Практичні інтерактивні заняття в середовищі інтерактивної дошки

У Національному університеті цивільного захисту України було презентовано заняття в середовищі інтерактивної дошки за темою «Розрахунок сил та засобів при гасінні пожеж в резервуарах». Це спільний програмний продукт, розроблений науково-педагогічними працівниками центру інформаційних технологій і кафедри пожежної тактики та аварійно-рятувальних робіт і наразі впроваджений в навчальний процес. Учасниками заняття стали курсанти 5-го курсу факультету оперативно-рятувальних сил університету. Пара  пройшла у формі ділової гри. Функціональні можливості інтерактивної дошки дозволили створити віртуальну реальність та надати змогу курсантам приймати рішення і відпрацьовувати їх при ліквідації віртуальної пожежі від імені начальників підрозділів, які прибули на її гасіння.

Програмне забезпечення інтерактивної дошки надало можливість максимально наблизити ситуацію до реальної, а також курсанти змогли погоджувати рішення з колегами, побачити результати своїх дій.

Як зазначив начальник центру інформаційних технологій Михайло Піксасов, таке заняття стало ще одним кроком до активного впровадження в навчальний процес можливостей сучасних інформаційних технологій, а саме: інтерактивного мультимедійного навчального контенту, - що дозволяє проводити заняття з відображенням віртуальної реальності та використовувати інтерактивне моделювання ситуації.