харківські річки та їх притоки досить дрібні і тому несудохідні. Всі 4 річки тісно пов'язані між собою і є притоками один одного.

Студенти досліджували стан водойм за допомогою вищої водної рослинності. Для попередньої оцінки екологічного стану водойми або окремої її ділянки з добре розвинутою водною рослинністю використовували модифікований індекс Майєра. Його використовують для визначення якості води у водоймах будь-яких типів з різним рівнем забруднення. В основу методу покладено поділ видів-індикаторів водяних рослин на три групи відповідно до ступеня забруднення водойми: індикатори чистих водойм (група А), індикатори водойм помірного забруднення (В) та індикатори забруднених водойм (С). Також на практичному занятті студенти оцінювали ступінь заростання рослинністю досліджуваних водойм.

Необхідно зазначити, що під час обстеження ділянок річок було виявлено, що береги річок нашого міста знаходяться в дуже поганому екологічному стані, а саме містять багато відходів – ПЕТ пляшок, різноманітних пакетів, одноразового посуду, шприців, тощо.

Крім того, студенти відібрали проби грунту та води для подальшого дослідження в лабораторних умовах.

В лабораторних умовах студенти дослідили якісний склад відібраних проб води та визначили основні аніони та катіони, які притаманні природним та стічним водам (сполуки азоту, сульфати, хлориди, сірководень та залізо). Також студенти навчились визначати показник активної реакції середовища – рН, причому як за допомогою універсального індикатора, так і на лабораторному рН-метрі.

Студенти залишись дуже задоволені першим днем практики та з нетерпінням чекають на її продовження.

Далі буде;)