В НУЦЗУ тривають тренінги з екстремальної психологічної підготовки для майбутніх рятувальників

12-13 березня науковці науково-дослідної лабораторії екстремальної та кризової психології Національного університету цивільного захисту України на базі Центру впровадження психотренінгових технологій спільно із фахівцями сектора психологічного забезпечення продовжують проведення тренінгу «Екстремальна психологічна підготовка рятувальників до виконання завдань за призначенням в надзвичайних ситуаціях». Цього разу учасниками тренінгу стали здобувачі вищої освіти факультету пожежної безпеки, які незабаром будуть виконувати завдання за призначенням безпосередньо в осередку надзвичайної ситуації.

У ході заходу використовувалась комп’ютерна симуляція ліквідації надзвичайних ситуацій різного походження, в тому числі, і на критичній інфраструктурі. Також реалізовано паралельний моніторинг психофізіологічного стану курсантів та рівня стресу за допомогою смартгодинників – стрестрекерів (Emwatch) та поліграфа.

Після закінчення тренінгу відбулося тестування. Курсанти протягом заходу засвоїли експрес-методи адаптації до надзвичайних умов, підвищили свою стресостійкість, відпрацювали психологічну витривалість та навички ефективної психологічної самодопомоги та взаємодопомоги. Як зазначила начальник науково-дослідної лабораторії екстремальної та кризової психології Світлана Лєбєдєва, після закінчення навчального закладу учасник тренінгових занять на базі НУЦЗУ проходитиме тренінг зі спеціалізованої психологічної підготовки кожні п'ять років.

Вікторія Коленко, прес-служба НУЦЗУ