Іноземним громадянам. Foreign citizens.

Прийом на навчання до Національного університету цивільного захисту України іноземців та осіб без громадянства здійснюється згідно із Законами України "Про вищу освіту", "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства", "Про закордонних українців", "Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту", "Про встановлення додаткових правових та соціальних гарантій для громадян Республіки Польща, які перебувають на території України", постановою Кабінету Міністрів України від 12 вересня 2018 року № 729 "Питання здобуття вищої освіти деякими категоріями осіб", наказом Міністерства освіти і науки України від 01 листопада 2013 року № 1541 "Деякі питання організації набору та навчання (стажування) іноземців та осіб без громадянства", зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 25 листопада 2013 року за № 2004/24536, наказом Міністерства освіти і науки України від 02 грудня 2019 року № 1498 "Про затвердження Порядку встановлення квот для здобуття вищої освіти іноземцями та особами без громадянства в межах обсягів державного замовлення відповідно до міжнародних договорів України", зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 10 лютого 2020 року за № 153/34436.

Громадяни Російської Федерації та Республіки Білорусь, які не мають посвідки на постійне проживання в Україні, приймаються на навчання за індивідуальним дозволом Міністерства освіти і науки України та ДСНС України.

Іноземці та особи без громадянства (далі – іноземці) можуть здобувати вищу освіту в НУЦЗ України за кошти фізичних та/або юридичних осіб, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, законодавством або угодами між НУЦЗ України про міжнародну академічну мобільність.

Прийом іноземців та осіб без громадянства, зокрема закордонних українців, які постійно проживають в Україні, громадян Республіки Польща, осіб, яких визнано біженцями, осіб, які потребують додаткового захисту, а також інших категорій іноземців на місця державного замовлення здійснюється в разі надання на це дозволу ДСНС України.

Прийом на навчання іноземців для здобуття вищої освіти проводиться на акредитовані освітні програми.

Прийом іноземців на навчання може проводитись очно та/або дистанційно.

Термін дії запрошення на навчання становить не більше одного року з дати його реєстрації в Автоматизованій системі "Електронний журнал" уповноваженого Міністерством освіти і науки України державного підприємства.

Брати участь у дистанційному прийомі можуть іноземці, які отримали запрошення на навчання, зареєстроване в Автоматизованій системі "Електронний журнал" уповноваженого Міністерством освіти і науки України державного підприємства, отримали комплекс послуг з інформаційної та консультаційної підтримки, а також отримали візу для в'їзду в Україну (крім громадян країн безвізового в'їзду) з метою навчання або здійснили процедуру легалізації документів про освіту в країні їх видачі: (здійснили легалізацію в Міністерстві закордонних справ (МЗС) країни, яка видала документ про освіту; здійснили легалізацію в консульському відділі дипломатичної установи України за кордоном (консульська легалізація або апостиль)).

Для організації дистанційного набору іноземних громадян на навчання для здобуття вищої освіти НУЦЗ України укладає угоду з партнерською організацією, що є резидентом країни походження вступників. Предметом угоди є надання послуг з ідентифікації особи, верифікації оригіналів документів вступників, організації прийому заяв вступників в електронній формі, надання приміщень і технічних засобів для проведення консультацій і вступних випробувань НУЦЗ України у дистанційному форматі.

У разі дистанційного вступу іноземець надсилає засобами поштового зв’язку до НУЦЗ України легалізовані та нотаріально завірені копії документів про попередню освіту. При першому перетині державного кордону України та після прибуття до закладу освіти іноземець передає оригінали документів особисто.

Зарахування вступників з числа іноземців на навчання за кошти фізичних та/або юридичних осіб здійснюється НУЦЗ України:

1) двічі на рік, до та на початку академічних семестрів (до 01 листопада та до 01 березня відповідно) для здобуття ступенів бакалавра та магістра;

2) упродовж року для навчання в аспірантурі та докторантурі.

Зарахування іноземців на навчання на відповідний рівень вищої освіти здійснюється на основі документа про попередній здобутий рівень освіти за результатами вступних іспитів для іноземців.

