Історія кафедри

Кафедра організації служби та підготовки була створена в вересні 1992 року. Метою створення кафедри було організація якісної практичної підготовки курсантів з використанням матеріально-технічної бази навчально-рятувальної частини.

Починаючі з 1992 року кафедрою керували:
·   Полковник внутрішньої служби канд. тех. наук, доц. Кулєшов Микола Миколайович – 1992 рік.
·   Полковник внутрішньої служби Аветісян Вадим Георгійович – 1993 рік.
·   Підполковник внутрішньої служби Рагімов Сергій Юсубович – 1996 рік.
·   Майор внутрішньої служби Мещеряков Володимир – 1998 рік.
·   Полковник внутрішньої служби Мамон Вадим Полієвктович – 1999 рік.
·   Полковник внутрішньої служби, канд. тех. наук, доц. Єлізаров Валерій Вікторович – 2001 рік.
·   Полковник служби цивільного захисту, Заслужений працівник освіти України, канд. техн. наук, доцент Безуглов Олег Євгенійович – 2003 рік.
·   З 2013 року полковник служби цивільного захисту, канд. техн. наук, доцент Ковальов Павло Анатолієвич.

З моменту створення кафедри та до 2005 року структурною одиницею кафедри була навчальна пожежна частина (на сьогоднішній день навчальна пожежно-рятувальна частина).

У складі кафедри було створено три предметно-методичних комісії, які забезпечували підготовку курсантів з питань:
·   організації несення служби (ПМК ОСтаП);
·   підготовки газодимозахисників (ПМК ГДЗС);
·   пожежно-рятувальної підготовки (ПМК ПСП).

 В 2003 році при створені факультету пожежно-рятувальних сил кафедра «Організації служби та підготовки» стала його навчально-науковим структурним підрозділом. В 2006 році назву «Факультет пожежно-рятувальних сил» було змінено на «Факультет оперативно-рятувальних сил», а кафедра залишалась його структурним підрозділом. В 2009 році назву «Кафедра Організації служби та підготовки» було змінено на «Кафедра Пожежної та рятувальної підготовки». Кафедра «Пожежної та рятувальної підготовки» є навчально-науковим структурним підрозділом факультету оперативно-рятувальних сил Національного університету цивільного захисту України, забезпечує навчальну роботу на всіх факультетах НУЦЗУ, а також виховну, методичну і науково-дослідну роботу. Правовою основою діяльності кафедри є закони України «Про освіту», «Про вищу освіту», «Про мови» інші нормативно-правові акти МОН та ДСНС України, що стосуються напрямків її роботи. Робота кафедри ґрунтується на демократичних засадах – спільності, колегіальності та єдиноначальності, персональній відповідальності і гласному обговоренні питань, що віднесені до її компетенції.

На сьогоднішній день кафедра приймає активну участь у підготовці та проведенні змагань у відкритому чемпіонаті ДСНС України та ФСТ «Динамо» України з ППС на приз ім. Федора Лемко. Кафедра надає методичну допомогу в організації та проведенні навчальної практики курсантів 2,3,4 курсів у НПРЧ....