Наукова діяльність

На кафедрі створено наукові гуртки здобувачів вищої освіти за 4 напрямками:

  • підготовка газодимозахисника;
  • висотна підготовка;
  • організація служби  і підготовки;
  • засоби індивідуального та колективного захисту. 

Науково-педагогічний склад  кафедри є авторами науково-дослідних робіт на замовлення Державної служби України з надзвичайних ситуацій, а також за науковим напрямком роботи кафедри, найвагомішими серед яких є розробка «Довідника пожежного-рятувальника», авторами якого є начальник кафедри  Павло Ковальов, заступник начальника кафедри Роман Пономаренко та доцент кафедри Павло Бородич.  У довіднику структуризовано та узагальнено інформацію, необхідну для ефективного виконання дій особового складу пожежно-рятувальних підрозділів під час несення внутрішньої, гарнізонної та караульної служб, а також при проведенні дій  під час виконання заходів з ліквідації пожеж, надзвичайних ситуацій та їх наслідків. Наразі довідник розміщено у вільному доступі на сайті ДСНС.

В рамках проведення науково-дослідних робіт, науково-педагогічний склад кафедри є розробниками власних корисних моделей, а також колективними авторами університету. За останні роки отримано патенти на корисні моделі:  «Ноші рятувальні», «Теплодимокамера для тренування рятувальників» та «Пожежний мотоцикл».

Науковці кафедри постійно приймають участь у Міжнародному виставковому форумі «Технологія захисту/ПожТех», яка щорічно проходить у Києві.

Науково-педагогічний склад кафедри готує здобувачів вищої освіти для участі у Всеукраїнських конкурсах  студентських наукових робіт з галузей знань «Початкова освіта» та «Прикладна геометрія, та інженерна грaфіка та технічна естетика», а також Всеукраїнській студенській олімпіади"Організація і технологія проведення пошуково-рятувальних робіт". За результатами підведення підсумків конкурсу, протягом останніх років здобувачі вищої освіти нашого університету постійно займали призові місця.

Науково-педагогічний склад кафедри активно бере участь у Всеукраїнських та міжнародних наукових конференціях. Щорічно подаються понад 100 тез – доповідей на розгляд наукових аудиторій, готується понад 10 статей  до наукових збірників університету та 10 - до інших фахових видань України, рекомендованих ДАК України, публікується понад 5 статей у міжнародних науково метричних базах SCOPUS та WEB OF SCIENCE.

eNUCPUIR / Кафедра пожежної та рятувальної підготовки Collection home page

Керівництвом кафедри постійно приділяється увага щодо підвищення кваліфікації  науково-педагогічним складом кафедри. Наразі проводиться стажування в підрозділах ДСНС України, обмін досвідом з рятувальниками іншими країн, а також навчання в ад’юнктурі університету.