Більше сотні вибухонебезпечних предметів вилучили та знищили піротехніки ДСНС у перші дні 2022 року

Піротехнічні підрозділи ДСНС України щодня проводять роботи щодо обстеження території країни, виявлення, вилучення та знищення вибухонебезпечних предметів часів минулих війн. Так, лише впродовж минулої доби, 3 січня, здійснено 3 виїзди, під час яких виявлено 54 боєприпаси.

Заорема, цими днями на Віниччині, піротехніки ДСНС знищили авіабомбу SD-50 часів Другої світової війни. Її було виявлено в лісі за межами с. Плисків Погребищенської територіальної громади Вінницького району.

Раніше у Хмельницькій області до ДСНС надійшло повідомлення про те, що при проведенні земляних робіт в с. Павликівці виявлено одну 82 мм мінометну міну часів Другої світової війни.

Крім того тривають роботи щодо розмінування звільнених територій Донецької та Луганської областей. Так, упродовж 3 січня підрозділами ДСНС України на території Донецької області, де проводиться ООС, було обстежено 1,34 га території та виявлено і вилучено 54 ВНП.

Загалом, з початку 2022 року піротехнічні підрозділи ДСНС вилучили та знищили 138 вибухонебезпечних предметів.

Тож, з метою попередження нещасних випадків серед населення в разі виявлення вибухонебезпечних предметів, Державна служба України з надзвичайних ситуацій вкотре звертається до громадян з проханням дотримуватися правил безпечного поводження з вибухонебезпечними або невідомими предметами!

Категорично забороняється:

  • торкатися підозрілого предмету або пересувати його;
  • заливати його рідинами, засипати ґрунтом або чимось його накривати;
  • здійснювати на підозрілий предмет звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив, адже практично всі вибухові речовини чутливі до механічних, звукових впливів та нагрівання;
  • намагатися самостійно знешкоджувати знахідку.

Пам'ятайте, що у разі виявлення вибухонебезпечних предметів необхідно відразу повідомити про це за номером «101» або «102» та ні в якому разі не намагатися самостійно ідентифікувати знайдені боєприпаси.

 

За офіційними матеріалами ДСНС України у Харківській області