МВС орієнтоване на надання якісних та доступних послуг з психологічної підтримки - Катерина Павліченко

21 лютого, під час розширеної наради за участі представників психологічних служб ЦОВВ системи МВС презентовано аудит потреб та ресурсів системи надання послуг у сфері психічного здоров’я. Аудит проведений у межах ініціативи першої леді Олени Зеленської зі створення Всеукраїнської програми ментального здоров’я.

У заході взяли участь представники Національного університету цивільного захисту України Олексій Косолапов та Діана Похілько.

«В умовах війни питання психологічного забезпечення виходить на ціннісно та якісно новий рівень. Ми маємо ґрунтовно підійти до психологічного супроводу працівників системи МВС та членів їхніх родин, надавати доступні послуги. А також маємо посилювати навички поліцейських та рятувальників у наданні першої психологічної допомоги цивільному населенню під час надзвичайних ситуацій», - наголосила Катерина Павліченко.

За словами заступниці міністра, МВС активно працюватиме над запровадженням підходів, які окреслено у представленій візії нової системи надання допомоги.

Всеукраїнська програма ментального здоров’я, ініційована дружиною президента Оленою Зеленською, має на меті побудову доступної системи надання психологічної допомоги.

Програма передбачає:

• проведення експертного аудиту із залученням фахівців ВООЗ, на основі якого буде розроблена модель системи надання допомоги;
  • напрацювання покрокового плану реалізації моделі після її обговорення з широким колом представників професійної спільноти, експертів, лідерів громадської думки;
  • побудову системи навчання, сертифікації, моніторингу якості підготовки психологів, психотерапевтів, лікарів-психологів, які працюють у системі більшості міністерств;
  • навчання сімейних лікарів, психологів, соціальних працівників, освітян швидких методик психологічної підтримки;
  • створення реєстру фахівців і методик, систематизацію даних, розробку моделі перенавчання й перепідготовки кадрів, системи їх залучення.

Національний університет цивільного захисту України за офіційними матеріалами Порталу МВС