Курсанти НУЦЗУ разом із фахівцями ГУ ДСНС України у Харківській області проводять роз’яснювальну роботу серед населення щодо безпеки життя

Відомо, що з настанням холодів зростає кількість пожеж, особливо у приватному секторі, і, як наслідок, частішають випадки травмування та загибелі людей при пожежах. Так, з початку року на території Харківської області виникло 6138 пожеж, майже 1500 з яких, це пожежі, що сталися у житловому секторі. Під час таких пожеж загинуло 109 осіб, з них 1 дитина, ще 88 чоловік отримали травми та опіки.

Отже, щоб зарадити ситуації, 19 листопада фахівці ДСНС, курсанти Національного університету цивільного захисту України, представники житлово-комунального сервісу та засобів масової інформації вийшли до мешканців приватного сектору аби особисто переконати їх у необхідності дотримання протипожежних правил. Цього дня рятувальники поспілкувались з близько півсотнею громадян, котрі проживають у приватному секторі на вулицях Станційна, Базарна, Дачна, Станційний в’їзд та станція «Нова Баварія» Новобаварського району міста Харкова. Вони звернули увагу громадян на основні причини пожеж у житлі, котрими є: порушення правил пожежної безпеки при експлуатації опалення, електропобутових приладів, необережне поводження з вогнем, зокрема паління у ліжку в стані алкогольного сп’яніння, тощо, а також – на те, що згідно зі статистикою 75 відсотків від усіх пожеж трапляється саме в житловому секторі. Зважаючи на ці факти, рятувальники звернулися до громадян із проханням бути уважнішими до власної безпеки, користуватися лише справними, ліцензованими побутовими приладами, утримувати у справному стані електричне обладнання та газові прилади, зберігати у недоступному для дітей місці запальнички і сірники.

Усім мешканцям були роздані спеціальні листівки, котрі попереджають, що лише неухильне виконання елементарних правил пожежної безпеки зможе зберегти життя та майно від вогню.

Прес-служба НУЦЗУ, за офіційними матеріалами сайту ГУ ДСНС України у Харківській області