НУЦЗУ — це провідний вищий навчальний заклад Державної служби України з надзвичайних ситуацій IV рівня акредитації » Новини » У військовому параді з нагоди 27-ї річниці Незалежності Держслужбу України з надзвичайних ситуацій представлятиме парадний розрахунок Національного університету цивільного захисту. Прес-реліз
25 липня 2018, 09:20

Будні парадного розрахунку університету

В університеті продовжується підготовка до військового параду з нагоди відзначення 27-ї річниці незалежності України.
Незважаючи на літню спеку, особовий склад парадного розрахунку університету відточує свої навички у стройовій підготовці по 6 годин на день: 4 заняття – з 8:00 до 12:00 і ще 2 заняття – з 15:00 до 17:00. У суботу тренування відбуваються лише до обіду, а неділя – вихідний день. До столиці відправляться 135 курсантів і 14 офіцерів (з урахуванням резерву), безпосередньо крокуватимуть Хрещатиком 120 курсантів і 10 офіцерів. Здається, що проходження урочистим маршем триває лічені хвилини, але за уявною легкістю стоять дні, тижні та місяці тренувань.
Щодня під час напружених тренувань курсанти й офіцери в середньому проходять до 8 кілометрів, адже особливість стройового кроку полягає в тому, що при підйомі ноги на 15-20 сантиметрів і темпі 120 кроків, швидкість руху сягає близько 5 кілометрів за годину.
Слід зазначити той факт, що майже всі офіцери парадного розрахунку є учасниками військових парадів у Києві. Саме великий досвід участі у військових парадах, високі професійні якості та розуміння потреб підлеглих дають змогу командирові парадного батальйону полковнику служби цивільного захисту Олександрові Колєнову на високому рівні організовувати як проведення тренувань, так і життєдіяльність підрозділу загалом.
Кожен учасник парадного розрахунку вважає, що йому випала велика честь представляти свій славетний навчальний заклад у Києві в День Незалежності, тому під час тренувань викладається на сто відсотків.
У колективі панує товариська, доброзичлива і продуктивна атмосфера, про що свідчать як відгуки курсантів, так і результати анонімного опитування, які періодично проводяться з метою оцінки різних сторін життєдіяльності підрозділу.
З червня  курсанти тренуються на плацу університету, а вже з останніх днів липня підготовка особового складу до параду військ продовжиться на території Черкаського інституту пожежної безпеки ім. Героїв Чорнобиля.