Психологи ДСНС з усієї України приїхали до Харкова

Репортаж Ніколь Костенко, МГ “Об'єктивно новини”

До Харкова приїхали психологи-надзвичайники. В університеті цивільного захисту вони вивчатимуть унікальну програму, яку розробили харківські фахівці. За допомогою цих занять психологи зможуть навчитися працювати з людьми, які повернулися зі зони ООС та підвищити свою професійну кваліфікацію.
Про це кореспонденту МГ “Об’єктив” розповіла учасниця трененгів Євгенія Білоусова. Дівчина працює психологинею 15 років.
“Это достаточно эффективные занятия, то есть, есть что взять, чему поучиться. Мы всегда свой уровень повышаем, чтобы было лучше. Методы саморегуляции – они работают. Нам показывают, что можно самого себя возобновить не приходя к психологу”, – підкреслила Євгенія.
Заняття триватимуть 10 днів. За цей час навчатимуть психологів-рятувальників довіряти один одному, вміти працювати з почуттям провини та опанувати себе в екстремальній ситуації, розслаблятися та релаксувати. Викладачі пояснюють: іноді налагодити емоційний стан можна за допомогою фізичних вправ.
В університеті додали: аби оволодіти такими навичками, необхідно практикуватися щодня. Планують, що незабаром ці курси пройдуть всі практичні психологи України. Підкреслюють, що фахівців, які працюють із учасниками бойових дій на Донбасі близько 4 тисяч.