НУЦЗУ — це провідний вищий навчальний заклад Державної служби України з надзвичайних ситуацій IV рівня акредитації » Новини » У добру путь, молоді фахівці Національного університету цивільного захисту України
8 червня 2018, 13:13

08 червня в Національному університеті цивільного захисту України відбувся урочистий випуск молодих фахівців 2018 року, які поповнили лави Державної служби України з надзвичайних ситуацій. 299 випускників отримали дипломи, 17 з них – з відзнакою. 141 «новоспечений» лейтенант продовжить свою службову діяльність у підрозділах ДСНС.
На урочистостях у Харкові були присутніми Голова Державної служби України з надзвичайних ситуацій Микола Чечоткін, голова Харківської обласної державної адміністрації Юлія Світлична, начальник ГУ ДСНС України у Харківській області Олександр Волобуєв, представники керівництва Харківської міської ради, Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації, ректори та представники вищих навчальних закладів освіти, представники Головних управлінь та управлінь ДСНС в областях, громадськості та духовенства, ветерани і батьки.
Вітав випускників голова ДСНС України Микола Чечоткін: “… Щиро вітаю вас із завершенням навчання та отриманням першого спеціального звання лейтенант служби цивільного захисту. Вже з наступного дня розпочинається нова сторінка вашого самостійного життя. Вірю, що отримані знання і навички стануть надійним фундаментом для професійного зростання, чесного і сумлінного виконання свого службового обов’язку. Здобута професія рятувальника віднині зобов’язує вас бути готовими за будь-яких обставин прийти на допомогу постраждалим від надзвичайних ситуацій та врятувати найцінніше — життя людини...”.
До молодих фахівців звернулась голова Харківської обласної державної адміністрації Юлія Світлична: «Майже вчора ви обрали справою свого життя рятувати, а вже завтра зможете на повну міць показати та довести, що ви гідні цієї справи. Немає нічого більш приємного та більш відповідального, ніж рятувати життя людей. Вірю, що ви зробите все, щоб гідно пронести своє звання крізь роки. Бажаю якомога більше надзвичайно приємних подій у вашому житті!».
Із напутніми побажаннями до молодих офіцерів звернувся ректор університету генерал-лейтенант служби цивільного захисту Володимир Садковий. Зокрема, він зазначив, що науково-педагогічні працівники навчального закладу доклали всіх зусиль, аби майбутні спеціалісти скористалися здобутими знаннями у професійній діяльності, щоби кожен із них відчував власну спроможність застосовувати свої вміння для вирішення практичних завдань у складі підрозділів Державної служби України з надзвичайних ситуацій. Володимир Петрович побажав успіхів у подальшій роботі, бути гідними звання Випускника Національного університету цивільного захисту України.
Зі словами подяки звернулися до керівництва та колективу навчального закладу молоді фахівці, які запевнили, що з честю та гідністю будуть нести високе звання Випускника Національного університету цивільного захисту України, подякували за постійну увагу, підтримку та турботу, дали урочисту клятву вірності та відданості Українському народові та обраній професії.
До випускників університету із батьківським благословенням на добрі справи звернувся ветеран НУЦЗУ Вадим Аветісян. Він закликав випускників пам’ятати, що в рідному університеті був закладений фундамент їхніх знань, котрі знадобляться в подальшій трудовій діяльності. Як би не склалося у житті після закінчення вишу, зазначив Вадим Георгійович, своїм вихованцям у навчальному закладі завжди раді, завжди готові надати практичну та методичну допомогу, слушну пораду.
Серед “новоспечених” лейтенантів — курсант соціально-психологічного факультету Роман Кременєв. Сьогодні його приїхали вітати із завершенням навчання рідні і друзі. Микола Подиряко ніколи не забуде той літній день, коли … вдруге народився. І завдячує він саме своєму старшому товаришеві Роману. Сталася пригода 26 липня 2012 року у с. Золоті Ключі Дніпропетровської області. Місцеві школярі 14-15 років розважались на березі глибокого водного кар'єру, пірнали з будівельних “лісів” на 3-метрову глибину. Черговий стрибок 14-річного Миколи — і всі, затамувавши подих, чекають на його повернення над водою. Але минає кілька хвилин, а хлопця не видно. Не вагаючись, Роман пірнає у воду. І, лише втретє пірнувши, майже на дні кар'єру юнак виявив непритомне тіло свого друга. Ледь не задихнувшись, Роман поспіхом витяг друга на берег. Швидко почав робити непрямий масаж серця до приїзду карети швидкої. Нарешті, Микола почав подавати ознаки життя. 6 років пройшло, але запам'ятали обидва той день на все життя. Сьогодні врятований Микола закінчив 3 курс факультету журналістики Дніпровського національного університету ім. Олеся Гончара, трохи шкутильгає: ігри у воді призвели до травмування шийних відділів хребта. Але обидва хлопці щасливі, бо живуть, дружать і одночасно навчаються.
За доброю традицією, православний священик окропив святою водою уже фахівців Державної служби України з надзвичайних ситуацій.
Вітали присутніх творчі колективі НУЦЗУ: вокальний “Аніма” та танцювальний “Флейм”, а також зразковий танцювальний колектив “Забава” Харківського Палацу дитячої та юнацької творчості Харківської міської ради.
Завершилася церемонія випуску проходженням урочистим маршем особового складу університету. Чеканячи крок, випускники вкотре підкинули вгору дрібні гроші – до зустрічі!

Вікторія Коленко, прес-служба НУЦЗУ, фото - Ігоря Котова, відео Ахмадуліної Дар`ї