«Намалюю Дивосвіт»

За такою темою 19 березня для вихованців факультету техногенно-екологічної безпеки Національного університету цивільного захисту України було проведено кураторську годину, під час якої учасники за допомогою воску й барвників писали декоровані яйця – писанки.

Вважається, що писанкарство – це складне вишукане мистецтво, яким займаються лише народні майстри…Однак учасникам виховного заходу – майбутнім фахівцям з охорони праці – також вдалось створити малесенькі шедеври християнської легенди. Для розпису яєць використовували справжній писачок- невеличку дерев'яну паличку із закріпленим резервуаром для розтопленого воску з кінчиком для малювання, діаметр якого не впускає навіть голочку.

Звичай розписаних яєць має витоки із символічного їх значення, що майже у всіх народів світу вважалося джерелом життя, символом сонця. Різні види таких яєць - крапанки, дряпанки, крашанки, писанки, - маючи свою систему розпису, - це ніби маленький світ. На сьогодні писанку вважають одним із найголовніших надбань української культури.

Ініційована доцентом кафедри охорони праці та техногенно-екологічної безпеки Оленою Шароватовою за підтримки завідувача кафедри Сергія Артем’єва, кураторська година залишила в учасників не лише найпозитивніші емоції, але й символ втілення бажань - власноруч створену писанку, яку можна дарувати лише найдорожчим людям.

Кафедра охорони праці та техногенно-екологічної безпеки, прес-служба НУЦЗУ