Курсанти НУЦЗУ разом із фахівцями ГУ ДСНС України у Харківській області роз’яснювали правила поведінки на водних об’єктах в зимовий період

Через коливання температури повітря крига на водоймах не є сталою та не завжди набуває достатньої міцності, тому існує значний ризик для життя людей, які, нехтуючи власною безпекою, виходять на кригу.

Отже, з метою запобігання нещасних випадків на зимових водоймах фахівці відділу техногенної безпеки управління запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС у Харківській області разом з колегами із Шевченківського у м. Харкові райвідділу ДСНС та курсантами Національного університету цивільного захисту України провели роз’яснювальну роботу в улюбленому місці серед харківських шанувальників зимової риболовлі — Олексіївському водосховищі. Разом з рятувальниками поспілкуватись з рибалками вийшли і журналісти харківських телеканалів.

Як свідчить статистика, протягом останніх двох років взимку на водоймах області потонуло 14 людей, 3 з яких діти. Тож, курсанти 4-го курсу факультету пожежної безпеки Національного університету цивільного захисту України Катерина Терещенко та Іван Іщенко та рятувальники нагадали любителям зимової риболовлі про небезпеку, яку може таїти в собі лід. Вони розповіли про важливість дотримання правил безпеки, наголосили, що не можна пробивати багато лунок поряд, не варто збиратись великими групами на одному місці та під рукою потрібно завжди мати засоби порятунку. Крім того, фахівці ДСНС нагадали алгоритм дій у разі провалу під кригу, послідовність надання невідкладної допомоги постраждалим, а також роздали тематичні листівки з короткими інструкціями безпечного перебування на замерзлих водоймах.

Бійці 17-ї рятувальної частини ДСНС практично продемонстрували способи надання професійної і кваліфікованої допомоги людині, яка провалилася під кригу. Для цього вони використовували спеціальне обладнання, серед яких кінець Александрова та різноманітні підручні засоби.

Аби не трапилося лиха, рятувальники в черговий раз нагадують правила поведінки на зимовий водоймах:

- Безпечним вважається прозорий лід синюватого або зеленуватого відтінку при температурі повітря нижче 0 С;

- Щоб витримати Вас він повинен бути товщиною не менше 7 см, а декількох – 15 см. Виходити на водоймища вкрай небезпечно, якщо лід має білий чи сірий колір, або на вулиці встановилася плюсова температура;

- Не варто перевіряти міцність льоду ударами ніг. Щоб уникнути лиха, перш, ніж ступити на лід, потрібно обережно простукувати його палицею. Якщо після першого удару він пробивається і на ньому з’являється вода, далі йти не можна;

- Робити лунки для риболовлі варто на безпечній відстані одне від одного, обов’язково необхідно мати при собі міцну мотузку завдовжки 15-20 метрів з петлею на одному кінці та півкілограмовим вантажем — на іншому, два цвяхи або ніж, які допоможуть вибратися на лід, якщо раптом провалитеся;

- Не виходьте на лід поодинці і у нічний час. Вирушаючи рибалити, попереджайте рідних куди йдете;

- Слід остерігатись місць, де лід покритий снігом. Сніг, який покрив лід, діє як ковдра, під снігом лід наростає повільно. Іноді буває так, що по всій водоймі товщина відкритого льоду становить 10 см, а під снігом усього 3.

На жаль, не усі громадяни знають та дотримуються елементарних правил безпечної поведінки на льоду. Співробітники Державної служби України з надзвичайних ситуацій зауважують на тому, що не можна довіряти особистій самовпевненості, не можна випробовувати своє везіння, не можна ризикувати своїм життям дарма!

 

Прес-служба НУЦЗУ, за офіційними матеріалами сайту ГУ ДСНС України у Харківській області