на головну
укррусангл

Фахівці і курсанти Національного університету цивільного захисту України провели навчальні тренінги з безпеки життєдіяльності для працівників Харківрибоохорони

НУЦЗУ — це провідний вищий навчальний заклад Державної служби України з надзвичайних ситуацій IV рівня акредитації » Соціально-виховной просвітницький медіа-проект » Фахівці і курсанти Національного університету цивільного захисту України провели навчальні тренінги з безпеки життєдіяльності для працівників Харківрибоохорони

4 вересня на базі Печенізької територіальної ділянки рибінспекції «Ковш-причал» (селище Мартове Харківської області) у рамках соціально-просвітницької акції «Наука і громадськість Харківщини - на варті збереження водних екосистем» науково-педагогічні працівники і курсанти Національного університету цивільного захисту України провели виїзне практичне заняття з безпеки життєдіяльності для працівників рибного промислу і підрозділів Управління Харківрибоохорони Держагентства рибного господарства України.
Начальник кафедри піротехнічної те спеціальної підготовки полковник служби цивільного захисту Ігор Толкунов та старший викладач цієї ж кафедри підполковник служби цивільного захисту Євген Стецюк довели інформацію про порядок дій при виявленні вибухонебезпечних предметів, небезпеку наслідків вибуху, ознайомили присутніх із деякими характеристиками вибухонебезпечних предметів, із штатним оснащенням груп піротехнічних робіт ДСНС України та порядком взаємодії з органами МВС України при виявленні небезпечних знахідок, типами вибухонебезпечних предметів та саморобних вибухових пристроїв.
«Сьогодні, у зв’язку із важкою ситуацією у нашій державі, - зазначив полковник Толкунов, - є необхідність проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи серед населення з приводу порядку дій при виявленні вибухонебезпечних і підозрілих предметів. Слід наголосити, що проведення таких заходів може врятувати життя не одній людині, що безпосередньо наблизилась до небезпечної знахідки, а й іншим, які можуть винятково опинитись на цей момент у радіусі небезпечної зони ураження осколками та фугасною дією вибуху».
Також фахівці визначили дії працівників рибоохорони та рибалок при виявленні вибухонебезпечних предметів та дії водолазно-саперних та піротехнічних підрозділів ДСНС України щодо очищення акваторії та прилеглої до водоймища території від небезпечних знахідок.
Викладач курсів рятувальної та спеціальної підготовки університету Вадим Біда продемонстрував реанімаційні дії при утопленні внаслідок виникнення позаштатних ситуацій на воді, а саме: звільнення від захватів потопаючого, буксирування потерпілого до безпечного місця тощо.
З вимогами нормативних документів щодо дотримання безпеки експлуатації маломірних човнів та технікою безпеки під час їх використання, а також з алгоритмом дій під час пожежі на моторних човнах ознайомив викладач кафедри наглядово-профілактичної діяльності полковник служби цивільного захисту Олександр Данілін.
Тренувальні заняття щодо надання першої медичної допомоги при травмуваннях та у будь-яких надзвичайних ситуаціях за допомогою підручних засобів провели начальник медико-санітарної частини полковник служби цивільного захисту Юрій Приходько та фельдшер амбулаторно-поліклінічного відділення медико-санітарної частини Роман Зеленський.
Приємною несподіванкою стало те, що держрибінспектор Володимир Мороз вправно виконав реанімаційні заходи. Навіть досвідчений начальник медико-санітарної частини Юрій Приходько був приємно вражений. Виявилось, що Володимир - випускник НУЦЗУ 2012 року. І за його словами, знання, отримані в університеті, знадобились у його практичній діяльності.
Як зазначив виконуючий обов’язки начальника Упраління Харківрибоохорони Олексій Гоголь, такі виїзні практичні заняття, що проводять фахівці університету, є дуже корисними, особливо, коли працівники рибоохорони взнають про правильні дії під час виявлення вибухонебезпечних та саморобних пристроїв безпосередньо від спеціалістів, вчаться своєчасному наданню першої медичної допомоги постраждалим внаслідок будь-яких надзвичайних ситуацій на воді, а основне – знайомляться із нормативною документацією щодо безпеки експлуатації річної флотилії. Такі заняття з працівниками рибоохорони та рибного промислу, зауважив Олексій Гоголь, працівники НУЦЗУ проводять періодично впродовж 10 років, і не тільки на Печенізькому водосховищі, а й на Червонооскільському. А щовесни курсанти допомагають місцевим рибалкам проводити День довкілля на прибережній території водоймищ.
До речі, незабаром працівники НУЦЗУ на Печенізькому водосховищі будуть проводити лекції та виїзні заняття для вихованців університету, які навчаються за напрямом підготовки «Екологія, охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування», «Екологічна безпека» щодо збереження, відтворення, охорони біоресурсів та водоймах і екосистемах Харківщини.


