9 жовтня 2018, 16:44

У Всесвітній тиждень космосу про таємниці темної матерії

У 2000 році Резолюцією Генеральної Асамблеї ООН період з 4 по 10 жовтня проголошено Всесвітнім тижнем космосу.

Тож, у межах вивчення дисципліни «Культура безпеки» другокурсники - майбутні фахівці з охорони праці та фахівці-екологи - на чолі зі своїми викладачами - завідувачем кафедри охорони праці та техногенно-екологічної безпеки Сергієм Артем’євим та доцентом кафедри Оленою Шароватовою - відвідали Харківський планетарій ім. Ю.О. Гагаріна.

Під час виїзного заняття присутні на ньому представники Національного університету цивільного захисту України, вивчаючи питання загроз природного походження, намагались відповісти на такі питання дослідників з усього світу, як «Що тримає галактики разом?», «Чим є цеглинки Всесвіту?» «Чому Всесвіт виглядає саме так?».

Сьогодні відомо, що Всесвіт наповнений таємничим «клеєм» - темною матерією. Відомо, що вона є. Але немає жодного уявлення, з чого вона зроблена. Повнокупольна програма за цією темою познайомила учасників заходу з найбільшою загадкою сучасної астрофізики. І стало зрозуміло, чому відомо, що темна матерія існує, і чому цей пошук є одним з найскладніших і найцікавіших, які може запропонувати наука.

Приєднавшись до вчених в їх полюванні за темною матерією, до експериментів в космосі і глибоко під землею у спробах розгадати таємницю темної матерії, присутні на занятті отримали не лише нові знання, а й естетичне задоволення та незабутні враження.

Олена Шароватова,

кафедра ОПтаТЕБ