на головну
укррусангл

Творча робота студентки групи ЕК-10-526 факультету техногенно-екологічної безпеки Карлюк Аліни

 

Зацвітає калина,
Зеленіє ліщина,
Степом котиться диво-луна,
Це моя Україна,
Це моя Батьківщина,
Що, як тато і мама, одна…

Ці золоті слова належать письменнику А. Камінчуку. В своїх золотих строках  він висловлює значимість України для її народу. Звичайно, багато письменників з різною долею писали про неньку Україну, але все одно, кожен з них пишався своїм українським походженням.  Саме видатний поет Т. Г. Шевченко в образ неньки України вкладав образ щастя- особи всього суспільства. Головний образ України автор зобразив у сторінках «Кобзаря». У своїх віршах Т. Г. Шевченко оспівував божественну красу України, яка дає наснагу душі. Красу, яку треба обожнювати і оберігати. На сторінках своєї безсмертної книги автор зображував наші національні символи: калину, тополю, явір, ясен, вербу, барвінок… Таким чином Україну, поет називав раєм, бо це неозорена краса, яку треба цінити і любити. Я захоплююся творчістю Т. Г. Шевченка і ще багатьма шедеврами інших видатних українських поетів таких, як І. П. Котляревський, І. С Левицький, П. Я Руденко, І. Я. Франко, Л. П. Косач,  П. М. Губенко, М. Куліш, Л. В. Костенко. Я вважаю, що треба пишатися, що такі видатні люди є українцями. Вони наводили багато історичних фактів, повчали нас, закликаючи до миру, вихованості, доброти, що дуже важливо для справжнього українського народу.
Що стосується мене, то я щаслива, що живу в Україні і звичайно пишаюся тим, що я українка! На мою думку, соромно українцям цього не визнавати, бо Україна - це наша батьківщина, що має величезну історичну і культурну спадщину. Я пишаюся тим, що український народ пережив багато випробувань: кровопролиття, політичних змін, знущань і все ж таки відстояв свої права, і досягнув незалежності України. Незважаючи зараз на якісь політичні конфлікти, важливо знати, що ми захищений народ, бо є громадянами своєї розвинутої держави - України. Хочу зазначити, що в нас чудова мелодійна мова і я щаслива, що саме нею вільно володію. Я радію тому, що саме у своїй країні отримую високоякісну освіту, а головне те, що я народилася і проживаю у чудовому місті Харкові, бо це друге за розміром місто України, економічний та науковий центр, колишня перша столиця держави, що має багато визначних пам’яток. Окрім цього життя Харкова завжди насичене подіями: виставки, концерти джазових виконавців, презентації книг, театральні вистави та музичні вечори. Це дуже важливо не тільки для нашого  відпочинку, а головне для нашого духовного розвитку як для творчих та освічених людей. Мої улюблені місця у Харкові: фонтан «Дзеркальний струмінь», сад ім. Т.Г. Шевченка, Покровський собор,  Благовіщенський собор,  Харківський національний академічний театр опери і балету, Харківський академічний театр музичної комедії, а також  Будинок органної і камерної музики. Також я обожнюю подорожувати по Україні, а особливо до Києва, Львова, Ялти, Карпат і  Святогірську. Я захоплююся атмосферою Свято-Успенської Святогірської Лаври і Києво-Печерської лаври. Я отримую від цих подорожей масу життєвої наснаги і тому щаслива, що проживаю саме в Україні.
Харків є промисловим містом. Він поєднує у забудові шляхетні маєтки, конструктивістські будівлі двадцятих років, що є родзинкою архітектури міста. Саме в Харкові відбулася перша в Російській імперії першотравнева демонстрація, вперше розщепили атом літію, вперше збудували висотну будівлю в СРСР. Також  перший університет на Україні був відкритий у Харкові, завдяки просвітительській діяльності Г. С. Сковороди. Хочу підкреслити, що саме цей письменник змінив основи багатьох наук в Україні. « Спадщина Г.С. Сковороди- дороге надбання української культури». Сковорода оспівував природу України, її працьовитих людей, її прагнення до волі щастя.
Хочу сказати, що я дуже люблю своє рідне місто і свою країну в цілому. Я обожнюю і шаную українські свята, бо всі вони пов'язані з господарським життям та побутом українців і є різноманітними і цікавими, бо мають свої особливості, традиції та обряди.  Мені цікаві українські прикмети та повір'я, що розповідають про різноманітні забобони та прикмети, пов'язані з днями тижня, природними явищами, предметами побуту, одягу… Я також надзвичайно люблю нашу українську кухню, бо вона смачна і рідна. Всі ці неповторні традиції українського народу були складені нашими предками і, хоча деяких з них вже не дотримуються, але все одно основне завжди залишається у нашому житті. Тому я пишаюсь, що я українка, бо це моє коріння, моє життя!
У висновку хочу сказати, що я бажаю тільки процвітання своїй рідній країні! А я, як майбутній еколог буду боротися з погіршенням екологічної ситуації в Україні, бо в усьому світі йде активна боротьба за охорону навколишнього середовища. 

^ Наверх