Усі категорії іноземців, які вступають на навчання, зараховуються до НУЦЗ України на підставі наказів про зарахування. Підтвердженням факту навчання може бути довідка, сформована в ЄДЕБО.

Іноземці, та особи без громадянства яким надаються державні стипендії за міжнародними договорами, загальнодержавними програмами, іншими міжнародними зобов’язаннями України, приймаються на навчання у межах установлених квот для іноземців на підставі направлень Міністерства освіти і науки України.

Іноземці, які прибувають в Україну для участі в програмах академічної мобільності або для здобуття вищої освіти за узгодженими між НУЦЗ України та іноземним закладами вищої освіти освітніми програмами, приймаються на навчання з урахуванням договірних зобов’язань.

Порядок видачі іноземцям та особам без громадянства

 запрошень на навчання в Україні та їх реєстрації

Всі іноземні абітурієнти, які прибувають до України з метою навчання, мають отримати від Національного університету цивільного захисту України запрошення на навчання. 

Механізм видачі запрошень на навчання в Україні іноземцям визначено у Порядку видачі іноземцям та особам без громадянства запрошень на навчання (стажування) в Україні та їх реєстрації (Наказ Міністерства освіти і науки України від 01 листопада 2013 року №1541 (у редакції наказу Міністерства освіти і науки України від 11 грудня 2015 року №1272).

 

Порядок організації набору на навчання

іноземців та осіб без громадянства

Особливості організації набору на навчання у Національному університеті цивільного захисту України іноземців визначено Порядком організації набору на навчання (стажування) іноземців та осіб без громадянства (Наказ Міністерства освіти і науки України від 01 листопада 2013 року №1541 (у редакції наказу Міністерства освіти і науки України від 11 грудня 2015 року №1272).

Дія цього Порядку не поширюється на іноземців, які постійно проживають в Україні на законних підставах, осіб, яким надано статус біженця в Україні, та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту.

Навчання іноземців здійснюється за денною та заочною формами навчання.

Іноземці, які прибувають в Україну з метою навчання, вступають до Національного університету цивільного захисту України за всіма акредитованими освітніми програмами (спеціальностями).

Зарахування іноземців на навчання на відповідному рівні вищої освіти здійснюється за результатами вступних випробувань та на підставі академічних прав на продовження навчання, що надаються документом про здобутий рівень освіти в країні його походження, і врахування балів успішності, що дають право для продовження навчання на наступному рівні вищої освіти відповідно до законодавства країни, що видала документ про здобутий рівень освіти.

При прийнятті на навчання осіб, які подають документи про здобутий за кордоном ступінь (рівень) освіти (далі - Документ), обов′язковою є процедура визнання і встановлення еквівалентності Документа, що здійснюється відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 05 травня 2015 року № 504 «Деякі питання визнання в Україні іноземних документів про освіту» зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27 травня 2015 року за № 614/27059

За результатами процедури визнання Національний університет цивільного захисту України приймає рішення щодо продовження іноземцем навчання з рівня, що відповідає результатам процедури визнання, або щодо відрахування іноземця. У разі встановлення не автентичності наданого документа про здобутий освітній рівень Національний університет цивільного захисту України відраховує такого іноземця.

Національний університет цивільного захисту України забезпечує своєчасне подання документів до територіальних органів Державної міграційної служби України для оформлення зарахованим на навчання іноземцям в установленому законодавством порядку посвідок на тимчасове проживання на період навчання.

Прийом заяв та документів від іноземців та осіб без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, для вступу на навчання відповідно до доведених Національному університету цивільного захисту України квот, а також для вступу на підставі договорів, укладених Національним університетом цивільного захисту України з юридичними та фізичними особами, здійснюється безпосередньо приймальною комісією у наступні строки:

за денною та заочною формами навчання - з 05 червня до 30 жовтня року вступу на навчання;

за заочною формою навчання - з 06 січня до 30 березня вступу на навчання.

Документи для вступу

Вступники, які виявили бажання навчатись у Національному університеті цивільного захисту України за рахунок коштів фізичних, юридичних осіб, особисто подають заяву в паперовій формі до приймальної комісії.

У заяві вступники вказують спеціальність (спеціалізацію, освітню програму, напрям підготовки), та форму навчання.

