на головну
укррусангл

Викладачі Богословія Харківської Духовної Семінарії проводитимуть в Національному виші МНС бесіди з питань морально-етичних цінностей

НУЦЗУ — це провідний вищий навчальний заклад Державної служби України з надзвичайних ситуацій IV рівня акредитації » Соціально-виховной просвітницький медіа-проект » Викладачі Богословія Харківської Духовної Семінарії проводитимуть в Національному виші МНС бесіди з питань морально-етичних цінностей

Важко не погодитись із тим, що морально-етична площина в існуванні  людини як не найголовніша. Ось тільки її не можливо побачити, відміряти, підробити, відремонтувати. Можна тільки усвідомити. Але яким чином і в який спосіб? Як не дійти до спокуси і бути втішним,   не образити і бути почутим, благати і змиритися,  не дійти до помсти,  не скривдити, навчитись  співчувати? Як усвідомити християнські заповіді і жити за ними?  Про Мораль, Благо і Хліб насущний розмірковуватиме разом із курсантами і офіцерами МНС викладач Харківської Духовної Семінарії, старший помічник інспектора Семінарії, кандидат  Богословія Микола Стець.
Не випадковий візит викладача Духовної Семінарії і проповідника Божого слова   Миколи Стеця до вишу МНС.

 Душпастирська місія священика і робота рятувальника збігаються у головному – вчасно прийти на допомогу людям. Якщо одні зцілюють душі, другі – рятують громадян від лиха  під час надзвичайних подій. А в екстремальній валізі кризових психологів МНС, які  безпосередньо контактують із постраждалими та родичами загиблих  в надзвичайних осередках та на територіях  катастроф, є ікони, хрестики, молитовник. У горі люди туляться до співчутливих,  хочуть чути втішні слова, аби хоч якось загасити біль втрати рідних. Поруч із священиками місію цілителей душ несуть і  екстремальні психологи. Тут доречно пригадати серпневу катастрофу літака ТУ-154, яка сталася під Донецьком в 2006 році. На пагорбі біля місця трагедії одразу встановили великий дерев’яний хрест. Родичі загиблих у катастрофі бачили, як у яру рятувальники складали у великі  чорні  пакети останки людських тіл, і зубожіли від сліз чоловіки та жінки несли своє горе саме до хреста. Священики і психологи були поруч із невтішними, їхнє горе пронизували крізь себе і рятували людську свідомість молитвами, психологічною витривалістю, керуючись всіма канонами етикету траура. В 2007-му році, біля дома в Дніпропетровську, що вибухнув від газу,  а також із родичами загиблих шахтарів копальні імені Засядька і церква, і психологи МНС працювали разом.  Під час сьогоднішньої душпастирської бесіди Микола Миколайович Стець розповість про християнські Пости. Від 28 листопада до 6 січня включно триватиме Різдвяний піст або Пилипівка. В цей час згідно традицій Православної Церкви та церковного Уставу християни обмежують себе в їжі, а також намагаються уникати в своєму житті того, що віддаляє людину від Бога, для того, щоб духовно приготуватися до зустрічі великого свята Різдва Христового.

 Духовно-просвітницький захід проводиться в НУЦЗУ у рамках соціально-виховного медіа-проекту «O TEMPORA, O MORES! - О времена! О нравы! Или вечные ценности культуры бытия» за підтримки підтримки ректора Національного університету цивільного захисту України, генерал-лейтенанта  Володимира Садкового та Харківської Єпархії і особисто Митрополита Харківського і  Богодухівського Никодима.

Новини сайту Національного університету МНС  повідомляли, що 11 листопада в гостях у курсантів МНС  побували вихованці Харківської Духовної Семінарії. Вони на очі побачили, як гартуються майбутні офіцери МНС. В той же день рятувальники відвідали семінаристів. Була нагода  ознайомитись із життям послушників, побутом майбутніх священиків, розпорядком дня семінаристів, церковними обрядами, тонкощами викладання богоугодних наук, духовного співу, іконопису, а також дізнатись про історію Свято-Покровського монастиря.

Зустрічі із священиками  і християнські бесіди в Національному університеті цивільного захисту будуть продовжуватись і надалі.

 

Лариса Кошеварова Національний університет цивільного захисту України

Фото – Ігоря Котова

^ Наверх