На сторінку разділу На головну сторінку
Гасіння пожеж газових фонтанів за допомогою струменів рідини надвисокої швидкості

23
 Подобається

Пожежі газових фонтанів (викид струменя природного газу під тиском в атмосферу з подальшим його загорянням) є дуже складними для ліквідації і вимагають багато часу та зусиль. Основним недоліком всіх існуючих засобів гасіння таких загорянь є їх низька дальність гасіння, що ставить під загрозу життя рятувальників.
Тому вченими Національного університету цивільного захисту України Станіславом Виноградовим та Ігорем Грициною було висунуто ідею гасіння пожеж газових фонтанів за допомогою струменів рідини надвисокої швидкості. Передбачалося, що струмінь води, пущений з високою швидкістю може подолати значно більшу відстань та загасити факел з безпечної відстані.

Для підтвердження висунутої ідеї спільно з колегами Донецького національного університету було розроблено експериментальний зразок такої вогнегасної системи.

 

 

Експериментальні дослідження, що були проведені на полігоні НУЗЦ України підтвердили не тільки принципову можливість, а й високу ефективність використання імпульсних струменів рідини високої швидкості для гасіння газових факелів.

 


Авторами розробки в результаті роботи над нею було отримано 3 патенти України. Наразі дослідження продовжуються.

На сторінку разділу На головну сторінку