Дистанційне навчання на кафедрі військової підготовки НУЦЗ України

Враховуючи вимоги Наказу Міністерства оборони України №4 від 09 січня 2020 року «Про затвердження Положення про особливості організації освітньої діяльності у вищих військових навчальних закладах Міністерства оборони України та військових навчальних підрозділах закладів вищої освіти», науково-педагогічними працівниками кафедри військової підготовки за підтримки центру інформаційних технологій університету було організовано навчання громадян України у дистанційному режимі за трьома напрямами.

По-перше, за підтримки центру інформаційних технологій університету було створено вебресурс дистанційного навчання для підтримки програми підготовки офіцерів запасу, що був розміщений на сайті кафедри військової підготовки. Основну увагу викладачі кафедри спрямували на збільшення ілюстрування навчального матеріалу.

По-друге, науково-педагогічними працівниками кафедри був відкритий Google-диск, на якому було розміщено навчальні відеоматеріали. Посилання до контенту Google-диску студенти кафедри отримують за допомогою організованих на курсах навчання груп у Viberi. Це забезпечує оперативний зв'язок зі студентами кафедри.

По-третє, для проведення лекцій та групових занять використовується програма «ZOOM», а звітність студентів здійснюється шляхом надсилання на електронну пошту викладачів відповідей на поставлені завдання. У зв’язку з тим, що час використання відеоконференцій за допомогою програми «ZOOM» має деякі обмеження, викладачі кафедри для роботи зі студентами використовують не тільки суботу як військовий день, але й в інші дні тижня. Для тих студентів, які за різноманітними причинами не змогли бути присутніми на відеоконференції (наприклад, заняття в цей час у основному профілюючому навчальному закладі), є можливість переглянути заняття у запису.

Наразі триває плідна співпраця завідуючого кафедри військової підготовки Миколи Букіна із фахівцями Харківського національного університету Повітряних Сил ім. Івана Кожедуба та Військового інституту танкових військ НТУ «ХПІ» щодо наповнення навчальним контентом центрального репозиторію вебресурсів системи дистанційного навчання Збройних Сил України ‑ електронного сховища всіх сертифікованих вебресурсів дистанційного навчання для створення єдиної бази навчально-методичних матеріалів, що використовуються під час підготовки військових фахівців Збройних Сил України.

 

Прес-служба НУЦЗУ