Вікторія Коленко, прес-служба НУЦЗУ, фото - Дар'ї Ахмадуліної
 

Специалисты и курсанты НУГЗУ  учили рыбинспекторов  как действовать при ЧС. Видеорепортажи региональных телеканалов

 

Тушение горящего двигателя катера, спасение утопающего и подводное разминирование боеприпасов. Для рыбинспекторов Харьковской области курсанты и преподаватели Национального университета гражданской защиты провели практические занятия на берегу Печенежского водохранилища.
 
На катере два человека, внезапно загорается двигатель судна. Если пламя не потушить вовремя - вспыхнет и бак с топливом, после чего может случиться взрыв.
На самом деле, это всего лишь имитация реальной ситуации - свои умения показывают курсанты университета гражданской защиты. Поиск боеприпаса времен великой отечественной войны под водой - второе задание для будущих спасателей.
Игорь Толкунов
начальник кафедры пиротехнической и специальной подготовки университета гражданской защиты
Предположим, что в акватории водоема обнаружен взрывоопасный предмет – подцеплен, например, сетью. Понятно, что этот предмет, пролежавший в воде может сдетонировать, может не сдетонировать
Согласно легенде, на дне Печенежского водохранилища находится артиллерийский снаряд. Его нужно найти и разминировать. Если с тушением горящего двигателя счет идет на секунды, то здесь, наоборот - спешка не нужна, спасатель старается быть максимально осторожным.
 
Вадим Бида
преподаватель курсов спасательной и специальной подготовки
Нашел 125-миллиметровый снаряд на глубине метра 2, 5 не больше 47. Поиск осложнился из-за того, что очень большой мул, где – то сантиметров под 40. Снаряд глубоко ушел по дну, его пришлось раскапывать очень долго
Спасатели рассказывают, снарядов времен войны в Харьковской области ежегодно находят сотнями, часть из них находятся на дне водоемов. Промышленные рыболовы замечают их в сетях, нередко боеприпасы попадаются и водолазам. В таких случаях, трогать их нельзя, о находке необходимо сообщить сотрудникам ГосЧС.
 
Курсанты университета гражданской защиты демонстрируют и спасение утопающего. В таких ситуациях, говорят, важно помнить - в панике человек может утопить того, кто вызвался помогать. Поэтому подплывать к пострадавшему нужно строго со спины, затем зафиксировать руки и двигаться к берегу.
 
Необходимо воду, которой пострадавший нахлебался, удалить из тела. Из положения «на спине» можно пострадавшего сразу перевезти в положение на бедро спасателя, что сейчас нам спасатель и покажет
До приезда медиков проверка пульса и дыхания - если они отсутствуют, необходима искусственная вентиляция легких. До этого - нужно сделать закрытый массаж сердца. Практические занятие курсанты проводят для работников Харьковрыбоохраны.
 
Алексей Гоголь
и. о. начальника Харьковрыбоохраны
Рыбоохрана она каждый день в борьбе с браконьерством, каждый день на воде и каждый день такие случаи могут случиться. Для человека, что самое главное – чтоб он увидел, не рассказал, а ему нужно наглядное пособие – как это все делается. Тогда оно как-то в памяти отложиться и может быть придет такое время, что он воспользуется этим
Подобные занятия для рыбинспекторов проводят не первый год. Но спасатели убеждены, такие знания полезны каждому, - чтобы суметь предупредить несчастные случаи.
Марина Ступак, Симон-новости, 4.9.15
 

^ Наверх