Про донорство UA. Суспільному розповів представник НУЦЗУ Станіслав Виноградов

Репортаж Анни Іщенко та Сніжани Калюжної

У Черкасах 25 листопада відкрилася виставка "Донорство – це про життя". Виставка створена з найкращих робіт міжнародного фестивалю-конкурсу DonorUA ART Project.

У день відкриття відвідувачі мали змогу безоплатно визначити групу крові, розповів Суспільному співорганізатор заходу, заступник начальника кафедри інженерної та аварійно-рятувальної техніки Національного університету цивільного захисту України Станіслав Виноградов.

Групу крові встановлювали фахівці Черкаської обласної станції переливання крові. За словами Станіслава Виноградова, влаштовують такі виставки, щоб через мистецтво закликати людей стати донорами:

"Люди щодня займаються звичними побутовими справами та не замислюються, що комусь потрібна кров. А насправді потрібно майже 2 мільйони постійних донорів, щоб забезпечити потреби українців. Також ми показуємо, що донорство — це не страшно, не боляче, а може бути навіть красиво. Донор — це неодноразово, це той, хто здає кров регулярно, ділиться з іншими своєю кров'ю".

Виставка, присвячена проблемі донорства в Україні, триватиме у Черкасах протягом 10 днів.