Листопадні зустрічі рятувальників та духовенства Харківщини. В гостях у курсантів Національного університету цивільного захисту МНС побували вихованці Харківської Духовної Семінарії. Відеорепортаж ТРК «Фора» - програма «Вісті».

Обмінятись досвідом, ознайомитись із побутом, дозвіллям та ще й просто потоваришувати вирішили курсанти Національного університету цивільного захисту України та вихованці Харківської Духовної Семінарії при Свято-Покровському чоловічому монастирі.

Звичайно, такий духовно-просвітницький захід, що проводиться у рамках соціально-виховного медіа-проекту «O TEMPORA, O MORES! - О времена! О нравы! Или вечные ценности культуры бытия», не пройшов би без підтримки Ректора Національного університет цивільного захисту України генерал-лейтенанта служби цивільного захисту Володимира Садкового та Харківської Єпархії і особисто Митрополита Харківського і Богодухівського Никодима.

11-го листопада курсанти факультету пожежної безпеки мали змогу ознайомитись із життям та побутом майбутніх священників, розпорядком дня семінаристів, церковними обрядами, тонкощами викладання богоугодних наук, духовного співу, іконопису, а також поринути в історію Свято-Покровського монастиря. «Мені здається, - ділиться своїми враженнями четвертокурсник Яків Кулик, – що життя і навчання семінаристів особливо нічим не відрізняється від курсантського. Так, як і у нас, у них є черговий на поверхах, замість казарми – семінарські келії, тільки заняття тривають 1 годину 10 хвилин, а починаються вони і закінчуються виконанням семінаристами хвалебної пісні. Найбільш успішні за своїм послуханням семінаристи носять підрясники. У них, як і у нас є розподіл. Випускники після закінчення навчального духовного закладу за благословенням Митрополита Харківського та Богодухівського Никодима душпастирську місію проводитимуть із прихожанами протягом свого життя». Особливо майбутніх рятувальників вразила Школа іконопису, що функціонує при Духовній семінарії. Тут і дівчата навчаються розписувати та реставрувати ікони. Того ж дня свій візит зробили семінаристи, відвідавши провідний навчальний заклад МНС. Знайомство розпочалось уже безпосередньо перед входом до університету, коли гості побачили взвод курсантів, що чеканячи крок та показуючи відмінний стройовий вишкіл пройшли перед ними. Потім семінаристи побували на кафедрі автоматичних систем безпеки та інформаційних технологій, пройшлися казармами, завітали до бібліотеки. Особливі враження викликали дії навчальної пожежно-рятувальної частини, що продемонструвала показовий виступ бойового розрахунку при гасінні пожеж та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій. Також семінаристи стали учасниками майстер-класів під гаслом «Навчись перемагати – долати перешкоди, допомагати, запобігати», де зустрілись із чемпіонами та призерами спортивних змагань із армрестлінгу, кікбоксингу, гирьового спорту, рукопашного бою, переглянули арт-проекти «Харківщина – любов моя» до Євро-2012 від курсантів-мовознавців, навчались необхідним правилам екстреної медичної допомоги.

«Такі заходи вкрай необхідні, - зазначає семінарист Максим, - та надзвичайно корисні. Одну благородну справу робимо – захищаємо життя, здоров’я та душу людини у будь-яких непередбачуваних ситуаціях. Цілителі душ і вартові безпеки життя відповідальні за людяність та людство в цілому». Між навчальними закладами було досягнуто домовленості про співпрацю. Викладачами семінарії та її вихованцями буде проведено низку лекцій з основ духовності й моралі. Перша зустріч в НУЦЗУ відбудеться напередодні Різдвяного Поста, а співпраця в цьому навчальному році закінчиться виконанням духовного співу хору Харківської Духовної Семінарії.

Також, 11 листопада курсанти-рятувальники гостинно зустрічали молодь Харківщини із харківських вищих навчальних закладів. Окрім семінаристів гостями навчального закладу стали  випускники шкіл, вчителі, курсанти Харківського Національного університету внутрішніх справ,  міські чиновники,  люди із вадами слуху. Всі вони стали  свідками одразу кількох майстер-класів від курсантів-вундеркіндів: зустрілися із Чемпіонами Європи та Світу,  побачили арт-проекти до Євро-2012 від курсантів-мовознавців, вчилися  необхідним правилам   екстреної медичної допомоги.

