15 вересня 2018, 15:38

Науково-педагогічні працівники та курсанти НУЦЗУ спільно із рятувальниками ГУ ДСНС України у Харківській області відзначили День рятівника із жителями Харкова

15 вересня у Центральному парку культури і відпочинку ім. Горького відбувся масштабний захід з нагоди Дня рятівника. Організаторами урочистостей, зведеної експозиції і святкового концерту стали ГУ ДСНС України у Харківській області, Національний університет цивільного захисту України та Центральний парк культури та відпочинку ім. Горького.
У святковий день працювали експозиції НУЦЗУ і ГУ ДСНС України у Харківській області з демонстрації радіаційного, хімічного та біологічного захисту, де були використані прилади, спецтехніка та спецкостюми; намету психологів, де фахівці продемонстрували надання екстреної психологічної допомоги постраждалим, а науковці лабораторії екстремальної та кризової ознайомили присутніх зі змістом валізи психолога. В експозиції НУЦЗУ “Захоплююча хімія”, представленій кафедрою спеціальної хімії та хімічних технологій, було показано досліди з горіння металів, вибухи газів, самозаймання речовин. Науково-педагогічні працівники кафедри пожежної і техногенної безпеки об'єктів та технологій ознайомили присутніх із дією установок для дистанційного випробування сповіщувачів та дослідження вогнезахисту тканин, а також презентували роботу тепловізора і пірометра для вимірювання температури та фотостенд “Профілактика несправностей електрообладнання”. Експозицію аварійно-рятувального обладнання представила кафедра організації та технічного забезпечення аварійно-рятувальних робіт, презентувавши гостям свята ноші рятувальні вогнезахисні, установку для гасіння пожеж гелем, сани рятувальні та розкладну рятувальну драбину. Співробітники кафедри піротехнічної та спеціальної підготовки демонстрували відвідувачам парку алгоритм дій при виявленні вибухонебезпечних та невідомих предметів, а також обладнання та костюми для розмінування . Роботу установки імпульсного гасіння пожеж продемонстрували науковці кафедри пожежної тактики та аварійно-рятувальних робіт.
Також гості парку в широкомасштабний день з безпеки життя спостерігали показовий виступ курсантів-верхолазів Національного університету цивільного захисту України на колесі огляду. Вони продемонстрували рятування людей за допомогою альпіністського та рятувального спорядження з 32-метрової висоти. А родзинкою показового виступу верхолазів стало освідчення начальника караулу 8-ДПРЧ м Харків старшого лейтенанта служби цивільного захисту, випускника НУЦЗУ 2015 року Сергія Білоуса своїй коханій Олені Гольченко, диспетчеру 25-ДПРЧ м. Харків. У верхолазному обладнанні юнак спустився з висоти та подарував дівчині квіти і своє серце.
Гості свята відвідали виставку пожежної ретротехніки та сучасної пожежно-рятувальної техніки, а також мали можливість спостерігати показову роботу медичної служби та волонтерів Червоного Хреста, кінологічних розрахунків та хімічної служби Навчального центру оперативно-рятувальної служби цивільного захисту ДСНС України. Відвідувачі спостерігали роботу 50-метрової автодрабини, нової автоцистерни МАЗ, а також рятувального автомобілю Оперативно-рятувальної служби Харкова. Усі бажаючі мали можливість приміряти спеціальний одяг рятувальника та сфотографуватись, випробувати пожежно-рятувальне обладнання.
Розважали гостей свята творчі колективи Головного управління ДСНС України у Харківській області, Національного університету цивільного захисту України, Навчального центру оперативно-рятувальної служби ДСНС України, дитячі творчі колективи та команди дружини юних пожежних. Співробітники клубу НУЦЗУ та ГУ ДСНС України провели на центральній сцені парку конкурси, ігри, вікторини на пожежно-рятувальну тематику з дитячою аудиторією. Супроводжував захід духовий оркестр НУЦЗУ. Відвідувачі свята отримали безліч сюрпризів та незабутніх емоцій. А головне — багато корисної та необхідної інформації від справжніх рятувальників.

Вікторія Коленко, прес-служба НУЦЗУ, фото - Ігоря Котова, відео Ахмадуліної Дар`ї