До заяви іноземець додає:

1) документ (оригінал та його копію) про раніше здобутий освітній (освітньо-кваліфікаційний) рівень, на основі якого здійснюється вступ;

2) додаток (оригінал та його копію) до документа про раніше здобутий освітній (освітньо-кваліфікаційний) рівень, на основі якого здійснюється вступ (за наявності);

3) академічну довідку, видану іноземним/українським закладом освіти (у разі переведення або поновлення на навчання, починаючи з другого курсу, додається академічна довідка);

4) оригінал і копію документа, у якому міститься інформація про зміст навчальної програми за попереднім ступенем (рівнем) вищої освіти, отримані кредити, тривалість навчання та успішність з навчальних дисциплін (у разі відсутності цієї інформації у додатку до документа про освіту), при вступі для здобуття ступеня магістра або післядипломної освіти, якщо відсутність цієї інформації унеможливлює здійснити визнання кваліфікації за документом;

5) копію паспортного документа іноземця або документа, що посвідчує особу без громадянства;

6) поліс медичного страхування, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України (для денної форми навчання);

7) 6 фотокарток розміром 30 х 40 мм;

8) копію посвідчення закордонного українця (за наявності);

9) дослідницька пропозиція з обраної наукової спеціальності або завірений в установленому порядку за місцем роботи/навчання кандидата список опублікованих наукових праць і винаходів українською або англійською мовою додатково подаються при вступі до аспірантури.

Для вступу до докторантури подаються додатково українською або англійською мовою:

тематичний план дисертаційної роботи для здобуття наукового ступеня доктора наук;

копія диплома про присвоєння відповідного наукового ступеня;

10) іноземці, які вступають на навчання за програмами академічної мобільності, подають документи, затверджені правилами прийому до закладу вищої освіти та/або передбачені вимогами міжнародних програм та/або договорів, в рамках яких реалізується академічна мобільність.

11) зворотний квиток з відкритою датою повернення на батьківщину

терміном до одного року.

Документи, зазначені у підпунктах 1 - 5 мають бути перекладені українською мовою з нотаріальним засвідченням перекладу.

Документи, зазначені у підпунктах 1 - 4, 11  мають бути засвідчені в країні їх видачі у спосіб, який офіційно застосовується в цій країні для такого засвідчення, та легалізовані відповідною закордонною установою України, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України.

При прийомі на навчання в порядку переведення або поновлення на навчання додається також академічна довідка встановленого зразка про незакінчену вищу освіту.

Особи, що не досягли на момент вступу 18-ти річного віку подають засвідчений у встановленому порядку з перекладом на українську мову дозвіл батьків на навчання у Національному університеті цивільного захисту України.

Для конкурсного відбору на навчання іноземців та осіб без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах проводиться вступні випробування:

- для вступу на навчання для здобуття ступеня бакалавра - співбесіда в межах програм загальноосвітньої середньої школи:

  • з математики та української мови для спеціальностей 261 “Пожежна безпека“ та 263 “Цивільна безпека“;
  • з хімії та української мови - для спеціальності 161 “Хімічні технології та інженерія“;
  • з біології та української мови - для спеціальностей 053 “Психологія“ та

101 “Екологія“;

- для вступу на навчання для здобуття ступеня бакалавра на основі освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста фахове вступне випробування.

Особи, що вступають на навчання на основі освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста, здобутого за іншою спеціальністю, допускаються до складання фахового вступного випробування за умови успішного проходження додаткового випробування у формі співбесіди з урахуванням середнього балу диплома молодшого спеціаліста (спеціаліста);

- для вступу на навчання для здобуття ступеня магістра фахове випробування у формі тестового іспиту за відповідною спеціальністю та вступний іспит з іноземної мови. Особи, що вступають на навчання на основі ступеня бакалавра(освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліста), здобутого за

іншою спеціальністю (напрямом підготовки), допускаються до складання вступних випробувань за умови успішного проходження додаткового випробування у формі співбесіди за відповідною спеціальністю з урахуванням середнього балу диплома бакалавра (спеціаліста).

Вартість навчання та порядок сплати за навчання визначається Національним університетом цивільного захисту України щороку до початку набору.