До Дня студента в Національному університеті цивільного захисту України  відбулась курсантсько-студентська просвітницька акція  «Veni, vidi, vici» або «Навчись перемагати – долати перешкоди, допомогти, запобігати». В цей день першу столицю  захлиснув справжнісінький рятувальний екшен. Навчально-спортивний комплекс Національного університету цивільного захисту України перетворився у справжню майстерню сміливих, спритних, переконливих. Під час спортивно-рятувального свята курсанти продемонстрували на плацу бойове розгортання навчальної пожежно-рятувальної частини та ліквідовували пожежу. Потім гостинно відкрилися двері навчально-спортивного комплексу вишу МНС. Курсанти - Чемпіони України, Європи, Світу запросили гостей навчального закладу на великий спортивний майданчик. Армрестлінг представляв курсант Сергій Зарицький, гирьовий спорт – Олена Меркулова, бокс - Сергій Дигтяр, Сергій Ус, кікбоксинг – Валентин Гребенюк, Валентин Ткачук, борців самбо – Олександр Хмелюк, Олександр Богданов, вільну боротьбу – Роман Дацюк, Ельдар Мамєдов.  Чемпіони-вихованці НУЦЗУ показали громаді свої досягнення,  розказали, яким чином можна стати спортсменом вищого ґатунку. Всі бажаючі мали нагоду навчитись  азам самозахисту та самооборони. Чемпіони-рятувальники були одностайні у тому, що  запорукою  успіху  є  їх спроможність швидко приймати тактичні рішення і обв’язкова самопідготовка.

Поруч із спортсменами-рятувальниками працювали  курсанти-мовознавці. Майбутні офіцери МНС  разом із викладачами кафедри мовної підготовки університету  презентували присутнім свої арт-проекти до Євро-2012. Англійською та українською мовами курсанти розказали про чудові краєвиди Харкова і Харківщини, про підготовку столиці до великих перегонів із футболу. Відомо, що вже протягом десяти років викладачі мовної кафедри багато зусиль докладають до навчання із групами курсантів, які вивчають іноземною специфічну  пожежно-рятувальну термінологію, а потім захищають  дипломні проекти. В умовах підготовки першої столиці до Євро-Чемпіонату курсанти-поліглоти  виріши розширити свої знання і створили спеціальні проекти про історію і культурно-мистецьку спадщину першої столиці.

А далі учасники просвітницької акції «Veni, vidi, vici» або «Навчись перемагати – долати перешкоди, допомогти, запобігати» перейшли на майданчик, де працювали фахівці з екстреної медичної допомоги. Курсанти, викладачі НУЦЗУ, представники медичної служби університету дали урок з актуальної теми – перша медична допомога постраждалим. Головна мета цього майстер-класу - навчити людей вміти допомогти собі та оточуючим в екстремальній ситуації. Рятувальники продемонстрвали,  як необхідно діяти  в умовах  надзвичайних подій, гості університету ознайомились зі специфікою служби людей, котрі готові в будь-яку хвилину прийти на захист життя.

Назва просвітницької акції  «Veni, vidi, vici» («Прийшов, побачив, переміг»)  дана в знаки того, що скоре вирішення якої-небудь справи із «відмінним» результатом  може відбутись за умов наполегливості і особистої праці. У зв’язку із цим хочеться побажати всій великій студентський і курсантський родини Харківщини - не гаяти часу  у рідному виші і  упевнено йти до своїх особистих Перемог!

Партнерські стосунки між курсантами та студентами харківських вишів є ознайомчими,  просвітницькими  і   корисними в аспекті соціально-гуманітарної роботи та організації дозвілля  майбутніх фахівців вищого ґатунку.  Співпраця між студентськими родинами  дасть змогу громадськості упевнитись у тому, що пізнання світу, а також моральні і культурні критерії виховання, доброзичливе відношення один до одного – незалежно від соціального статусу, є головними показниками і свідоцтвом справжнього виховання.

 Автор проекту – Лариса Кошеварова        

 Національний університет цивільного захисту України

 Курсанти Національного університету цивільного захисту України та вихованці Харківської Духовної Семінарії при Свято-Покровському чоловічому монастирі. Фото.

 Акция "Veni. Vidi. Vici". Фото.

Фото – Ігоря Котова


на головну сторiнку проекта