9 листопада 2018, 09:53

Практичне заняття на Харківському молочному комбінаті

7 листопада 2018 року науково-педагогічні працівники кафедри наглядово-профілактичної діяльності факультету цивільного захисту (доценти кафедри полковник служби ЦЗ Олександр Данілін та підполковник служби ЦЗ Юрій Отрош) провели виїзне практичне заняття для здобувачів вищої освіти 4 курсу факультету цивільного захисту на філії ПрАТ «ВІММ-БІЛЛЬ-ДАНН Україна» - «Харківський молочний комбінат» по вул. Роганська, 149 у Харкові.

Це підприємство є одним із потужних з виготовлення молочної продукції в Україні та має сучасні промислові технології. За результатами сертифікації підприємство відповідає вимогам ДСТУ ISO 22000:2007 (ISO 22000:2005) «Системи управління безпечністю харчових продуктів. Вимоги до будь-яких організацій харчового ланцюга» та виготовляє більше 100 видів молочної продукції.

Відповідно до затвердженої програми навчальної дисципліни «Безпека потенційно небезпечних технологій та виробництв» здобувачі вищої освіти факультету цивільного захисту вивчають вимоги щодо безпечної експлуатації потенційно-небезпечних об’єктів та об’єктів підвищеної небезпеки. За результатами проведеної ідентифікації - Харківський молочний комбінат визначено об’єктом підвищеної небезпеки 2 класу, за наявності в технологічному процесі виробництва та збереження продукції підприємства великої кількості небезпечної речовини (аміак NH3) та інших видів небезпечних речових в меншій кількості (кислоти).

Використання аміаку, як холодоагенту, необхідно для охолодження робочої камери аміачно-холодильної установки для подальшого використання в технологічному процесі та забезпечення надійного збереження готової продукції. Поруч з цим, ця небезпечна речовина здатна швидко випаровуватись та отруйно впливати на організм людини. Відповідно до цього на підприємстві влаштована та працює автоматизована система раннього виявлення загрози виникнення надзвичайної ситуації та оповіщення населення.

В процесі практичного заняття здобувачам вищої освіти було роз’яснено принцип роботи аміачно-холодильної установки молочного комбінату, детально показані складові автоматизованої системи раннього виявлення надзвичайної ситуації та порядок оповіщення персоналу та населення.

Кафедра наглядово-профілактичної діяльності факультету цивільного захисту