На сторінку разділу На головну сторінку
Танцювальний колектив «Флейм» НУЦЗУ

10
 Подобається

Днями повернувся додому зі Львова танцювальний колектив «FLAME» Національного університету цивільного захисту України, який з 13 по 15 листопада перебував у славній галицькій столиці на ІІ Міжнародному фестивалі-конкурсі «Перлини мистецтва». Це дійство було створене з метою встановлення та зміцнення тісних культурних і творчих зв'язків між учасниками фестивалю; розвитку поваги у молоді до світових культурних досягнень і цінностей, зміцнення дружби і взаєморозуміння; ознайомлення учасників фестивалю з історією та культурою м. Львів. Надзвичайно ретельно та віддано готувались танцівники навчального закладу, адже це був наймасштабніший виїзний конкурс за останні кілька років для колективу!

Та ось години виснажливих тренувань позаду й танцювальний колектив «FLAME» разом із старшим групи – начальником клубу НУЦЗУ старшим лейтенантом служби цивільного захисту Анастасією Толмачовою, мчить потягом «Харків – Львів» у західному напрямку. І тут хочеться зазначити традиційне давнє братерство, що панує у нашій славній службі! Колеги зі Львівського державного університету безпеки життєдіяльності дуже тепло приймали харків’ян у своєму рідному місті.

14 листопада – кульмінація зусиль – конкурсний виступ танцювального колективу «Флейм» університету під керівництвом Віктора Кульбакіна! Хвилювання в очах – як сприйме зал, де глядачі – це численні групи великих колективів, які бурхливо підтримують своїх. Наш перший конкурсний вихід на сцену з надзвичайно енергійним номером «Зграя» - і перші гучні оплески, далі – «Гопак» з яскравими костюмами та незвичним танцювальним і музичним рішенням… А тим часом на сцені один колектив змінює інший. Усі змагаються у майстерності виконання народної хореографії, стилізованого танцю, модерну, хіп – хопу, джазу, виходять солісти та дуети, малі хореографічні форми. Та ось настає черга представити на суд глядачеві номер, на який Віктор Кульбакін, як постановник, робив особливу ставку – це номер «Героям Чорнобиля»! На сцені з’являються чорні демони сліпої нещадної стихії, вишукуючи собі жертви. Лунає вибух - і все захлинається в огні палаючого реактора! Та стрімко й безстрашно кидаюся в це горнило герої - ліквідатори, і починається боротьба не на життя, а на смерть… Некерований атом приборкано, але ціною життя… До загиблих героїв спускається ангел, вдячний їм за порятунок світу, вони завмирають у пластичній композиції… І тут найбільшою та найдорожчою оцінкою виступу артистів університету Віктор Кульбакін вважає ту кількасекундну мертву тишу у заповненій гамірливою публікою глядацькій залі, і далі – вигуки «Браво!», аплодисменти. Але такий успіх потребував надзвичайних емоційних та фізичних зусиль хлопців та дівчат навчального закалду, тому, щоб відпочити, надзвичайно доречною виявилася прогулянка вечірнім Львовом, яку влаштували харківським колегам куратори з ЛДУБЖД – Василь, Аня, та їх друзі! Вражень важко перелічити! Чого варті лише краєвиди, що відкриваються очам з гори Високого Замку! Старенькі вулички, не схожі одна на одну! Величність старих католицьких церков! Та найбільше атмосферу древнього Львова відображають, звичайно ж, численні львівські кав’ярні. В них повітря настільки насичене ароматами різної кави, що його, здається, просто можна пити! Кожен такий заклад має свою якусь легенду, казку, кожен неповторний! Незабутнім було сходження трьомастами чотирма сходинками на оглядовий майданчик вежі львівської ратуші та милування мерехтінням світла кольорів вечірнього міста!
А тим часом, без відпочинку, працювало над визначенням переможців конкурсу компетентне журі, серед яких були Андрій Шелудько (голова журі) – Заслужений артист України, кавалер ордену «За заслуги» ІІІ ступеня, художній керівник Народного художнього колективу Дівочого танцювального ансамблю Слов'яночка (Київ, Україна), Руслан Фондера – балетмейстер-постановник, художній керівник ансамблю народного танцю "Квіти України", директор Центру культури і мистецтв(Київ, Україна), Віра Бакун - викладач Львівського державного училища культури і мистецтв, художній керівник модерн-балету «DALKROZ»(Львів, Україна)… Підсумки були підбиті біля першої години ночі – настільки великою виявилась програма учасників. Наступного дня пройшов гала-концерт, де, за обмеженістю часу, участь взяли далеко не всі учасники, навіть призери фестивалю. «FLAME» запросили з номером *Зграя*.Молодь НУЦЗУ довела, що вона талановита у всьому! У її творчому доробку – ІІ місце у номінації «Естрадний танець» Міжнародного фестивалю-конкурсу «Перлини мистецтва» у місті Львів!

Та, здається, головне у цій подорожі для учасників танцювального колективу «FLAME» НУЦЗУ – це спогади на все життя, спогади про спільну нелегку працю на репетиціях, спогади про успіхи на сцені та вдячність глядача, спогади про добрих, дружніх, щедрих та гостинних галичан! Ці спогади вони перекажуть тим, хто цього не знає. А ми сподіваємось на нові яскраві концерти, нові далекі та близькі цікаві фестивалі!

 

На сторінку разділу На головну сторінку