З початку року піротехніки ДСНС України вилучили та знищили понад 32 тисячі вибухонебезпечних предметів

Піротехнічні підрозділи ДСНС України щодня проводять роботи щодо обстеження території країни, виявлення, вилучення та знищення вибухонебезпечних предметів часів минулих війн. Лише впродовж минулої доби, 15 липня, здійснено 56 виїздів, під час яких виявлено 322 боєприпаси.

Так, 15 липня піротехніки Управління ДСНС Житомирської області знищили 4 вибухонебезпечні предмети часів минулих війн, виявлені мешканцями у двох населених пунктах. Зокрема, у с. Малинівка під час заміни покрівлі у приватному будинку, господарі знайшли на горищі гранату. Вони одразу повідомили про неї місцевим рятувальникам, які по прибуттю ідентифікували предмет як граната Ф-1 часів Другої світової війни. Окрім цього, неподалік села Потіївка група місцевих мешканців знайшли у розритій ямі два 152-міліметрові артилерійські снаряди, коли збирали у ліс малину. Поруч знаходився ще один аналогічний предмет, що частково стирчав із землі.

На Вінниччині 15 липня, групою піротехнічних робіт Аварійно-рятувального загону спеціального призначення у спеціально відведеному місці було знищено 152-міліметровий артилерійський снаряд. Даний боєприпас виявлено громадянами за межами с. Петрик. Під час обстеження прилеглої території, саперами ДСНС було також виявлено авіаційну бомбу ФАБ-100.

У Миколаївській області, під час обстеження території директором національного історико-археологічного заповідника «Ольвія», на березі Чорного моря було виявлено предмет, ззовні схожий на боєприпас. Піротехніки ДСНС, які прибули на виклик, вилучили та знищили знахідку шляхом контрольованого підриву.

Водночас, 15 липня групою піротехнічних робіт Аварійно-рятувального загону спецпризначення ГУ ДСНС Хмельницької області, шляхом підриву в спеціально відведеному місці, було знищено артилерійський снаряд калібру 152 мм часів Другої світової війни. Вибухонебезпечна знахідка виявлена під час земельних робіт місцевим мешканцем у селі Цимбалівка Старосинявського району.

Крім того, тривають роботи щодо розмінування звільнених територій Донецької та Луганської областей.

Так, упродовж 15 липня підрозділами ДСНС України на території Донецької області, де проводиться ООС, було обстежено 4,76 га території та виявлено і вилучено 67 ВНП.

Загалом, з початку року піротехнічні підрозділи ДСНС вилучили та знищили 32 тис. 734 вибухонебезпечних предмета, у тому числі 418 авіаційних бомб.

Тож, з метою попередження нещасних випадків серед населення в разі виявлення вибухонебезпечних предметів, Державна служба України з надзвичайних ситуацій вкотре звертається до громадян з проханням дотримуватися правил безпечного поводження з вибухонебезпечними або невідомими предметами!

Категорично забороняється:

торкатися підозрілого предмету або пересувати його;

заливати його рідинами, засипати ґрунтом або чимось його накривати;

здійснювати на підозрілий предмет звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив, адже практично всі вибухові речовини чутливі до механічних, звукових впливів та нагрівання;

намагатися самостійно знешкоджувати знахідку.

Пам'ятайте, що у разі виявлення вибухонебезпечних предметів необхідно відразу повідомити про це за номером «101» або «102» та ні в якому разі не намагатися самостійно ідентифікувати знайдені боєприпаси.

Прес-служба НУЦЗУ, за матеріалами офіційного сайту ДСНС