12 листопада 2018, 11:17

Курсанти НУЦЗУ готуються до проведення змагань з пожежно-прикладного спорту на Кубок пам’яті випускника ХПТУ Федора Лемка

Це традиційний щорічний спортивно-масовий захід, який проводиться в університеті з метою вшанування пам’яті випускника ХПТУ Федора Лемка, масового залучення курсантів до пожежно-прикладного спорту, відбору кандидатів до складу збірної команди університету, а також забезпечення зростання спортивної майстерності та популяризація пожежно-прикладного спорту.
Відповідно до Положення проведення змагань, спортсмени змагатимуться у трьох видах пожежно-прикладного спорту: підйом по штурмовій драбині у вікно 4-го поверху навчальної башти, подолання 100 – метрової смуги з перешкодами, двоборство.
Головним суддею змагань призначено начальника кафедри пожежної та рятувальної підготовки полковника служби цивільного захисту Павла Ковальова.
Курсанти першого курсу навчального закладу у змаганнях участі брати не будуть (по побажанню курсанти 1-го курсу можуть приймати участь у особистому заліку, маючи необхідні документи для участі у змаганнях), а до складу збірних команд від кожного курсу всіх трьох факультетів – цивільного захисту, оперативно-рятувальних сил та пожежної безпеки, увійдуть по сім курсантів. Курсантам, які не ввійшли до складу збірних команд, дозволяється приймати участь в особистому заліку.

Довідка прес-служби університету: з 1975 року, щорічно, у Харкові, на спорткомплексі НУЦЗУ проводяться матчеві зустрічі з пожежно-прикладного спорту на Кубок майстра спорту СРСР, кавалера ордена Червоної Зірки Федора Лемка. Випускник ХПТУ 1969 року лейтенант Ф. Лемко трагічно загинув у травні 1970 року під час рятування людей при пожежі в Луганській області. Наказом міністра внутрішніх справ СРСР начальник караулу Лемко Ф.П. був навічно зарахований у списки особового складу Харківського пожежно-технічного училища, а на його батьківщині у місті Хуст Закарпатської області одну із вулиць назвали його ім’ям.

Лариса Кошеварова
Національний університет цивільного захисту України