В результаті спільної роботи кафедри пожежної тактики та аварійно-рятувальних робіт та центру інформаційних технологій НУЦЗУ розроблений новий програмний тренажер з формування навичок прийняття рішень начальником варти при обваленні житлового будинку.

Алгоритм тренажера заснований на подіях реальних надзвичайних ситуацій в м Дніпропетровську та м Євпаторія. Бажаючому перевірити свої знання пропонується виступати в ролі начальника варти підрозділу, який прибув першим до зруйнованого будинку. Провести розвідку, згасити вогонь, знайти і врятувати постраждалих, - ось неповний перелік завдань, які йому належить виконати.

У тренажері використані рольова відеозйомка, 3D комп'ютерне моделювання, записи радіообміну.

Як "акторів" на реальному завал виступила викладачі кафедр і курсанти університету.

Використання тренажера планується на заняттях з дисципліни "Організація аварійно-рятувальних робіт", а також тренажер буде цікавий практичним працівникам МНС.

Програмний тренажер випущений на DVD-диску і доступний в відділенні редакційно-видавничої діяльності.