Майже 500 випускників із різних регіонів України стали гостями Національного університету цивільного захисту України

19 жовтня майже 500 випускників закладів освіти різних рівнів стали гостями Національного університету цивільного захисту України. На день відкритих дверей до закладу вищої освіти Державної служби України з надзвичайних ситуацій з’їхалися майбутні абітурієнти з різних регіонів нашої держави, а саме: Дніпропетровської, Запорізької, Кіровоградської, Миколаївської, Полтавської, Сумської, Херсонської, Харківської областей, які виявили бажання стати рятувальниками. Багато з них прибули із Донецького і Луганського регіонів.

День відкритих дверей для майбутніх абітурієнтів, їх батьків та гостей розпочався у головному корпусі вишу під супровід духового оркестру. Присутні ознайомились із презентаціями та досягненнями факультетів і науково-дослідних лабораторій навчального закладу, із виставкою навчально-методичної літератури для абітурієнтів, отримали вичерпну інформацію від представників консультативного пункту та безпосередньо науково-педагогічних працівників кафедр щодо питань вступу до НУЦЗУ. Наразі підготовку фахівців в університеті здійснюють за всіма освітньо-кваліфікаційними та освітньо-науковими рівнями (бакалавр, магістр, доктор філософії, доктор наук). У стінах НУЦЗУ курсанти й студенти опановують дев’ять професій (цивільну безпеку, пожежну безпеку, хімічні технології та інженерію, психологію, екологію, технології захисту навколишнього середовища, публічне управління та адміністрування, менеджмент і туризм) за 18 спеціалізаціями.

Майбутні абітурієнти ознайомились зі славетною історією одного із найстаріших в Україні вишу пожежно-рятувального профілю, який має понад 90-річний досвід підготовки рятувальників, традиціями університету, його випускниками, навчально-матеріальною базою. Також потрапили до сучасно обладнаних навчальних аудиторій і дослідних лабораторій, мультимедійних кабінетів, укомплектованих бібліотек. У клубі університету для присутніх було презентовано фільм про життєдіяльність НУЦЗУ, а також відбулася зустріч гостей із керівництвом вишу: проректором з навчальної та методичної роботи Олегом Назаровим та проректором з персоналу Андрієм Титаренком. У свою чергу, полковник Титаренко зазначив: «Сьогодні до університету прибуло багато відвідувачів. Це стало вже традиційним і свідчить про велику зацікавленість молоді в отриманні професії рятувальника. Юнаки та дівчата хочуть бути причетними до мужньої і відповідальної професії». Серед питань, які хвилювали майбутніх абітурієнтів, були перелік конкурсних предметів ЗНО на бюджетну та контрактну форму навчання, відповідність якості освіти європейським стандартам та можливість стажування за кордоном.

Потім автобусами гості дістались до навчально-тренувального полігону університету по вулиці Баварській, 7. Вони стали очевидцями показових занять майбутніх рятувальників із відпрацювання вправ щодо організації розмінування території від вибухонебезпечних предметів; проведення саморятування з 4-го поверху навчальної башти та евакуації постраждалих з висотних будівель; транспортування постраждалих в умовах складного рельєфу та під час подолання водних перешкод; організації оперативних дій пожежно-рятувальних підрозділів під час ліквідації хімічної аварії; а також продемонструють роботу ланки газодимозахисної служби у зоні задимлення.

Після побаченого та почутого гості із задоволенням смакували «курсантською» їжею - смачним кулішем.

 

 

Вікторія Коленко, прес-служба НУЦЗУ, фото - Ігоря Котова