на головну
укррусангл

Новини

НУЦЗУ — це провідний вищий навчальний заклад Державної служби України з надзвичайних ситуацій IV рівня акредитації » Новини » З початку року піротехніки ДСНС України вилучили та знищили понад 43 тисячі вибухонебезпечних предметів
8 серпня 2018, 10:37

З початку року піротехніки ДСНС України вилучили та знищили понад 43 тисячі вибухонебезпечних предметів

Піротехнічні підрозділи ДСНС України щодня проводять роботи щодо обстеження території країни, виявлення, вилучення та знищення вибухонебезпечних предметів, як часів минулих війн, так і сучасних боєприпасів. Лише впродовж минулих трьох діб здійснено 74 виїзди, під час яких виявлено 364 боєприпаси.
Найчастіше вибухонебезпечні предмети часів минулих війн знаходять громадяни.
Зокрема, 6 серпня групою піротехнічних робіт аварійно-рятувального загону спецпризначення Головного управління ДСНС у Миколаївській області, шляхом контрольованого підриву, знищено реактивну міну калібром 157 мм, яку напередодні виявив чоловік в акваторії р. Південний Буг на території Бузької сільської ради Вознесенського району.
Водночас піротехніки Хмельниччини знищили мінометну міну калібром 82 мм часів Другої світової війни, яку знайшли місцеві мешканці в селі Купин Городоцького району області.
В свою чергу, на Херсонщині завершилися роботи по розмінуванню судна з боєприпасами часів Другої світової війни, виявленого в Ягорлицькій затоці. Починаючи з 16 червня піротехніки щодня піднімали на поверхню і знищували у визначених місцях артилерійські снаряди, що знаходились на судні. Загальна ж кількість виявлених боєприпасів становить 1 тис. 129 одиниць.
Крім того тривають роботи щодо гуманітарного розмінування звільнених територій Донецької та Луганської областей.
Зокрема, на Луганщині впродовж 6 серпня, перевірено 1,1 га території, де виявлено та вилучено 6 одиниць вибухонебезпечних предметів.
У цей же день піротехнічні підрозділи Донеччини обстежили на наявність вибухонебезпечних предметів 6,98 га території, де виявили 60 одиниць ВНП.
Загалом, з початку року піротехнічні підрозділи ДСНС вилучили та знищили 43 тис. 103 вибухонебезпечних предметів, у тому числі 599 авіаційних бомб.
Тож, з метою попередження нещасних випадків серед населення в разі виявлення вибухонебезпечних предметів, Державна служба України з надзвичайних ситуацій вкотре звертається до громадян з проханням дотримуватися правил безпечного поводження з вибухонебезпечними або невідомими предметами!
Категорично забороняється:
торкатися підозрілого предмету або пересувати його;
заливати його рідинами, засипати ґрунтом або чимось його накривати;
здійснювати на підозрілий предмет звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив;
намагатися самостійно знешкоджувати знахідку;
розбирати вибухонебезпечний предмет.
Пам'ятайте, що у разі виявлення вибухонебезпечних предметів необхідно відразу повідомити про це за номером «101» або «102», а також ні в якому разі не намагатися самостійно ідентифікувати та знешкоджувати знайдені боєприпаси.


 За матеріалами офіційного сайту ДСНС України


Можливо, ваш коментар буде першим?

Ваш комментарий

Авторизуйтесь с помощью учетной записи на другом сайте:
ИЛИ оставьте сообщение анонимно:
Фото

К сожалению, для анонимных пользователей мы вынуждены использовать защиту от спама.
Если код неразборчивый, перезагрузите картинку.

antispam

Інші новини:

до списку новин »
^ Наверх