У НУЦЗУ відбувся День донора

08,09 та 12 квітня на базі медико-санітарної частини Національного університету цивільного захисту України відбувся День донора. Захід пройшов відповідно до потреби лікувально-профілактичних закладів міста в донорській крові згідно з листом Харківського обласного центру служби крові №207 від 27 березня 2019 року. Заготівля крові пройшла виїзними бригадами Харківського обласного центру служби крові. У Дні донора взяли участь майже 150 курсантів зі всіх факультетів університету.

Як зазначив начальник медико-санітарної частини НУЦЗУ Юрій Приходько, забір крові проводиться тільки системами одноразового користування, всі донори систематично проходять медичний огляд, комплекс лабораторних досліджень, отримують довідку про пільги та грошову компенсацію на додаткове харчування (60 грн.). У ці дні згідно з наказом ректора НУЦЗУ було заборонено залучення донорів до занять та несення служби в нарядах. «Проведення Днів донора сприяє залученню нових людей до здачі крові на добровільній безоплатній основі, а також стимулює людей до безпечного способу життя для захисту свого власного здоров'я, а також для здачі безпечної крові» , - повідомив Юрій Приходько.

Довідка. Всесвітній день донора крові відзначається 14 червня. Рішення про його встановлення було прийнято у травні 2005 року на Всесвітній асамблеї охорони здоров’я в Женеві. 14 червня 1868 року народився австрійський лікар К. Ландштейнер, який відкрив групи крові людини.
Цей день є своєрідним виявом вдячності мільйонам людей, які рятують життя і зберігають здоров’я інших людей, здаючи свою кров. Власне, слово "донор" походить від латинського dono – дарую. Крім того, у цей день звертається увага на необхідність регулярної здачі крові для запобігання її дефіциту у лікарнях та клініках, особливо в країнах, де кількість донорської крові вкрай обмежена.

 

Прес-служба НУЦЗУ