Представниця НУЦЗ України - учасниця спеціалізованих навчань, які тривають у Польщі

У м. Варшава ( Республіка Польща) тривають спеціалізовані навчання у рамках реалізації проєкту Пожежної Академії «Підтримка Державної служби України з надзвичайних ситуацій у випадку РХБЯ загроз». Учасниками заходу є працівники ДСНС України, серед яких - заступниця начальника кафедри спеціальної хімії та хімічної технології факультету оперативно-рятувальних сил Національного університету цивільного захисту України Марина Чиркіна-Харламова.

Протягом тренінгу учасники були ознайомлені зі специфікою роботи польських колег із вибухонебезпечними предметами, способами виявлення та ліквідації небезпечних предметів.

Також українським фахівцям було продемонстровано балістичний щит, що використовується для захисту особового складу під час виявлення невідомих ймовірно вибухонебезпечних предметів та детонації піротехнічних засобів.

Крім того, українських фахівців знайомлять із практичним досвідом залучення рятувальників різних країн до надзвичайних подій, пов’язаних із наявністю небезпечних речовин.

Наразі фахівці ДСНС відпрацьовують ідентифікацію небезпечних речовин: серед десяти невідомих, на вигляд однакових речовин, рятувальники різними способами (за запахом, горючістю, розчинністю, ступенем кислотності або лужності) визначають речовини.