Ректор та керівниця кафедри НУЦЗУ стали учасниками міжнародної конференції щодо ґендерних питань у навчальних програмах ЗВО сектора безпеки й оборони

19-20 березня у Києві відбулася міжнародна конференція “Врахування ґендерних питань у навчальних програмах закладів вищої освіти сектора безпеки й оборони”. Очолила й вітала представників форуму Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе. Учасниками конференції стали представники міністерств країн ЄС, НАТО та країн-сусідів, керівники та фахівці, відповідальні за планування навчальних програм, закладів вищої освіти сектора безпеки й оборони. Серед присутніх — ректор Національного університету цивільного захисту України генерал-лейтенант служби цивільного захисту Володимир Садковий та начальник кафедри психології діяльності в особливих умовах університету, координаторка планування навчальних програм із впровадженням гендерної тематики полковник служби цивільного захисту Ліна Перелигіна.

Міжнародна конференція мала за мету створення платформи для обміну досвідом, викликами та підходами з урахуванням ґендерної тематики і порядку денного «Жінки, мир, безпека» в навчальних програмах між представниками різних закладів вищої освіти сектора безпеки й оборони, міністерств країн ЄС, НАТО та країн-сусідів. Учасники обмінялись найкращими практиками і методиками врахування ґендерних питань у розробці навчальних програм та проведенні навчання для студентів і курсантів, розкрили та обговорили різноманітні потреби чоловіків і жінок, хлопчиків і дівчат у сфері безпеки, а також наголосили на важливості інституціоналізації ґендерної проблематики в навчальні програми сектора безпеки й оборони в Україні.

19 березня представники форуму обговорили питання щодо забезпечення ґендерної рівності та порядку денного “Жінки, мир, безпека” в діяльності закладів вищої освіти сектора безпеки й оборони; результатів інституційної оцінки та аналізу навчальних програм пілотними закладами освіти сектора безпеки й оборони в Україні, а також успішного досвіду включення ґендерної тематики в навчальні  програми.

20 березня учасники міжнародної конференції розробили методологію та дорожню карту включення ґендерних питань в навчальні програми з досягненням єдиного розуміння теорії змін та плану дій всіх інституцій. Також вони працювали у групах, обговорюючи методологію комплексної інтеграції ґендерних питань в навчальні програми.

Розробка практичних посібників з методичними рекомендаціями щодо комплексної інтеграції ґендерної тематики заплановано на 2019 рік, що забезпечить ефективність інституціоналізації ґендерної тематики в діяльності закладів вищої освіти сектора безпеки й оборони.

Прес-служба НУЦЗУ