12 липня 2018, 09:58

Будні парадного розрахунку університету

В університеті продовжується підготовка до військового параду з нагоди відзначення 27-ї річниці незалежності України.
        Здається, що проходження урочистим маршем триває лічені хвилини, але за уявною легкістю стоять дні, тижні та місяці тренувань.
        Незважаючи на літню спеку, особовий склад парадного розрахунку університету відточує свої навички у стройовій підготовці по 6 годин на день: 4 заняття – з 8:00 до 12:00 і ще 2 заняття – з 15:00 до 17:00. У суботу тренування відбуваються лише до обіду, а неділя – вихідний день.
Щодня під час напружених тренувань курсанти й офіцери в середньому проходять до 8 кілометрів, адже особливість стройового кроку полягає в тому, що при підйомі ноги на  15-20 сантиметрів і темпі 120 кроків, швидкість руху сягає близько 5 кілометрів за годину.
Слід зазначити той факт, що майже всі офіцери парадного розрахунку є учасниками військових парадів у м. Києві. Саме великий досвід участі у військових парадах, високі професійні якості та  розуміння потреб підлеглих дають змогу командирові парадного батальйону полковнику служби цивільного захисту Колєнову О.М. на високому рівні організовувати як проведення тренувань, так і життєдіяльність підрозділу загалом.
Кожен учасник парадного розрахунку вважає, що йому випала велика честь представляти свій славетний навчальний заклад у Києві в День Незалежності, тому під час тренувань викладається на сто відсотків.
У колективі панує товариська, доброзичлива і продуктивна атмосфера, про що свідчать як відгуки курсантів, так і результати анонімного опитування, які періодично проводяться з метою оцінки різних сторін життєдіяльності підрозділу.
        Ще кілька тижнів наші хлопці тренуватимуться в Харкові, а вже з останніх днів липня підготовка особового складу до параду військ продовжиться на території Черкаського інституту пожежної безпеки ім. Героїв Чорнобиля.
Незважаючи на те, що основний час парадного розрахунку присвячений тренуванням зі стройової підготовки, у вільний час і вихідні дні курсанти встигають відпочити, а також активно та пізнавально провести дозвілля.  Так, на тижні, що минув, хлопці змагалися між собою у виконанні комплексно-силової вправи, відвідали Харківський історичний музей імені М.Ф. Сумцова, а також ходили до кінотеатру.