26.11 - в НУЦЗ України відбудеться презентація Вогневого модуля. Акредитація ЗМІ

Незабаром на базі навчально-тренувального полігону Національного університету цивільного захисту майбутні рятувальники зможуть відпрацьовувати навички гасіння внутрішніх пожеж у вогневому тренажері контейнерного типу. Вогневий тренажер призначений для тренувань пожежних-рятувальників в умовах, максимально наближених до реальних. Він представляє собою імітацію внутрішньої пожежі – пожежі у приміщенні, де можуть перебувати люди.
Метою його використання є підготовка пожежних до безпечного й ефективного виконання оперативних завдань під час гасіння внутрішніх пожеж, підвищення рівня свідомості відносно загроз, які можуть при цьому виникнути (викид полум’я, спалах приміщення та явище зворотної тяги).
Так, 26 листопада відбудеться презентація Вогневого модуля. Учасниками заходу стануть представники керівництва Харківської міської ради, ГУ ДСНС України у Харківській області, НУЦЗУ.
Інструктори університету у Вогневому модулі відпрацюють проведення розвідки пожежі, вентиляції та її впливу на обстановку на пожежі, правила відкривання дверей приміщення (від цього залежить безпека пожежних), роботу із пожежними стволами, за допомогою тепловізора проведуть пошук «постраждалих» від пожежі у приміщенні, дії під час ліквідації витоку газу з цистерни (гасіння палаючого газового факелу).
Програму підготовки у Вогневому модулі за напрямом гасіння внутрішніх пожеж опрацьовано в Національному університеті цивільного захисту України в рамках реалізації проєкту «Регіональні Центри Рятувальної Підготовки – підтримка системи підготовки добровільної пожежної охорони та професійної рятувальної служби в Україні», який співфінансований Міністерством закордонних справ Республіки Польща в рамках польської співпраці розвитку для уніфікації стандарту підготовки за напрямом гасіння внутрішніх пожеж.
Програма поступово наближає осіб, що навчаються, від ключових життєво-необхідних знань та понять про пожежу до найефективніших способів організації її гасіння із урахуванням сучасних відомостей науки та найраціональнішого способу підготовки, який використовується у всьому світі - Compartment Fire Behaviour Training.
Під час проведення занять на вогневому тренажері учасники матимуть можливість безпосередньо побачити процес розвитку пожежі у приміщенні, зможуть навчатись «читати» ознаки поведінки пожежі, а також визначати, яким чином оперативні дії вплинуть на розвиток і середовище пожежі, відпрацьовуватимуть елементи проведення розвідки пожежі, в тому числі - з використанням тепловізора, прийоми роботи з комбінованими пожежними стволами та керування газовими потоками.

Презентація Вогневого модуля відбудеться за адресою: вул. Баварська, 7.

Початок заходу о 10.00.

Акредитація ЗМІ триватиме до 17.00 25 листопада 2020 року за тел.: (057)707-34-59, 063-247-80-22.